Mazda 626 GE (1991-97) Kontak Termiği Değişimi

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Aracınız bazen kontağı çevirdiğinizde marş yapmıyorsa kontak termiği arızalı olabilir.

92-97 Mazda 626 için kontak termiği sökme, takma, değiştirmeyi bir kaç resim ile anlatmaya çalışayım.

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Ilk önce direksiyonun altında kalan 4 tane vida ile sabitlenen bu kapak sökülüyor

Alt kapak sökülünce üst tarafta kalan kapakta kendiliğinden çıkıyor

Kontak termiğinin kablosu çıkarılıyor

Böyle bir tornavida yardımı ile termiği tutan vida sökülüyor

Sökülen kontak termiği

Not: termik tamamen bozulmamışsa içini açıp bakır plakaları temizleyerek çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Dipnot: termik daha önce tamir görmüşse temizlemekte randıman vermiyor.

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Elimde daha önce tamir görmüş termik mevcut hiç olmayana gönderebilirim işi görülsün, beni 1 sene idare etti

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Eline sağlık abi. Termik başka bir araçta kullanılmış mı? Mesela bizim kasalardaki termik fordun bir aracında kullanılıyor. Bu şekilde piyasadan daha ucuza temin edilebilir.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Kontak termiği arızası adamı çıldırtır... Doğrudan ateşleme modülünü yakıyor ve her usta kolayca anlayamıyor...

Mazda yı yolda bırakan tek arıza budur...

Teşekkürler Hakan O0

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Eline sağlık abi. Termik başka bir araçta kullanılmış mı? Mesela bizim kasalardaki termik fordun bir aracında kullanılıyor. Bu şekilde piyasadan daha ucuza temin edilebilir.
Evet Oğuzhan [member=235]badass[/member] üyemizin kazalı bir 626'sından çıkma olarak aldım.

Nette arattım sıfır olarak bulamadım. Büyük şehirlerde termik sökülüp parçacılara götürülse aynısından bulunabilir.
Ayrıca Ford Probe[size=12pt][/size]e'nin ki ile aynıymış ama onun üzerinden bulmakta zor be :) Ama mutlaka başka Ford'lara uyan vardır.

ebay'da parça numarası ile aratttım 140 TL civarında bir fiyatı vardı

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Kontak termiği arızası adamı çıldırtır... Doğrudan ateşleme modülünü yakıyor ve her usta kolayca anlayamıyor...

Mazda yı yolda bırakan tek arıza budur...

Teşekkürler Hakan O0
Ateşleme mödülüne zarar verdiğini bilmiyordum abi, o zaman termik sıkıntısı olan tez zamanda değiştirsin

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Ateşleme mödülüne zarar verdiğini bilmiyordum abi, o zaman termik sıkıntısı olan tez zamanda değiştirsin
Sıkıntısı olan veya olmayan herkes aklının bir köşesine not etsin bence... Modül yakmaya başladığında ilk bakılacak yer kontak olmalı... Bağlantı kurulmayan bir yer olduğu için, ustalar bile bazen boşlukta kalabiliyor...

Üst Alt