Mazda 626 GE (1991-97) Motor Elektriği

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Ali abi bende ilk bakımda bujileri değiştircem. Hangi bujiyi tavsiye edersin. Netten aldığın buji varmı. Servistekiler nasıldır?

Araç Markası
Peugeot 106 - 1994
Araç Renk ve Tip
Beyaz - 3 kapı
Ya 53 euroye NGK çakacan yada 42 tlye DODUCO ikisinin de üstüne tanımam. NGK ya zaten laf yok DODUKOya ise fiyatına göre süper. hiçbir zaman sıkıntı çekmedim. Şahsen NGK alacağıma 2 kere DODUKO alırım. Ama 2002 model altı Mazdalar için söylüyorum bunları üstü hakkında bilgim yok

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Buji kablolarında orjinallik
Olmadı NGK
o da olmadı Seiwa...
ali abim hiç ugraşma yetkili servisten al kurtul dünya emek veriyorsun o arabaya hiç macera yaşama takıcan piayasadaki çakma japon mallarını iki sıcak soguk görücek başlıcak tekleme yapmaya distribütör sıfır onada orj kablo yakışır direk yetkili servis virüsler kökten temizlik abi ..

Araç Markası
Peugeot 106 - 1994
Araç Renk ve Tip
Beyaz - 3 kapı
ali abim hiç ugraşma yetkili servisten al kurtul dünya emek veriyorsun o arabaya hiç macera yaşama takıcan piayasadaki çakma japon mallarını iki sıcak soguk görücek başlıcak tekleme yapmaya distribütör sıfır onada orj kablo yakışır direk yetkili servis virüsler kökten temizlik abi ..
Orjinalinin markasını biliyormusun Adem abi

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
elimde şu anda lantisin var 96 /98 1,8 bp motorun kablonun üzerinde yazan marka ( yazaki ) diger kablo markaları da aynı şekildi orj olarak ..

Aynen ustam dediğin gibi y.servisten orjinal...
Senin dediğin dışına çıkmam...
O yazdığım eskiyde senle konuştuktan sonra seiwayı çıkardım yazıdan :) :)

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Ali abi bende ilk bakımda bujileri değiştircem. Hangi bujiyi tavsiye edersin. Netten aldığın buji varmı. Servistekiler nasıldır?
Bosch veya NGK işini görür Hakan... Ben son değişimde Bosch takmıştım... Fakat; tırnak aralığını 0,6 filer yaptırmanı tavsiye ederim.

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Bosch veya NGK işini görür Hakan... Ben son değişimde Bosch takmıştım... Fakat; tırnak aralığını 0,6 filer yaptırmanı tavsiye ederim.
Abi az önce yine Gören otomotivle iletişim kurdum; 4 adet buji 24 TL'ymiş. Ekledim gitti sepete onlarıda

Servisin ki en idealidir diye düşündüm.

0,6 olayını anlamadım o aralık ayarı ne ile yapılıyor...

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Abi az önce yine Gören otomotivle iletişim kurdum; 4 adet buji 24 TL'ymiş. Ekledim gitti sepete onlarıda

Servisin ki en idealidir diye düşündüm.

0,6 olayını anlamadım o aralık ayarı ne ile yapılıyor...
Sente çakısı diye tabir edilen genelde sübap ayarı yapılan zımbırtı... Ben ilk takım bujileri ustaya yaptırdıktan sonra ikincileri kendim sanayide yapıp takmıştım...

Bujiyi tırnak yukarıya gelecek şekilde mengeneye sıkıştırıyorsun, sente çakısındaki 0,6 bölümü tırnağın arasına sokarak, çekiç ile hafif hafif vuruyorsun o kadar...