Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GE (1991-97) Lpg Sisteminin Kalorifere Etkisi

Konu, 'İç Aksam - Elektronik- Aydınlatma' kısmında emytoget tarafından paylaşıldı.

1. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    94 model 626 mın kaloriferi az ısıtmasından dolayı radyatör peteğini az maliyetle tıkanıklılığını nasıl gideririm diye düşünürken suyun sistemine baktım. Lpg sistemini araya T yapmadan takmalarının etkisi olur mu acaba diye merak edip başladım kurcalamaya.
    Motordan çıkan sıcak su orjinalde kalorifer girişine gider sonra çıkışından tekrar motora ve radyatöre gider. lpg sistemini bağlayınca motordan çıkan sıcak su önce lpgye gitmiş lpgden çıkan kalorifer peteğine daha sonra da petekten çıkan orjinal halindeki gibi devam etmiş. Ben haftasonu aracı orjinal sistemine çevirdim kalorifer ısıtması 2 kat arttı. 2 de ılık üflerken orjinal haline çevirdiğimde 2. kademede el yakar oldu.
    Bu olay neticesinde yeni borular alıp değiştirecem. Ya araya T alıp yapacam yada önce kalorifere sonra lpgye gidecek şekilde ayarlıyacam. Büyük ihtimalle T alıp sistemi komple 2ye bölecem ama lpgye giden boruları daha ince tutmaya çalışacam. Böylelikle suyun çoğunluğu kalorifere gitmeye çalışacak.

2. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Eski aracımda (Mazda 323 93) aynı şeyi bende yapmıştım abi. Lpg sistemini borulara T atarak paralel bağlamışlardı. Ben aradaki T leri söküp suyun direk kalorifere ordan çıkan suyun lpg beynine gitmesini sağlamıştım etkisi olmuştu. Yani seri bağlamıştım.

3. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Ozaman bende öyle yapayım. Dün yapacaktım ama uymadı borular kırılıyor yeni boru alacam anca öyle.

4. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bence; araya T koy Murat... Kaloriferden dolaşan suyun sıcaklığı düşeceği için LPG'de araç fazla yakabilir. Ama çok sık kalorifer kullanmıyorsan da sorun teşkil etmeyebilir... Bunun değerlendirmesini sen yaparsın muhakkak ama ben olsaydım T koyardım...

5. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Olur abi öle de yapabilirim. Tüpe gideni ince tutmaya çalışırım kaloriferi standart

6. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Şimdilik direk kalorifer sonra tüpe yolladım suyu. Isıtma gayet başarılı normale döndü lakin bu işle uğraşırken başka sıkıntılar su yüzüne çıktı hadi hayırlısı :)

7. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Kaloriferim canavar gibi oldu. Önce kalorifer sonra lpgye gidiyor. Daha sonra T atmayı düşünüyorum. Şimdilik böle gitsin. Kaloriferimin düzelmesi bütün gerginliğimi aldı motor torpito inmeden halloldu :) O tüpü takanı bulacam benle inatlaşıp duruyodu sistemle alakası yokmuşta petek tıkanıkmışta. Denemesem boşa paralar dökecektik.

8. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    [member=29]apojitsu[/member] nun sözü aklıma geldi... Kendi aracının azcık ustası olacaksın...

9. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Gözün aydın abi. Elin yatkın oldumu böyle işte :)

Sayfayı Paylaş