Mazda 626 GE (1991-97) Otomatik Merkezi Kilit ve Stop Etme Sorunu

#1
Selam arkadaşlar,

Başımda bir sıkıntı var yaşayan var mı bilmiyorum ama şöyle özetleyeyim.

Arabamda uzaktan kumandalı merkezi kilit ve alarm var. Bazen araçtan indiğimde arabayı kilitleyemiyorum. Neyse elle kilitleyip gidiyorum, sonra dönüyorum arabaya binip çalıştırıyorum. Araç az bir yol aldıktan sonra sol ön direkle konsol arasında ucu gözüken alarmın lambası yanıp sönmeye başlayıp arabayı stop ettiriyor. Buarada da dörtlüler yanmaya başlıyor. Neyse arabayı stop ediyorum sonra kumandadan kapı açma kapama düğmelerine basıyorum. Kapılar kilitlenip açılınca yeniden kontak basıp yola devam ediyorum. Ama bu akşam araç yolda giderken stop etti ama hızım 40-50km olduğundan araç yeniden vudurma mantığıyla çalıştı. Ancak arabam otomatik vites ve biraz gerildim açıkçası. Yarın bir elektrikçiye gidicem ama herhangi bir fikri olan yada bu durumla karşılaşan bir arkadaşımız oldu mu acaba?

Sevgiler...
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
İlk aklıma gelenler;

1-Alarm sisteminde temassızlık veya başka bir sorun var,

2-Kontak termiği arızalı olabilir.

Bence de; vakit geçirmeden göstermende fayda var, gelişmeleri bekliyoruz kolay gelsin.
 

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Konum
Aydın
#5
Alarm sisteminde elektrik kesici role var. Kumandadan açmadan anahtarla açarsanız devreye grip ateşlemeyi kesebilir. İmmobilizer mantığı gibi. Kumandanın pillerini kontrol edin. İsterseniz röleyi iptal ettirebilirsiniz.
 

West

Sessiz
Konum
Istanbul
Araç Markası
2000-Mazda 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
#6
Alarim siteminiz kapilarda şase alip amadigimi kontrol edin bunu icin kapi sivicini el ile bastirip kapama tusuna basin sisrem 15 saniye sonra kendini kurar sonra sivicten elizi cekin alarim calmiyorsa alarim sizin kapilari actinizi algilamicak vede kapilari kapamak vede motor blokaj kontak temini cekmek istiyecek yok kapilari algiliyosa alarim balanirken kontak anahtarinin on pozisyonundayken besleme kablosundan motor bloksj roledini besleyen tetikleme kablosunda trmazsizlik vardir
 
Son düzenleme: