Mazda 626 GE (1991-97) Motor ve Rölanti Sorunları

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu arada tertemiz 1989-1991 kasa Mazda 626 bulursam klimalı olmak şartıyla aracı da değiştirmeyi düşünüyorum ilgilenen olursa bilgi versin lütfen...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Keçenin temas ettiği nokta zamanla aşınıyor. Orijinal keçeyi alıp taksanız da kaçak devam edebilir. Tecrübe ile sabit. Kendi aracımda aks keçesi kaçırıyordu servisten aldım taktırdım 2 ay sonra gene kaçırdı. Tekrar aldım servisten bu sefer yeni ustama gittim aksın keçeye temas eden kısmının aşındığını söyledi. Ne yapacağız dediğimde bir şey deneyeceğim dedi. Keçenin yayını çıkarıp çok az kısaltıp geri taktı böylece keçe daha fazla sıkar hale geldi. Üstünden baya bir zaman geçti sorun görünmüyor. Aklınızda olsun.

Dinçer

Katılımcı
Durumunuzu anlıyorum. İnş. çözüm ucuzca bir şeydir. Bu tür meseleler insanı fazlasıyla yoruyor. Diğer forumda bir arkadaş 626 da elektronik aksam sorununu çözemeyince daha da 5 yaşından büyük arabaya binmem diye isyan etmişti. :(

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Ali abinin araçla ne kadar uğraştığını ben çok iyi biliyorum, özelden baya konuştuk.

Birçok parçayı orjinal almış, araç güzel toplanırsa bi 100 bin sorunsuz biner diye düşünüyorum. Yağ kaçağı gibi gözle görülebilen bi sıkıntıyıda usta çabuk halledecektir.

Evet aracın motoru çalıştırdım...
Malesef ustama tüm dil dökmelerime rağmen beni dinlemedi ve senteyi tutturamadı:)))
Latife bir kenara adam çok titiz ve işinin ehli yalnız 626 yı yapmamış daha önce yani benim kadar ön bilgi sahibi değil...
neyse benim verdiğim kitapcık ayarları ile tık oldu kasnaklarda iki tür takmak mümkün kafa karıştırabiliyor...
Aracı almadım daha sarz dinamosu kasnagında da sorun cıktı. bende temizlik vs herseyı yapılsın dedım almadım beklemeye devam..:))

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Evet aracın motoru çalıştırdım...
Malesef ustama tüm dil dökmelerime rağmen beni dinlemedi ve senteyi tutturamadı:)))
Latife bir kenara adam çok titiz ve işinin ehli yalnız 626 yı yapmamış daha önce yani benim kadar ön bilgi sahibi değil...
neyse benim verdiğim kitapcık ayarları ile tık oldu kasnaklarda iki tür takmak mümkün kafa karıştırabiliyor...
Aracı almadım daha sarz dinamosu kasnagında da sorun cıktı. bende temizlik vs herseyı yapılsın dedım almadım beklemeye devam..:))

Hadi hayırlısı

Benzin kokusu var araçta egsozdan gelmekte....
Daha evvel zaman zaman lpg gelirdi ama benzin kokusu yoğun..
Buji kabloları değişmişti.. Bujilerde...
Silkeleme de var motorda...
Anlamadım nedendir daha önce silkeleme az da olsa vardı ama.. Şimdi 3500 TL yi boşa vermiş olmayalım...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Haydaaa, bir yerini yapıyorsun başka bir yer sorun yapıyor, usta ne diyor bu duruma hocam peki ?

Birde avans ve rölanti nasıl dengelenebilir tam bilmediğim için dokunmuyorum...
Rölanti motoru aktif çalışıyor kısıp açabiliyorum...
Sente tam denk getirildi I-E ve Krank tam hizalı tutuyor birbirini...
Çalışmada sorun yok.. Ama silkeleme ve koku var benzinin...
Usta yapabileceğim bu kadar bilgisayar ayarı gerek dedi ne ayarı dedim? Malesef cevap yok.. İyi işciliği var ama bilgi eksik olabilir...
Şimdi nereye gideceğim yine mi sanayi.. Afyonda Mazdacı yok malesef.. Hepsi hallederiz diyor ama malesef sadece bakıyorlar kaputu açınca yani bilen anlayan değiller.. Deneyecekler olur olmaz parayı alacaklar, onlar içinde önemli olan o zaten.. Yapamaz isen diyorum adama 150 açma kapama alırım diyor..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hocam işin piri olan bir Mazda Ustası bulman lazım, anlamayanlar dokununca daha kötü oluyor. Adem Usta ya bir sor forumdaki. Ya da en yakın bir yetkili servise git kafan da rahatlasın, araba da.

Adem Bey'e daha önce bir çok konuda danıştık. Sağolsun yardımcı oldu.. Ama ben uzaktayım İstanbul'dan distribütorün ayarı yada başka her neyse adam görmeden ne yapabilir ki? Sesi dinleme imkanı görme kontrol etme imkanı yok.. Yol üstü değil yakın da değil malesef..

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Abi Adem ustaya bırakıp, daha sonra almaya gitseydin senin için daha iyi olmuş olurdu.

Çevre illerde Mazda dan anlayan bir servis yokmu

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Birde avans ve rölanti nasıl dengelenebilir tam bilmediğim için dokunmuyorum...
Rölanti motoru aktif çalışıyor kısıp açabiliyorum...
Sente tam denk getirildi I-E ve Krank tam hizalı tutuyor birbirini...
Çalışmada sorun yok.. Ama silkeleme ve koku var benzinin...
Usta yapabileceğim bu kadar bilgisayar ayarı gerek dedi ne ayarı dedim? Malesef cevap yok.. İyi işciliği var ama bilgi eksik olabilir...
Şimdi nereye gideceğim yine mi sanayi.. Afyonda Mazdacı yok malesef.. Hepsi hallederiz diyor ama malesef sadece bakıyorlar kaputu açınca yani bilen anlayan değiller.. Deneyecekler olur olmaz parayı alacaklar, onlar içinde önemli olan o zaten.. Yapamaz isen diyorum adama 150 açma kapama alırım diyor..
Afyonda Mevlüt usta var kendisi yıllarca lantise bindi. Mazda arabasından anlar ama ecu bağlantısı varmı bilmiyorum. Mevlüt usta sorunu çözer gibi geliyor bana ama sağlam adam değildir başından ayrılmayın :)

6 saat daha uğraştık oldu...
Aslında ben yaptım...
Avans verdim ve rölantiyi dengeledim artık stop etmiyor her ne kadar rölanti düsede klimada..
stop yok ses sorunsuz ve yakıt 24 kuruş ortalama ile 70 km yol da geldim...
Emeği geçen herkese ve 1 aylık maaşıma tesekkür ederim... 3500TL..

Üst Alt