Mazda 626 GE (1991-97) Kontağı Kapatınca Gelen İkaz Sesi

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Mantık dahilinde yazdıklarına katılmakla birlikte; ikinci bir emre kadar da, Hakan'ı kınıyorum... :)

Murat'ın yazdıkalrına bende katılmakla birlikte ; kınanmaya alışkınız abi, birileri çıkıyor kınıyor ama seni tenzih ediyorum ;)

Bu aralar 2. emirlere de alışkınım abi, seninki inşallah uzun sürmez ;)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Kaç km de çalacağını bilgisayardan ayrlatabiliyorsun istersen iptalde edebiliyorlar. Bana iptal edelim dediler ben 15 bine aldırdım...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Kaç km de çalacağını bilgisayardan ayrlatabiliyorsun istersen iptalde edebiliyorlar. Bana iptal edelim dediler ben 15 bine aldırdım...
Lpg sisteminde km yi ölçen nasıl bişey var ki abi.

Sorunun lpg den olduğu kesin gibide bu sayaç olayını mantığım almadı

-Mobil uygulamadan gönderildi-

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Şimdi çözdüm mantığını, ecu kilometreyi görüyorsa ayarlanabilir... Filtrenin kirli veya tertemiz olduğunun önemi olmaz, 15 bin km dolduğunda otomatik olarak öter... Sanırım olayın özeti bu...

Hakan işimiz espri, nazımın geçtiği dostlara yüklenmek ortamı eğlendiriyor. Başka türlüsü zaten yanlış olur...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Şimdi çözdüm mantığını, ecu kilometreyi görüyorsa ayarlanabilir... Filtrenin kirli veya tertemiz olduğunun önemi olmaz, 15 bin km dolduğunda otomatik olarak öter... Sanırım olayın özeti bu...

Hakan işimiz espri, nazımın geçtiği dostlara yüklenmek ortamı eğlendiriyor. Başka türlüsü zaten yanlış olur...
İlginç, genelde benzinde bindiysek nolcak, boşuna mı saymış olacak

Benden yana sıkıntı yok abi

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Videoyu şimdi izledim ses benim araçtan gelen ses ile aynı. Servise gidene kadar bazen kontağı açık bırakıp işimi halettiğim oldu sırf o sesi duymayayım diye :D

KM olayı tüpün devreye girmesi ile başlar benzine geçtimi yada ilk çalıştırmaların ardından aracın tüpe geçiş zamanına kadar aktif olmaz diye düşünüyorum. Servisteki usta da filitreyi ister değiş ister değişme dedi. Ben değiştirdim ne olur ne olmaz filitredir hava alsın diye...

Geçen de mocanotogaz dan mesaj geldi aracınız LPG kitinin 10 bin yada 6 aylık bakımı gelmiştir. Bakım için bize uğrayın diye. Aytaç hocam haberin olsun filire değişim zamanı gelmiş Fiuvv

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw

Ecu demekki görüyor abi hiç göreceğini düşünmüyodum o kadar akıllımıymış çok akıllı arabayı hiç sevmem

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Murat teessüflerimi şiddetle arz ediyorum :)

Ben hafta sonu acaba sanayiye ne bakımı, kontrolü yaptırmaya gitsem diye düşünüyom. İlk mesajımda da yazdım; ustam lpg filtresine bak diye ama bakmadı, gerek yok dedi. Bunu diyen de Atiker bayisi.

Altını üstüne bakıyom hep, keyfe keder de olsa bişey yok şuan anlıyacağın :) 5000 km'yi doldursamda yağı, filtreleri orjinali ile değiştirsem diye sabırsızlıkla bekliyom :)
Ufak not defteri al arabanın tüm bakım değişim yaptığın tüm masrafları km tarih şeklinde yaz. Yağını geciktirdiğini biliyorum gidip 10/40 yerine 15/40 yağ koyduğunu biliyorum daha neler neler vardır kim bilir. Tüm bu tarz sebepler aramızda şiddetli geçimsizlik sebepleri:) Yakandayım Hakan :))))

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Ufak not defteri al arabanın tüm bakım değişim yaptığın tüm masrafları km tarih şeklinde yaz. Yağını geciktirdiğini biliyorum gidip 10/40 yerine 15/40 yağ koyduğunu biliyorum daha neler neler vardır kim bilir. Tüm bu tarz sebepler aramızda şiddetli geçimsizlik sebepleri:) Yakandayım Hakan :))))
Emredersin emekli asteğmenim :)

Not tutacak kadar bakım yapılacak şeyi yok guzunun, emekli memur sandın galiba sen benim aracı, yaşlı kurt o karıştırmayalım lütfen

Yağ 10 bin civarlarinda değişti, gecikmede biraderin ilgisizliginden kaynaklandı. Kardeşim yagı kendi değiştirmiş, yalnız filtreyi degistirmemis. 500 km falan sonra yeni değişen yağı ben yine değiştirdim ayrıca 15/40 değil Mobil 10/40

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
O ses LPG sistemiyle alakalı kafaya takacak bisey değil 6aydir o sesle yaşıyorum filtreleri kendim degistirdim neredeyse tekrar değiştirme zamanı geldi servise gitmedim sebebi de önceki arabamda yaşadığım kötü maceralardan dolayı buralarda elletmeye korkuyorum doğrusu çok sukur tekleme falan da yok

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Benim kide Cıyaklayıp Duruyor du 40 tl ye Tek Filtre Değişimi, Ayar, Kaçak Kontrolü Yaptırdım Kurtuldum.. Başka Bir Sebeple Regülatör ün İçini Açtım İçindeki Filtreyide Ben Değiştim..Çıkan Her İki Filtre de Berbat bir Haldeydi..

Tapatalk

Üst Alt