Mazda 626 GE (1991-97) Motor Kulağı ve Duman Atması

serhat

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Herkese selamlar benim 626 motor arka kulağı değişmesi gerekiyor parçayı aldım ancak usta yerinin zor olduğunu görünce yan çizdi püf noktası varmıdır yoksa direksiyon sistemi mecbur sökülecekmi.öbür sorunumda aracım soğukken duman atmıyor yanlız rampa aşagı inerken gaz kestigimde mavi duman veriyor aşırı yağ eksiltmesi yok 3000 kmde yarım litre kadar acaba subap lastiklerimidir.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Herkese selamlar benim 626 motor arka kulağı değişmesi gerekiyor parçayı aldım ancak usta yerinin zor olduğunu görünce yan çizdi püf noktası varmıdır yoksa direksiyon sistemi mecbur sökülecekmi.öbür sorunumda aracım soğukken duman atmıyor yanlız rampa aşagı inerken gaz kestigimde mavi duman veriyor aşırı yağ eksiltmesi yok 3000 kmde yarım litre kadar acaba subap lastiklerimidir.

işin püf noktası var tabi komple travers inicek :) yerde degişip yerine takılacak ayrıca duman işi sübop lastigi ile kurtaramas sın segman ve sübop lastigi degişecek tabi segman kurtarır mı buda kapak çıkınca belli olucak rektefiye ölçüleri dogrultusunda karar verilcek ..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ustaların piri; sebepleri ve çözümleri yazmış... :) Ellerine emeklerine sağlık...

@serhat verdiğin örnek esasında yağ yakma sorunun tespitidir... Uzun inişlerde (2-3 km. kadar) hiç gaz vermeden devam etmek ve inişin sonuna doğru gaza yüklendiğinde aynadan mavi bir duman bulutu oluşturuyorsan kesin olarak supap lastiğidir ama kurtarıp kurtarmama durumu Adem Ustamın bilgilerinde saklı...

Kolay gelsin.

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
işin püf noktası var tabi komple travers inicek :) yerde degişip yerine takılacak ayrıca duman işi sübop lastigi ile kurtaramas sın segman ve sübop lastigi degişecek tabi segman kurtarır mı buda kapak çıkınca belli olucak rektefiye ölçüleri dogrultusunda karar verilcek ..

ustam aracı alalı 3 ay oldu almadan önce ekspertize sokmuştum araç 100 bg çıktı yapan kişi rot balansı bile güzel dedi

benim için endişelenecek bir durum yoktur dimi araç 300.000 az kaldı

Moderatörün son düzenlenenleri:

serhat

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Benim araç duman atıyor ama çekiş mükemmel rampada iyi tırmanıyor.

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Ben bu duman olayını duyunca işkilleniyorum hemen. İnşallah az bi miktarla hallolur. Motor açılınca ummadığın masraflar da çıkabiliyor çünkü.

serhat

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
bu haliyle sanırım 2-3 yıl daha idare eder.

serhat

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Adem usta bu travers inme işi nekadar olur fiyat olarak.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu gibi durumlarda fiyat konuşmak yanlış yerlere gidebiliyor...

Her ustanın emeği bir değildir, her işyerinin gideri aynı değildir ki; bu etkenler fiyatlara doğrudan yansır...

Üst Alt