Mazda 626 GE (1991-97) OBD Bağlantı Portu Nerede?

Araç Markası
1992-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Slm arkadaşlar yeri burasını bilmiyorum ama bir sorum olacak bizim guzu ların pc bağlantı portu aracın neresinde acaba birde internette satılan obd2 bluetooth cihazı var bu cihazlar bizim araçlara uyarmı bilgisi olan varmı arkadaşlar

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Slm arkadaşlar yeri burasını bilmiyorum ama bir sorum olacak bizim guzu ların pc bağlantı portu aracın neresinde acaba birde internette satılan obd2 bluetooth cihazı var bu cihazlar bizim araçlara uyarmı bilgisi olan varmı arkadaşlar
Kaputu açınca sağ tafata kalıyor. üzerinde DİAGNOSTİC yazar.
Ektrikcilerde söketi yok. Yetkili servislerde kaldırmış.

Şuan benim bildiğim sadece İstanbulda Adem usta'da var. Yani aracınızı başka yerde PC ye bağlatıp arıza okuma şansınız yok gibi :)

Ben bir OBD2 okuyucusu ve 17 PIN mazda soketini 16 PIN OBD2 çevirici kablo alarak deneme yaptım. Normalde webte yabancı forumlarda gördüğüm kadarıyla bazı küçük bilgiler vermesi lazım ama benim okuyucum hiç elektrik dahi almadı. Bir ara bir Voltmetre ile soketi kontrol edeceğim. Eğer çalışırsa sizlere buradan bilgi veririm.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Bazı hatalar soketten ilgili pine şase vererek gösterge panelindeki ışığın yanıp sönmesi yoluyla tespit ediliyor. Bazıları sokete led lamba bağlanarak okunuyor.

Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Ben obd pinlerinin bir baglantisini buldum aliamca da var ama daha arabayi goremedigim icin sokup bakamadim bizim qraclarda iki tane obd girisi var 92-97 lerde