Mazda 626 GE (1991-97) Otomatik Merkezi Kilit ve Stop Etme Sorunu

merich

Sessiz
Selam arkadaşlar,

Başımda bir sıkıntı var yaşayan var mı bilmiyorum ama şöyle özetleyeyim.

Arabamda uzaktan kumandalı merkezi kilit ve alarm var. Bazen araçtan indiğimde arabayı kilitleyemiyorum. Neyse elle kilitleyip gidiyorum, sonra dönüyorum arabaya binip çalıştırıyorum. Araç az bir yol aldıktan sonra sol ön direkle konsol arasında ucu gözüken alarmın lambası yanıp sönmeye başlayıp arabayı stop ettiriyor. Buarada da dörtlüler yanmaya başlıyor. Neyse arabayı stop ediyorum sonra kumandadan kapı açma kapama düğmelerine basıyorum. Kapılar kilitlenip açılınca yeniden kontak basıp yola devam ediyorum. Ama bu akşam araç yolda giderken stop etti ama hızım 40-50km olduğundan araç yeniden vudurma mantığıyla çalıştı. Ancak arabam otomatik vites ve biraz gerildim açıkçası. Yarın bir elektrikçiye gidicem ama herhangi bir fikri olan yada bu durumla karşılaşan bir arkadaşımız oldu mu acaba?

Sevgiler...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İlk aklıma gelenler;

1-Alarm sisteminde temassızlık veya başka bir sorun var,

2-Kontak termiği arızalı olabilir.

Bence de; vakit geçirmeden göstermende fayda var, gelişmeleri bekliyoruz kolay gelsin.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Alarm sisteminde elektrik kesici role var. Kumandadan açmadan anahtarla açarsanız devreye grip ateşlemeyi kesebilir. İmmobilizer mantığı gibi. Kumandanın pillerini kontrol edin. İsterseniz röleyi iptal ettirebilirsiniz.

West

Sessiz
Araç Markası
2000-Mazda 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Alarim siteminiz kapilarda şase alip amadigimi kontrol edin bunu icin kapi sivicini el ile bastirip kapama tusuna basin sisrem 15 saniye sonra kendini kurar sonra sivicten elizi cekin alarim calmiyorsa alarim sizin kapilari actinizi algilamicak vede kapilari kapamak vede motor blokaj kontak temini cekmek istiyecek yok kapilari algiliyosa alarim balanirken kontak anahtarinin on pozisyonundayken besleme kablosundan motor bloksj roledini besleyen tetikleme kablosunda trmazsizlik vardir

Son düzenleme:

böcek

Katılımcı
Eğer devam ediyorsa akü kutup başlarını cekip yeniden takın sistem kendini topliycaktir

LG G3 GOLD

merich

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Alarmın motor motor blokaj devresini iptal ettim. Bu sayede sorun çözüldü ama sanırım yeni bir alarm alabilirim. Belkide şu uzaktan çalıştırma devreli olanlardan da olabilir.

Üst Alt