Mazda 626 GE (1991-97) Motor ve Rölanti Sorunları

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Komple çıkma motor en kestirme çözümmüş oysa... :(

Yıkıldım...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Haziran ayinda ust kapak catladi cikma kapak alindi sibop taslandi sibop lastikleri yan sanayi degisti lifter seti ve servisten conta alindi. Kapatildi. Tekleme silkeleme devam ve 2. Silindir basinc dusuk benzin ve lpg kokusu yogun.. Buji kablo seti vs aldim aynen devam etti.. 15 gun once alt kismi actik piston segman yataklar honlama krank taslama keceler musur ve yag pompa devirdaim contalar merser ve antalya servisten ve japon olarak aldim cogunu stop ve rolanti sorunum cozuldu sayilir. Ama silkeleme titreme cig atma var ve 2. Goz guc yok malesef. 13-9-13-13 basinclar tam 9 degilde 8 de denebilir. Atesleme ekipmanlarim saglam motor yapildi ben yanindaydim araba cok degisti ama guc az ve rolantiyi d konumunda dusuruyor o göz calissa olacak ama.. Simdi ust tekrar acilacak ve sibop sibop gaydi ve lastikleri alacagim gibi taslama yaptigim icin tekrar yaptirmayacagim conta ve alistirma yapilacak..

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Abi senin sıkıntı şanzımanda olmasın ya.
Şanzımaninda beyni var bildiğim kadarıyla.

Çok sey yapmışsın ama hala teşhis konulmuş değil, küçük bi sıkıntı var gibi ama nerde...

Istanbula bas git Adem ustaya yada Oto Veysel denilen yere bırak bi baksınlar

-Mobil uygulamadan gönderildi-

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Haziran ayinda ust kapak catladi cikma kapak alindi sibop taslandi sibop lastikleri yan sanayi degisti lifter seti ve servisten conta alindi. Kapatildi. Tekleme silkeleme devam ve 2. Silindir basinc dusuk benzin ve lpg kokusu yogun.. Buji kablo seti vs aldim aynen devam etti.. 15 gun once alt kismi actik piston segman yataklar honlama krank taslama keceler musur ve yag pompa devirdaim contalar merser ve antalya servisten ve japon olarak aldim cogunu stop ve rolanti sorunum cozuldu sayilir. Ama silkeleme titreme cig atma var ve 2. Goz guc yok malesef. 13-9-13-13 basinclar tam 9 degilde 8 de denebilir. Atesleme ekipmanlarim saglam motor yapildi ben yanindaydim araba cok degisti ama guc az ve rolantiyi d konumunda dusuruyor o göz calissa olacak ama.. Simdi ust tekrar acilacak ve sibop sibop gaydi ve lastikleri alacagim gibi taslama yaptigim icin tekrar yaptirmayacagim conta ve alistirma yapilacak..
Dediğiniz gibiyse ve söktüğünüzde conta sağlam çıkarsa kapakçı hatasını yüzünden bu olay olmuş olur. Masrafları ona ödetme imkanınız olabilir. Ustanız bence kapağı sökmeden önce rektefeciye durumu anlatsın öyle söksün bakalım rektefeci kendinde hata bulcak mı. Daha önce subap olayı başıma geldi rektefeciye çattım adam açtırdı tekrar alıştırarak güçlendirdi düzeldi. Sadece conta değişti ve masrafları kendi ödedi.

Evet conta saglam cikmisti. Kapakcinin eksik isi malesef. Ben onu allaha havale ettim. Sibop gayd ve lastikleri yenileyecegim. Yapacak birsey yok. Konusmaya gerek yok. Degmez. Arac olsun yeter.

Fan müşürü ve termostatı Japon tama ile değiştirmiştim.. Aracın suyu tam hatta yedeği taşırıyor..
Benim anlamadığım orta çizgiyi hiç geçmeyen araç 3/4 seviyesinde açıyor fanı şehir içi ve rölantide iken.. Uzun yolda sorun yok hep ortanın altında.. Bu fanın geç açılması pek hoşuma gitmedi açıkcası usta kışın iyi olur dedi ama net bilgi sahibi değilim.. Eski termostatı müşürü geri mi taksam ne dersiniz?
Bu arada Yeksan marka subap ve gaydını aldım takım conta içinden subap lastikleri var ama orjinali servisten istesemmi karar veremedim?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Baya maceralı ve yorucu oldu bu iş. Orijinal almanız daha iyi olur lastikleri.

Malesef alamıyorum çünki 500 TL civarında..
Yeksan subap gayd ve lastikleri 170 TL karşılığında aldım..

Evet motoru aciyoruz suan gece gece.. Once komprasyonu olctuk 13-6-13-13 2. Goz ölü malesef sifir motorda subaplara bakacagiz

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Allah yardımcın olsun, sen uğraştııkça ben burada yoruldum vallaha, bir biteydi hayırlısıyla.

sibopları yaptırdık yuvalarıda taşlandı.. orada ölçtüler 2. piston subap yanmış. Neyse hepsi dengeli oldu basıncın..
Bu seferde distribütorü açıp temizleyelim dedik bu sefer distribütor ateşlemedi içinden kıl gibi bir şey düştü ve bulamadım...
Elektrikci geldi ölçtü tık yok tamirle uğraşmadım yenisini bugün takacağız inşallah olur...
Birde 1. göz hariç basınç sıfır malesef fincanların yağını boşalttı kapakçı içine yağ dolasıya kadar zayıf kalır dedi..
Birde o sorun çıkmasa...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Kurcaladıkca daha fazla sorun çıkıyor gibi

İnşallah bunların haricinde birsey çıkmaz.

Distributoru nerden alıyorsun abi

-Mobil uygulamadan gönderildi-

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Allah yardımcın olsun, kolay gelsin

Üst Alt