Mazda 626 GE (1991-97) Kapı Açık Uyarı Sesi

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Merhaba,

Kapı açılınca çıkan uyarı sesi Nasıl açılıp kapanıyor? Temizlik yaparken kontaktan aç kapa ile bir defa kapattım. Kendi kendine tekrar açıldı. Sonra tekrar kapattım ve şimdi açılmıyor. Bir ayarı var sanki ama çözemedim. Sanki bir kombinasyon ile kapanıp açılıyor.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bi ayarı yok. Açtığınız kapının swichi takılı kalmış olabilir yada biyerlerde temassızlık vardır

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Swicleri sökülüp temizlenmeli basit bir sorun

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kapılardan biri açılınca ışıklar yanıyor bir problem yok, sadece sesli uyarıyı kontaktan aç kapa ile kapatıp açabiliyorum. Ama 4-5 defa deneyerek yapıyorum. Sanırım sesli uyarının bir kombinasyon ayarı var ama çözemedim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kombinasyon ayarı vardır... Çünkü o sistem öttüğü ses sayısınca bir şeyler anlatması temeline dayanıyor...

Tepetaklak üzerinden, Facit ile gönderildi !! :p

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Doğrudur. İnce düşünülmüş özellikler varmış araçta. Sağını solunu kurcaladıkça fark ediyorum. Neyse zamanla çözeriz elbet. Fakat temizlik yaparken kapı sesi inanılmaz rahatsız edici oluyor. Ses kesilince resmen üzerimden bir yük kalktı. :D

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Temizlik yaparken anahtar kontaktamıydı?

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Doğrudur. İnce düşünülmüş özellikler varmış araçta. Sağını solunu kurcaladıkça fark ediyorum. Neyse zamanla çözeriz elbet. Fakat temizlik yaparken kapı sesi inanılmaz rahatsız edici oluyor. Ses kesilince resmen üzerimden bir yük kalktı. :D
Hatırladığım kadarıyla kontak anahtarını bir kademe açınca ses gelmiyordu... Tam emin değilim ama.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Temizlik yaparken neredeyse tamamen anahtar kontakta değildi. 1. kademede de ötüyor. 1-2-1 şeklinde kurcaladım ve 2-3 yapıştan sonra ses kesilmişti. Hatta anahtarı da çıkardım. Kontağın oraları temizlerken tık diye bir ses geldi ve tekrar ötmeye başladı. Baya gizli bir özellik sanırım bu. :D

Üst Alt