Mazda 626 (GD - GE - GF - GW) Jant Lastik Seçimi, Tavsiyeler Ortak Konu

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
O halde görsel açıdan 16 ama sağlık ve mantık açısından 15 jant diyoruz ?

Mustafakanar

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Petrol Mavi - Sedan
Mazda 626 GE kasa 1993 model aracımın orjinal jant kapak ve lastiklerimi satılığa çıkarsam ederi nedir acaba ?

Ekli dosyalar

• 8dd52f91-c89a-43d1-9617-d12659c8cf26.jpg
    8dd52f91-c89a-43d1-9617-d12659c8cf26.jpg
    144.8 KB · Görüntüleme: 32

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Çok göreceli bir durum. Bu kapaklardan arayan kolay kolay bulamıyor. Onun için biraz değerli denebilir ama bir başkasına göre sıradan jant kapağı.
Lastik ve kara janta malum sitelere bakarak fiyat biçilir

Mustafakanar

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Petrol Mavi - Sedan
@hakan_emre dediğin gibi nadir bi jant kapak kombinasyonu çelik jant atma gibi bir düşüncem var aracınmın uzerine o yuzden satabilirim her an ü yüzden bir araçtırma yapayım dedim güzeller ama ben spor tarza seviriyorum ufak ufak arabamı body kit falan giydireceğim nasip olursa yaza dogru celik jantsız olmaz 15/16 5 kol jant düşüncem var

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bu arabalara en ufak modifiye bile gitmiyor ama yinede sen bilirsin. Herkesin zevki ayrı

Mustafakanar

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Petrol Mavi - Sedan
Bu arabalara en ufak modifiye bile gitmiyor ama yinede sen bilirsin. Herkesin zevki ayrı
denemekte fayda var dediğin dogru arac yuvarlak oldugu için her hareketi kaldırmıyor ince dokunuslarla olabildiğince yakısıklı bi japon kuzusu yaratmaya calısacagım nasip olursa

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Daha önce de söylemiştim. Fiyatta anlaşırsak sadece kapakları ben alabilirim.

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Merhaba. 195 60 15 ölçüleri var. 98 626. Buna 16 çelik jant yapsak yakıt çekiş falan ne kadar etkilenir daha önce uğraşan var mı

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
@hakan_emre dediğin gibi nadir bi jant kapak kombinasyonu çelik jant atma gibi bir düşüncem var aracınmın uzerine o yuzden satabilirim her an ü yüzden bir araçtırma yapayım dedim güzeller ama ben spor tarza seviriyorum ufak ufak arabamı body kit falan giydireceğim nasip olursa yaza dogru celik jantsız olmaz 15/16 5 kol jant düşüncem var
Spor tarzda görünüm elde etmek için yanlış bir Mazda modeli üzerinde çalışıyorsun ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba. 195 60 15 ölçüleri var. 98 626. Buna 16 çelik jant yapsak yakıt çekiş falan ne kadar etkilenir daha önce uğraşan var mı
Uğraşmaya ve para harcamaya değecek farklar olmaz. Direksiyon az ağırlaşır yakıt tüketimi az artar konfor az törpülenir güvenlik az artar. :)

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Uğraşmaya ve para harcamaya değecek farklar olmaz. Direksiyon az ağırlaşır yakıt tüketimi az artar konfor az törpülenir güvenlik az artar. :)
Hepsinden azar azar mı :) görüntü çok güzelleşir gibi geliyor bana. Ama değmez diyosan iz bulasmim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hepsinden azar azar mı :) görüntü çok güzelleşir gibi geliyor bana. Ama değmez diyosan iz bulasmim

14 Jant'tan 16'ya geçsen hadi neyse, 15'ten 16 ya geçmek ancak o kadar azlıkta fark eder. :D Görüntü de çok fark etmez... 16 jant ile kullanılacak ölçüler 205-55-16 olacaktır. Şimdi ise; 195-60-15 :rolleyes:

Bu rakamlardan bir şey çıkmaz, boş yere para harcama bence... :hhhhhh:

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Görüntü olarak fark yaratmak isterseniz en az 2 inch arttırmanız gerek , yoksa sizi tatmin etmeyecektir malesef , jant seçimi olarakta aşağıdaki 2 örneği verebilirim ama bu jantlar sanırım minimum 18 inch :)
Ve dikkat ederseniz iki araçtada sadece jant ve alçaltmadan başka bir modifiye işlemi yok gibi , yani bu kasaya iyi bir jant birde alçaltma yapılınca işlem tamam :harika:

img-302908-2-4889064756_208319db22_b.jpg

images.jpeg

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Görüntü olarak fark yaratmak isterseniz en az 2 inch arttırmanız gerek , yoksa sizi tatmin etmeyecektir malesef , jant seçimi olarakta aşağıdaki 2 örneği verebilirim ama bu jantlar sanırım minimum 18 inch :)
Ve dikkat ederseniz iki araçtada sadece jant ve alçaltmadan başka bir modifiye işlemi yok gibi , yani bu kasaya iyi bir jant birde alçaltma yapılınca işlem tamam :harika:

Ekli dosyayı görüntüle 14725

Ekli dosyayı görüntüle 14726
Ulen bunlar nasıl 626 yahu:krktm::krktm:adamın ağzı açık kalıyor:eek:

Üst Alt