Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GE (1991-97) Otomatik Şanzıman Drive Modunda İlerlemiyor

Konu, 'Motor - Şanzıman' kısmında giresunlu4 tarafından paylaşıldı.

1. giresunlu4

giresunlu4 Sessiz

Araç Markası:
    1992-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Arkadaşlar araç soğukken D ye taktığımda sorun yok araç gitmeye çalışıyo fakat araç ısınınca bir tepki vermiyor gaza basarsam gidiyor bunun nedeni hakkında arkadaşlardan yardım bekliyorum

2. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Motor soğukken devir yüksek olduğu için gitmek istiyor sıcakken devir az gitmek istemiyor. Bunda yağın eski olması da olabilir. Yağ değişimi sonrası daha rahat gitmek istiyordu.

domestos bunu beğendi.
  3. giresunlu4

giresunlu4 Sessiz

Araç Markası:
    1992-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Yağını filtresine yeni değiştirdim

4. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Makinaya Bağlatıp Şanzuman İle İlgili Hata Kodu Veriyormu Buna da Bakmak Gerekir..

domestos bunu beğendi.
  5. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2016
    domestos bunu beğendi.
  6. suleyman

suleyman Katılımcı

şanzıman doldurmuyor olabilir ilk olarak yağ seviyesini kontrol edin özellikle değişmden sonra oldu ise bilinki eksik koymuşlardır

domestos bunu beğendi.
  7. Ge nin otomatik şanzımanındaki arızayı cihazla tanımlayabilecek bir makina yada usta tanıyorsanız bilelim.. Adem Ustadan başka kimsede yok en azından ben duymadım. Ondakide boğaz kelebeği konum sensörü arızasını bildirirse o kadar...

domestos bunu beğendi.
  8. Hocam geçmiş olsun.. Arıza yağ değişiminden öncede varmıydı?

1- Öncelikle temiz bez ile araç R konumundayken yağ seviyesine bakacaksınız.,
    2- D+Hold / L /L+ Hold / S / S+ Hold konumlarındada aynı sorunu verip vermediğine bakılmalı..
    3- Aracınızın şanzıman yağı direkt radyatörümüzle ilgilidir, oradaki bağlantılarada bakılmalı, tıkanıklık var mı yokmu bakılmalı..
    4- boğaz kelebeği üzerindeki konum sensöründe hata olabilir..

Fiyata göre az maliyetli olarakdan yazmaya çalıştım çözümleri..

Bunlardada durum aynı ise Balatalarınızda sorun var anlamına gelecektir.

Malesef yan sanayi tamir takımlarımız satılmamaktadır. Servisden başka yerde bulmak gerçekden imkansız ebay dahil..

Masrafa girip hüsrana uğrama ihtimali yüksek.. Ya bu şekilde kullanacaksınız yada Manuele çevirmek en doğrusu ekonomik yönden...

Oğuzhan, hakan_emre ve domestos bunu beğendi.
  9. suleyman

suleyman Katılımcı

bence otomatik araç otomatik kalmalı tabi tercih meselesi
    benim otomatik şanzımancım için çözülmeyecek otomatik problemi yok
    http://www.hydratest-turkiye.com/
    burası hem otomatik şanzıman servisi hem volvo servisi ilerleyen zamanlarda sadece otomatik şanzıman servisine dönecek
    aynı zamanda ingiltere lisanslı bu hydra-test in lisansını satın almışlar hem otomatik şanzıman beyin test ve revizyon yapıyorlar diğerlerinden farkı ise
    lisanlı oldukları için dünyanın diğer merkezleri ile birlikte hareket ediyorlar
    içeride eski yeni her türlü araç var ve dışardan gelip burda kalıp revizyon ettirip memnun gidenleri gördüm
    eski şanzımanları artık bitirmişler zaten, yeniler için arge yapıyorlar yani otomobil firmaları ile birlikte çalışan bir sistem
    ayhan bey telefondan bir fikri olabilir yakında olsa zaten çözer ama siz görüşün manisadan süleyman diyebilirsiniz 0532 468 09 44

Son düzenleme: 7 Aralık 2015
    hakan_emre ve ezmocesteri bunu beğendi.
  10. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bu işyeri donanım haberde takibimde Süleyman bilgilendirme için teşekkürler...

Tavsiye edilebilecek bir yer. :)

suleyman ve ezmocesteri bunu beğendi.
  11. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Maliyetler insanın canını sıkabilir, ama illaki çözüm vardır tabi o ayrı, bilgilendirme için teşekkürler.

12. giresunlu4

giresunlu4 Sessiz

Araç Markası:
    1992-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Arkadaşlar bu konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlar balata diye yazılmış ama balataları olsa araç soğukken aynı işi yapmazdı araç soğukken her şey güzel vites geçişleri normal arac ısınınca değişiyor giderken vites geçişleri gene normal sadece durduğum zamn geri vitese takarsam hemen tepki vermiyor

13. suleyman

suleyman Katılımcı

bence bir otomatik şanzımancıyla görüşün önce ısı sensörü radyatör termostat bile olabilir,şanzıman ve radyatör arasındaki hortumlar tıkalı kesik çatlak olabilir soğuk veya sıcak ikisinden birinde normal ise bence iyi bir durum ısıtma soğutma elemanlarındandır yağ soğutucu mesela onunda bakımları yapılması gerekiyor tıkalı olabilir iyi bir gözlemle bulunur gibi geliyor

Son düzenleme: 7 Aralık 2015
    domestos bunu beğendi.
  14. giresunlu4

giresunlu4 Sessiz

Araç Markası:
    1992-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    bu hafta içinde Veysel oto ya gitmeyi düşünüyorum

15. giresunlu4

giresunlu4 Sessiz

Araç Markası:
    1992-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    arkadaşlar adem usta diyorsunuz ama adem ustayla görüştüm otmtik şanzımana bakmıyorlarmış

16. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Adem Ustamızda sanırım hata kodunu okumak için cihaz var. Otomatik şanzımana bakmıyorlar doğrudur.

domestos bunu beğendi.
  17. Murat Caymaz

Murat Caymaz Katılımcı

Araç Markası:
    1993 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Bordo - Hb
    Selenoid valf oluyor mu mazdada varsa ondandır %90 ihtimalle ve şanzımanda %90 oranında bi sıkıntı vardır ve aracı korumaya alıyordur. Acilen tamir yaptırmazsanız sonradan yüksek maliyetli sıkıntılar doğurabilir. Bende 2003 Peugeot 406 2.0 HDİ Otm Vites vardı aynı sıkıntı bendede oluyordu bazende gaza yüklensemde 70 kmh yi geçmiyordu en sonunda otomatik şanzımanı yedim kayseride 3800 TL para harcayarak yaptırmak zorunda kaldım. Sıkıntının çıkma sebebi ise benden önceki sahiplerinin Otm şanzımanın filtlerisini hiç değiştirmediklerin den kaynaklandığını öğrendim.Tabi mazdada nasıl bi sorun teşkil ediyor bilmem benim 406 da sıkıntım buydu belki bi yardımı olur geçmiş olsun.

suleyman, incirinaltı ve domestos bunu beğendi.
  18. bjemate

bjemate Sessiz

Araç Markası:
    1993 Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Bordo - Sedan
    Kaç litre yağ çıktı ve maliyetini yazarmısınız?

19. giresunlu4

giresunlu4 Sessiz

Araç Markası:
    1992-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    slm arkadaşlar şanzıman sorununu büyük ölçüde düzelttim.
    şanzıman yağına bor katkılı şanzıman yağı koydum vites geçişleri büyük ölçüde düzeldi sanki guzu biraz daha seri oldu gibi geldi bana

20. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Bor katkılı şanzıman yağı ?

Sayfayı Paylaş