Mazda 626 GE (1991-97) Marş Basıyor Ama Ateşleme Sorunu Var

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Ben 4. Viteste 180 gördüm daha giderdi belki ama yol müsait değildi hız kestim....

Hakan 4. viteste yaptığı maksimum hız değil konu. 4. viteste gaza bastığında arabanın koltuğa yapıştırması için en az 250 hp 350 n/m gibi bir değere sahip olması lazım arabanın. Standart araçlar ancak 1. ve 2. viteste koltuğa yapıştırabiliyor o da gaza iyi abanırsan.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

Hakan 4. viteste yaptığı maksimum hız değil konu. 4. viteste gaza bastığında arabanın koltuğa yapıştırması için en az 250 hp 350 n/m gibi bir değere sahip olması lazım arabanın. Standart araçlar ancak 1. ve 2. viteste koltuğa yapıştırabiliyor o da gaza iyi abanırsan.

Doğru abi, anlatmak istenilende sanırım 4. Viteste yüksek hızlara çıkması...

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Anlatımdaki yapıştırma kelimesi eski haline göre aradaki farkı anlatan mubalaa sanatı:)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ön konsoldan 100 dolar alma yarışması oynayacak kadar bir yapıştırma olmaz tabi ama gaza yüklenince ivmelenme de değişme olmuştur geçmiş olsun O0

badilcan

Katılımcı
Dün benzer bir sıkıntıyı ben yaşadım ,
yakıt belirli bir seviyenin altına düştüğünde hiç bir şekilde çalışmadı araç.
10 lt benzini bidonla doldurdum malesef yine çalışmadı.
İzmirde Egemot diye bir yer var aracı oraya çektirdim. Mazda ile çok iş yapmıyorlar ama yinede epey ilgili bir özel servis. Biraz önce aradılar aracın Yakıt Pompası Besleme Rölesini ve yıprana bazı boruları değiştirerek aracı çalıştırmışlar. Ben Benzin pompasını değiştirin dememe rağmen usta inatla değiştirmedi. Gereksiz yere değiştirmemiş epeyde uğraşdı , esnaflıkları gerçekten iyi bir yer.
Arkadaşlar bu sıkıntıyı tekrar yaşadım ,
Aracı hiç bir şekilde çalıştıramadık , İzmir Yeni den yol yardımla Mert Usta geldi .
Araca ateşlemeye yardım eden bir şey sıktı araç çalıştı. Servise götürdüm aracı.
Benzin pompası değişti , fakat tekrar yolda kaldım :) .
Daha sonra araç 2 gün serviste kaldı. Benzin filtresinin tamamen tıkalı olduğunu ve depoya giden hortumlarda çatlaklar olduğunu söylediler. Bu parçalar değiştirilmiş. Araç şu anda sıkıntısız olarak çalışıyor. Ayrıca araç eskiden çeyrek depo benzine indiğinde silkeliyordu, bu sıkıntıda ortadan kalktı.
Şu an 2 eksiğim kaldı.

1- Trigeri değiştirmedim ve triger kapağım yok.
2- Birde vites kolu çok kemikli değil , çok sağlam durmuyor.Servis bunun için bir parça getiricek.

Bir kaç ay içindede bunları yaptırmayı düşünüyorum.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Geçte olsa sorunun çözülmesine sevindim abi ağız tadıyla bin O0

Triger kapağını bulamaz isen kargo dahil 61 usd y.dışı link

http://www.ebay.com/itm/Dorman-635-176-Timing-Cover-/321646977772?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Year%3A1993%7CMake%3AMazda%7CModel%3A626%7CSubmodel%3ALX%7CEngine+-+Liter_Display%3A2.0L&hash=item4ae3a762ec&vxp=mtr

Triger setindede Nsk hareketli bilya Gmb sabit bilya ve gates-dayco kayış tercihinden birisi..
300 TL ye yakında onun maliyeti var ama almışken gmb devirdaim triger yayı ve külbütor contada değişmeli bunlarda 200TL tutar..

Ekli dosyalar

• 111.jpg
    111.jpg
    149.3 KB · Görüntüleme: 20

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Triger seti indirim zamanı servisten alınsa nasıl olur? %30 indirim olsa 400 e falan gelse mesela hesaplı olur bence orijinal parça olur hepsi buda bir seçenek.

badilcan

Katılımcı
Triger seti indirim zamanı servisten alınsa nasıl olur? %30 indirim olsa 400 e falan gelse mesela hesaplı olur bence orijinal parça olur hepsi buda bir seçenek.
Servisle bizde bunu konuştuk , bakalım şimdilik bekliyorum kaliteli yan sanayi ile çok büyük fiyat farkı olmazsa servisde yaptıracağım.

badilcan

Katılımcı
Triger kapağını bulamaz isen kargo dahil 61 usd y.dışı link

http://www.ebay.com/itm/Dorman-635-176-Timing-Cover-/321646977772?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Year%3A1993%7CMake%3AMazda%7CModel%3A626%7CSubmodel%3ALX%7CEngine+-+Liter_Display%3A2.0L&hash=item4ae3a762ec&vxp=mtr

Triger setindede Nsk hareketli bilya Gmb sabit bilya ve gates-dayco kayış tercihinden birisi..
300 TL ye yakında onun maliyeti var ama almışken gmb devirdaim triger yayı ve külbütor contada değişmeli bunlarda 200TL tutar..
Müsait bir zamanda alırım ,
Teşekkürler.

Bunu görmemiştim bu durumda Servis de yan sanayi taktıracağım.
Birde Güngör ustayı biliyorsanız gidebilirsiniz, triger ve değişim için yeterli olacaktır fazlasıyla..
Bilinen ve sevilen bir Mazda ustası İzmir için..
Hem ekonomik olur size, servisle kıyaslarsan..

Devirdaim falan da değişeceği için serviste 600 TL civarı sadece o parça, bilginiz olsun..

Bence değişim yapacağınız zaman sizle tekrar görüşelim, zarar etmeyin çünki ben çok ettim..

badilcan

Katılımcı
Birde Güngör ustayı biliyorsanız gidebilirsiniz, triger ve değişim için yeterli olacaktır fazlasıyla..
Bilinen ve sevilen bir Mazda ustası İzmir için..
Hem ekonomik olur size, servisle kıyaslarsan..

Devirdaim falan da değişeceği için serviste 600 TL civarı sadece o parça, bilginiz olsun..

Bence değişim yapacağınız zaman sizle tekrar görüşelim, zarar etmeyin çünki ben çok ettim..
Abi teşekkürler fakat , dışarıda çok zaman haracayamıyorum ,
Servisdeki Mert ustanın işçiliğini çok beğeniyorum.
Fiyatlardada indirim uyguluyorlar.
Bir süre orda devam edeceğim.

Üst Alt