Mazda 626 GE (1991-97) Kapı Fitilleri Hakkında

Kazasker

Katılımcı
ben geçirdim akvaryum hortumu. sesi mesi kesmedi. ince geldi. kapı fitil hortumu yatay olarak şişkin olmalı. benimki ve sizinki zamanla çok kullanımdan dolayı dikey şişik duruyor. onun için başka bir projem var yakında konu açıcam. bizim 323 lerin iç kapı lastikleri etsiz. oraya yeni çıkan modeller gibi etli fitil taksam bu işi halleder gibiyim. önce denemem. lazım. fiat ducatoların lastiği cuk diye oturuyor. ayrıca piaysada satılanlarda öyle ama kaportaya giren kısmı uzun olmalı.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
ben geçirdim akvaryum hortumu. sesi mesi kesmedi. ince geldi. kapı fitil hortumu yatay olarak şişkin olmalı. benimki ve sizinki zamanla çok kullanımdan dolayı dikey şişik duruyor. onun için başka bir projem var yakında konu açıcam. bizim 323 lerin iç kapı lastikleri etsiz. oraya yeni çıkan modeller gibi etli fitil taksam bu işi halleder gibiyim. önce denemem. lazım. fiat ducatoların lastiği cuk diye oturuyor. ayrıca piaysada satılanlarda öyle ama kaportaya giren kısmı uzun olmalı.
323 lerde kapının orturduğu karşılık kısmında fitil yok. Kapıyı kapat içeriden bak araya parmağın girer. O kısma kendinden yapışkanlı fitil uygulayabilirsin.
Linkteki ürün uygundur mesela. Arama yaparsan ücretsiz kargo gönderenler var.
Ebay linki
Bizim kasalarda önlerde var arkalarda yok. Ben bu fitilin bir büyüğünü uyguladım bir ara güzelde olmuştu ama fazla kalın geldi kapıyı zorlamasın diye söktüm. Aklıma geldi bak bu boyuttan sipariş geçeyim gelsin!

Kazasker

Katılımcı
323 lerde kapının orturduğu karşılık kısmında fitil yok. Kapıyı kapat içeriden bak araya parmağın girer. O kısma kendinden yapışkanlı fitil uygulayabilirsin.
Linkteki ürün uygundur mesela. Arama yaparsan ücretsiz kargo gönderenler var.
Ebay linki
Bizim kasalarda önlerde var arkalarda yok. Ben bu fitilin bir büyüğünü uyguladım bir ara güzelde olmuştu ama fazla kalın geldi kapıyı zorlamasın diye söktüm. Aklıma geldi bak bu boyuttan sipariş geçeyim gelsin!

aynen öyle Oğuzhan. kapı kapalı iken çubuk sok içeri giriyor :) ürün güzelmiş. ebay dan eski ve kötü bir maceradan dolayı alışveriş yapmıyorum. Türkiyeden tedarik sürecine girdim. Bugün Lada vega araçlar için orjinal rus malı inceledim. takım 75 tl civarı. kalitesi iyi gibi. kapıları ölçtüm. herbirine yarım metre fazla koymuşlar. bir parça kestirdim adama denedim cuk diye oturdu. düşüncem bu olacak galiba. yapışkanlı olan kışın donma olayında yırtılır gibi ... bakalım araştırmadayım. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
yolumun üzerinde lada skoda parçacısı var meraktan takılıyom bazen :) bide baya ucuz parçaları :)

Lada; forumda bir dönemin espriydi, o yüzden yazdım yanlış anlaşılmasın... Bir dönem bir çok Lada modeli piyasaya çıkınca, Kerim sağolsun hepsinin haberini yapmıştı...

Hatta bir ara; google Lada yazınca üst sıralarda bizim forum çıkıyordu... :D

Düşün artık !!

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bence ali amcanın güzelliği burda Veli Abi. Ne olursa olsun kötü hissettirmiyor insana. denemelik alıp beğenmediğim çok şey oldu ama kendimi kötü hissetmedim hiç. Çünkü ölümüne ucuz :)

Bu açıdan bakarsak tamamen haklısın hocam... Belki 50 kalem alış veriş yapmışımdır, göründüğü gibi çıkmayan bir çok ürün olmasına rağmen uygun fiyatlı, daha doğrusu şaşırtıcı derecede ucuz olması insanın kabaran sinirini alıveriyor... :)

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Arkadaşlar,94 model 626 hb aracım için kapı fitilleri ve şase fitilleri gerekiyor.Yine çamurluk ve motor tarafına ses izolasyonu için malzeme gerek.Piyasada bakınca hep yüksek rakamlı ürünlere denk geldim.Bunları nispeten daha ucuza alabileceğim bir yer biliyormusunuz ?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Arkadaşlar,94 model 626 hb aracım için kapı fitilleri ve şase fitilleri gerekiyor.Yine çamurluk ve motor tarafına ses izolasyonu için malzeme gerek.Piyasada bakınca hep yüksek rakamlı ürünlere denk geldim.Bunları nispeten daha ucuza alabileceğim bir yer biliyormusunuz ?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fitiller sorun malesef yan sanayi ürünler ya yerine oturmuyor ya da biraz kalın oluyor, en iyi çözüm yetkili servis ama orada da ciddi bir fiyat çıkıyor.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Şase de olan fitiller piyasa var. Geçen sene takımına 200 TL fiyat veriliyordu. Ama kapıda olanlar piyasada yok. Yetkili servisten başka yerde bulmak zor, fiyatıda 1000 TL den fazla. Temiz çıkma bakmanız lazım.

Üst Alt