Mazda 626 GE (1991-97) Otomatik Şanzıman Drive Modunda İlerlemiyor

giresunlu4

Sessiz
Araç Markası
1992-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Arkadaşlar araç soğukken D ye taktığımda sorun yok araç gitmeye çalışıyo fakat araç ısınınca bir tepki vermiyor gaza basarsam gidiyor bunun nedeni hakkında arkadaşlardan yardım bekliyorum

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Motor soğukken devir yüksek olduğu için gitmek istiyor sıcakken devir az gitmek istemiyor. Bunda yağın eski olması da olabilir. Yağ değişimi sonrası daha rahat gitmek istiyordu.

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Makinaya Bağlatıp Şanzuman İle İlgili Hata Kodu Veriyormu Buna da Bakmak Gerekir..

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Moderatörün son düzenlenenleri:

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
şanzıman doldurmuyor olabilir ilk olarak yağ seviyesini kontrol edin özellikle değişmden sonra oldu ise bilinki eksik koymuşlardır

Ge nin otomatik şanzımanındaki arızayı cihazla tanımlayabilecek bir makina yada usta tanıyorsanız bilelim.. Adem Ustadan başka kimsede yok en azından ben duymadım. Ondakide boğaz kelebeği konum sensörü arızasını bildirirse o kadar...

Hocam geçmiş olsun.. Arıza yağ değişiminden öncede varmıydı?

1- Öncelikle temiz bez ile araç R konumundayken yağ seviyesine bakacaksınız.,
2- D+Hold / L /L+ Hold / S / S+ Hold konumlarındada aynı sorunu verip vermediğine bakılmalı..
3- Aracınızın şanzıman yağı direkt radyatörümüzle ilgilidir, oradaki bağlantılarada bakılmalı, tıkanıklık var mı yokmu bakılmalı..
4- boğaz kelebeği üzerindeki konum sensöründe hata olabilir..

Fiyata göre az maliyetli olarakdan yazmaya çalıştım çözümleri..

Bunlardada durum aynı ise Balatalarınızda sorun var anlamına gelecektir.

Malesef yan sanayi tamir takımlarımız satılmamaktadır. Servisden başka yerde bulmak gerçekden imkansız ebay dahil..

Masrafa girip hüsrana uğrama ihtimali yüksek.. Ya bu şekilde kullanacaksınız yada Manuele çevirmek en doğrusu ekonomik yönden...

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
bence otomatik araç otomatik kalmalı tabi tercih meselesi
benim otomatik şanzımancım için çözülmeyecek otomatik problemi yok
http://www.hydratest-turkiye.com/
burası hem otomatik şanzıman servisi hem volvo servisi ilerleyen zamanlarda sadece otomatik şanzıman servisine dönecek
aynı zamanda ingiltere lisanslı bu hydra-test in lisansını satın almışlar hem otomatik şanzıman beyin test ve revizyon yapıyorlar diğerlerinden farkı ise
lisanlı oldukları için dünyanın diğer merkezleri ile birlikte hareket ediyorlar
içeride eski yeni her türlü araç var ve dışardan gelip burda kalıp revizyon ettirip memnun gidenleri gördüm
eski şanzımanları artık bitirmişler zaten, yeniler için arge yapıyorlar yani otomobil firmaları ile birlikte çalışan bir sistem
ayhan bey telefondan bir fikri olabilir yakında olsa zaten çözer ama siz görüşün manisadan süleyman diyebilirsiniz 0532 468 09 44

Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Maliyetler insanın canını sıkabilir, ama illaki çözüm vardır tabi o ayrı, bilgilendirme için teşekkürler.

giresunlu4

Sessiz
Araç Markası
1992-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arkadaşlar bu konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlar balata diye yazılmış ama balataları olsa araç soğukken aynı işi yapmazdı araç soğukken her şey güzel vites geçişleri normal arac ısınınca değişiyor giderken vites geçişleri gene normal sadece durduğum zamn geri vitese takarsam hemen tepki vermiyor

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Arkadaşlar bu konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlar balata diye yazılmış ama balataları olsa araç soğukken aynı işi yapmazdı araç soğukken her şey güzel vites geçişleri normal arac ısınınca değişiyor giderken vites geçişleri gene normal sadece durduğum zamn geri vitese takarsam hemen tepki vermiyor
bence bir otomatik şanzımancıyla görüşün önce ısı sensörü radyatör termostat bile olabilir,şanzıman ve radyatör arasındaki hortumlar tıkalı kesik çatlak olabilir soğuk veya sıcak ikisinden birinde normal ise bence iyi bir durum ısıtma soğutma elemanlarındandır yağ soğutucu mesela onunda bakımları yapılması gerekiyor tıkalı olabilir iyi bir gözlemle bulunur gibi geliyor

Son düzenleme:

giresunlu4

Sessiz
Araç Markası
1992-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
arkadaşlar adem usta diyorsunuz ama adem ustayla görüştüm otmtik şanzımana bakmıyorlarmış

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Selenoid valf oluyor mu mazdada varsa ondandır %90 ihtimalle ve şanzımanda %90 oranında bi sıkıntı vardır ve aracı korumaya alıyordur. Acilen tamir yaptırmazsanız sonradan yüksek maliyetli sıkıntılar doğurabilir. Bende 2003 Peugeot 406 2.0 HDİ Otm Vites vardı aynı sıkıntı bendede oluyordu bazende gaza yüklensemde 70 kmh yi geçmiyordu en sonunda otomatik şanzımanı yedim kayseride 3800 TL para harcayarak yaptırmak zorunda kaldım. Sıkıntının çıkma sebebi ise benden önceki sahiplerinin Otm şanzımanın filtlerisini hiç değiştirmediklerin den kaynaklandığını öğrendim.Tabi mazdada nasıl bi sorun teşkil ediyor bilmem benim 406 da sıkıntım buydu belki bi yardımı olur geçmiş olsun.

giresunlu4

Sessiz
Araç Markası
1992-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
slm arkadaşlar şanzıman sorununu büyük ölçüde düzelttim.
şanzıman yağına bor katkılı şanzıman yağı koydum vites geçişleri büyük ölçüde düzeldi sanki guzu biraz daha seri oldu gibi geldi bana

Üst Alt