Mazda 626 GE (1991-97) Marş Basıyor Ama Ateşleme Sorunu Var

ergin

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626 GE
1993 Model 626 Aracım var.

Buji kablosu yeni ve elektrik var denilmekte ama ateşleme sorunu yaşıyorum, yardımlarınızı bekliyorum.

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
tamam işte baslıgı atmısssın...alanında deneyımlı arkadaşlar bu mesajı okuyunca senın olaya el atar:) sıkıntı yok...[member=56]ezmocesteri[/member] ve [member=9]domestos[/member] abı ;D ;D ;D ;D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
tamam işte baslıgı atmısssın...alanında deneyımlı arkadaşlar bu mesajı okuyunca senın olaya el atar:) sıkıntı yok...[member=56]ezmocesteri[/member] ve [member=9]domestos[/member] abı ;D ;D ;D ;D

Evet başlığı attım hocam, teşekkürler... :D Geriye dört direk ile bir çatı kaldı... :D

Buji kabloları dışarı çıkarılıp bujiler takılacak ve marşa basılacak herbiri atesleme yapıyor mu_?

Bunda sorun yoksa benzin gelip gelmediği (pompa ve enjektörlerden) bu durum önemli enjektörlere elektrik geliyormu bakılacak, sadece elektrik gelip gelmemesi yetmez şasesinede bakılacak. şaseyi beyin kontrol ediyor diye biliyorum. Bendede 2 adet enjektör görev yapmamıstı çıkma ile denediler onlarda da durum aynıydı.. dedilerki beyinden şase sorunu var elektrikci iyice baktı ve hava filtre kutusu altında sıkışan kablo demetini gördü ve onu kurtarınca araç düzeldi.

Marş basıyor ama çalışmıyorsa buji ve kablolar sağlamlığı anlaşıldıktan sonra avans değeride önemli buna bakılmalı, bobinde sorun olabilir tevzi makarası, modül ve en son distribütör kapağında. distribütor en son kısımda keçe var bunlarda oradan yağ sızmış ise yapabilir, daha evvel aldığım yan sanayi distribütör yağ alıp bozulmuştu ki inşallah sorun yoktur 850 tl indirimli hali ve servis distribütoru ya komple satıyor yada sadece kapağı satıyor ve dünyanın parası kapak bile..

Yine distribütor içinde plastık aksam var oradan da kaçak yapabilir ve siyah silikon kısmen iş görür

Bende tevzi makarası ve bobin var deneme amaçlı gönderebilirim. Eğer sorun bunlar ise parçacıdan alır takarsınız ve benim parçalarımı geri gönderirsiniz. (Ptt ile git gel size baliyeti 15-20yi geçmez)..Çünki elektrik aksamı denemeye vermez kimse..

bunları japon gurubundan anlayan birine denetin (Mazdacı yoksa bile toyotacı mutlaka vardır bulunduğunuz yeri bilmediğim için yazıyorum)

Başkaca da bir sorun gelmiyor aklıma..
saygılar..

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Marşa bastığınızda devir saati hareket ediyormu? Araç lpgli ise lpg markası nedir? Sorulara cevap verirseniz bazı kısımları eler yoğunlaşacağımız yeri bulabiliriz.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
evet ali abi gerekli bilgileri vermiş araca benzin geliyor çalışmıyor ise distübitör ile ilgili sıkıntı yaşanıyor çıkma orj alıp takıcaksınız yan sanayi işinizi görmez sıkıntı yaşanıyor ateşleme çok az geliyor ise araç yine çalışmaz yine bunun sebebi distibütör bu gibi işlerde modül yada bobin degişimine giriyorlar fakat randuman alamazsınız çıkma orj takın sorun bitsin yada yetkili servisten orj yeni alıncak ..

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
evet ali abi gerekli bilgileri vermiş araca benzin geliyor çalışmıyor ise distübitör ile ilgili sıkıntı yaşanıyor çıkma orj alıp takıcaksınız yan sanayi işinizi görmez sıkıntı yaşanıyor ateşleme çok az geliyor ise araç yine çalışmaz yine bunun sebebi distibütör bu gibi işlerde modül yada bobin degişimine giriyorlar fakat randuman alamazsınız çıkma orj takın sorun bitsin yada yetkili servisten orj yeni alıncak ..
adem ustaa ;D karamanda da şubenız var mıı:) benım bagaja su gırıyor yağmur yağınca ya da yıkatınca...sol stop cıvarından sanırımmm:(

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Merhaba nasılsın stop tan geliyor olabilir birde aracın soldan geliyor ise sol iç panzutodları söktürün biri bagaj lanba ile içine geçsin kontrol ederken diger kişide bol bol arka kısımlara su tutsun içerden nerden geldigi anlaşılır gerekirse sol arka iç davlunbaz da sökülcek çamurluk içlerinden su tutulacak muhakkak gelen yer belli eder kolay gelsin :)

badilcan

Katılımcı
Dün benzer bir sıkıntıyı ben yaşadım ,
yakıt belirli bir seviyenin altına düştüğünde hiç bir şekilde çalışmadı araç.
10 lt benzini bidonla doldurdum malesef yine çalışmadı.
İzmirde Egemot diye bir yer var aracı oraya çektirdim. Mazda ile çok iş yapmıyorlar ama yinede epey ilgili bir özel servis. Biraz önce aradılar aracın Yakıt Pompası Besleme Rölesini ve yıprana bazı boruları değiştirerek aracı çalıştırmışlar. Ben Benzin pompasını değiştirin dememe rağmen usta inatla değiştirmedi. Gereksiz yere değiştirmemiş epeyde uğraşdı , esnaflıkları gerçekten iyi bir yer.

Aman ha yan sanayi mi? Uzak durun 70. km de dağıldı benim yansanayi..
Bobin dediğim gibi elimde var, emaneten verebilirm. buji ve kablolara ve bujileri dışarıda denedikten sonra..

Dexter

Sessiz
Araç Markası
Subaru Forester XT 04
Araç Renk ve Tip
Suv Siyah
distribütör kapağı içi oksit yapmışsa ateşlemede inanılmaz kayıplar yaşanabiliyor elinizden geliyorsa sökerek içine bir bakın derim oksitlenmez varsa en ince zımpara ile narince temizlenebilir hatta kontak temizleyici sprey bulursanız onunlada kirini akıtıp tekrar denemenizi tavsiye ederim

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Ben de yaşadım aynı sorunu, enjektörün biri değişti, buji kabloları orijinali ile değişti, bujileri ngk lazer iridyum ile değiştim, bobin tam sanayi olarak3 kere değişti en ucuza aldığım (40 TL) bobin en sağlamı çıktı, bu arada benzin pompasını d unutmayayım, baya bir para harcadım ama sonunda roket gibi olduydu, LPG ile 235 km/s hıza kadar çıkabildim, 2, 3 hatta 4. Viteste kafayı kaldırıp, sağda ki yolcuyu koltuğa yapıştırır hale geldi, bu arada distribütör olursa çıkma orijinal araştır, yan sanayi bakmanı kesinlikle önermem. Ama alacağın distribütörü de anlaşarak al, sorun onda değil ya da sorunlu ise muhakkak iade edebil, çünkü çıkması bile en az 300 TL, geçmiş olsun...

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Bu arada araç lpgli bile olsa çeyrek deponun altına düşürme benzini, pompadan başlayıp nerede son bulacağı belli olmuyor maalesef! Tabi bunlar bende de acı tecrübeyle öğrenildi maalesef...

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Ben de yaşadım aynı sorunu, enjektörün biri değişti, buji kabloları orijinali ile değişti, bujileri ngk lazer iridyum ile değiştim, bobin tam sanayi olarak3 kere değişti en ucuza aldığım (40 TL) bobin en sağlamı çıktı, bu arada benzin pompasını d unutmayayım, baya bir para harcadım ama sonunda roket gibi olduydu, LPG ile 235 km/s hıza kadar çıkabildim, 2, 3 hatta 4. Viteste kafayı kaldırıp, sağda ki yolcuyu koltuğa yapıştırır hale geldi, bu arada distribütör olursa çıkma orijinal araştır, yan sanayi bakmanı kesinlikle önermem. Ama alacağın distribütörü de anlaşarak al, sorun onda değil ya da sorunlu ise muhakkak iade edebil, çünkü çıkması bile en az 300 TL, geçmiş olsun...

Hangi mazdaymış o 4. viteste koltuğa yapıştıran ?

Üst Alt