Mazda 626 GE (1991-97) Kalorifer Düğme Işığı Hakkında

mtnkl

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Arkadaslar herkese iyi aksamlar
93 model 626 arac icindeki havayi devirdaim yapan fan dugmesinin yesil isigi basili olmadigi halde surekli yaniyor ustaya sordugumda oyle oldugunu soyledi normalmi anlayamadim

SM-G710 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Gayet normal bir durum, için rahat ve sorunların hep bu tarzda olsun... :p

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Benim araç 94 modeli dıştan hava almaya basınca yeşil içten almaya basınca turuncu yanıyor. Eğer ikisinide basılı konumdan cıkarırsam sade iç yanıyor turuncu olarak.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mtnkl

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ccevaplariniz icin tsk normalmi diye sormamin sebebi orta konsolun altindan sag ayagima sanki kalorifer acikmis gibi sicak hava gelmesi kisin sorun yokta yazIn malum yaniyoruz

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ccevaplariniz icin tsk normalmi diye sormamin sebebi orta konsolun altindan sag ayagima sanki kalorifer acikmis gibi sicak hava gelmesi kisin sorun yokta yazIn malum yaniyoruz

Kalorifer sisteminin dışarıdan hava alma konumunu kapat, yani dışarıdan hava almasın biraz faydası olur...

mtnkl

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Dugmelerin ve surgulerin hepsi kapali konumda sanirim izalasyonla alakali

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Dugmelerin ve surgulerin hepsi kapali konumda sanirim izalasyonla alakali

Veya oradaki sistemi kapatacak eleman görevini yapmıyor olabilir... Yani; ayağının oradaki yerden hava kaçırıyor olabilir...

mtnkl

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Veya oradaki sistemi kapatacak eleman görevini yapmıyor olabilir... Yani; ayağının oradaki yerden hava kaçırıyor olabilir...
Evet abi basili olmadigi halde isik yanmasinin sebebi bu olabilirmi yani dugme devrede kalmis olabilirmi
1f0051c44b8f7e1b1322a715bd85e0ac.jpg
flasli cektigim icin isik belli olmamis arac ici devirdaim olan dugme

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Süpürge kapalı durumdayken içten hava alma tuşuna basıldığında sistem hava geçirmez. Geçiriyorsa kapak tam kapanmadığındandır. Sizin ışığı anlamadım ben. Soldaki mi yanık kalıyor sağdakimi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mantıklı bir yaklaşım, bunun üzerine devam edip o düğmenin, hava girişini kapatıp kapatmadığını bulabilirsin...

mtnkl

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Süpürge kapalı durumdayken içten hava alma tuşuna basıldığında sistem hava geçirmez. Geçiriyorsa kapak tam kapanmadığındandır. Sizin ışığı anlamadım ben. Soldaki mi yanık kalıyor sağdakimi

2f61dd5f0120f8c3680164d7581f1ce7.jpg

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Tmm o ısık sağdakine basmadan sönmez. Siz işaretli tuşa basın ve hala hava veriyormu die deneyin.

mtnkl

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Tmm o ısık sağdakine basmadan sönmez. Siz işaretli tuşa basın ve hala hava veriyormu die deneyin.

Isaretli dugmenin isigi digerlerine bassamda hicbir sekilde sonmuyor ayrica tum dugmeler ve fan kapali olmasina ragmen sadece orta konsolun altindan ayaklara sicaklik geliyor izalasyonla alakali olabilirmi demem bu yuzden

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Eminmisiniz? İşaretli tuşun sağındaki tuşa basınca söner.
İzalasyonla alakalı olacağını sanmam. Şimdi kalorifer tuşlarının yanındaki yukarı aşağı sürgülü tuşu aşağı konuma ittirin. Sıcaklık ayarını soğuğa alın ve işaretli tuşa basın. Tekrar deneyin hala sıkıntınız aynıysa başka durumları düşünelim.

mtnkl

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Eminmisiniz? İşaretli tuşun sağındaki tuşa basınca söner.
İzalasyonla alakalı olacağını sanmam. Şimdi kalorifer tuşlarının yanındaki yukarı aşağı sürgülü tuşu aşağı konuma ittirin. Sıcaklık ayarını soğuğa alın ve işaretli tuşa basın. Tekrar deneyin hala sıkıntınız aynıysa başka durumları düşünelim.

Evet hakliymissin sagdaki dugme basili konumdayken isaretli dugmenin isigi sondu diger dugmeyide asagiya cektim(asagi yukari yapilan bu dugme yukari konumdayken gogusluklerde bulunan fan deliklerinden serin hava uflemeye yaramiyormu o yuzden ben hep yukarida tutuyordum)

mtnkl

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Gayet normal bir durum, için rahat ve sorunların hep bu tarzda olsun...
Saygideger abim arabayi aldiktan sonra forumda cok vakit geciremedim aslinda soracak okadar cok şeyim varki sıkılmanızdan korkuyorum :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Saygideger abim arabayi aldiktan sonra forumda cok vakit geciremedim aslinda soracak okadar cok şeyim varki sıkılmanızdan korkuyorum :)

Sıkılmak mı?

Öyle bir ihtimal sıfırın çok altında canım kardeşim... Hedef; sorunu olana çare üretmek, sorunu olmayanla muhabbet etmekti, çok şükür bu yolda sorunsuz ilerliyoruz...

Şöyle bir durum da var yalnız; kafandaki soruların bir bölümü forumda çözülmüş halde bulunuyor olabilir, öncelikle forumu detaylı incele ve ne sormak istiyorsan istediğin sorudan başla sormaya... :)

Kolay gelsin.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Evet hakliymissin sagdaki dugme basili konumdayken isaretli dugmenin isigi sondu diger dugmeyide asagiya cektim(asagi yukari yapilan bu dugme yukari konumdayken gogusluklerde bulunan fan deliklerinden serin hava uflemeye yaramiyormu o yuzden ben hep yukarida tutuyordum)

Yukarı aşağı tuşun özelliği kışın soğuk havalarda ayağınız üşüdüğünde yada camınızın buğunu almak için kaloriferi sıcağa aldığınızda vücudunuzun üst kısmına serin hava vermek içindir.
Ayrıntılı anlatayım. Olduda ayaklarınızı ısıtmak için ayaklarınıza sıcak hava üflettiniz ama vücudunuzun üst kısmı sıcaktan bunaldı tam o sırada o tuşu yukarı aldığınızda fan üsleme hızı kadar soğuk havayı orta üfleme yerlerinden üfler. Bu tuş kalorifer fanı kadar üfler. Yani fan sürgüsünü kapadığınızda işe yaramaz.
Aracınızda klima var ise yazları bu tuşu klima kullandığınızda aşağı konuma getirin.
Ayrıca istediğiniz kadar soru sorabilirsiniz cevapsız bırakmamaya çalışırız hiçte sıkılmadan.

mtnkl

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Yukarı aşağı tuşun özelliği kışın soğuk havalarda ayağınız üşüdüğünde yada camınızın buğunu almak için kaloriferi sıcağa aldığınızda vücudunuzun üst kısmına serin hava vermek içindir.
Ayrıntılı anlatayım. Olduda ayaklarınızı ısıtmak için ayaklarınıza sıcak hava üflettiniz ama vücudunuzun üst kısmı sıcaktan bunaldı tam o sırada o tuşu yukarı aldığınızda fan üsleme hızı kadar soğuk havayı orta üfleme yerlerinden üfler. Bu tuş kalorifer fanı kadar üfler. Yani fan sürgüsünü kapadığınızda işe yaramaz.
Aracınızda klima var ise yazları bu tuşu klima kullandığınızda aşağı konuma getirin.
Ayrıca istediğiniz kadar soru sorabilirsiniz cevapsız bırakmamaya çalışırız hiçte sıkılmadan.

Aracim klimali dugmenin ozelligini yine bu forumdan ogrenmistim ozamandan beri ustten fazla sicak hava uflemesin diye surekli yukari konumda kullaniyordum yani tekerlek seklinde olan dügmeyi tutmak icin çıkıntılı olan kısım yukaridaydi simdi dediginiz gibi asagiya aldim ayaklara isaret eden yere (peki fan klima ve sürgüler kapaliyken arac icine konsolun yanlarindan motorun sicakligini ne kadar alir sag ayagim degdiginde ve elledigimde bayagi sicak oluyor)

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Valla hiç hissetmedim öyle bir durum. Siz böyle bişey hissettiğinize göre vardır bir problem diye düşünüyorum. Yalıtımla alakalı olduğundan değildir bence. Eğer motordan ısı alacak bir açıklık varsa seste alır. Veli abinin en başta dediği gibi ayaklara sıcak hava kaçırıyor olabilir.

Üst Alt