Mazda 626 GE (1991-97) Isınınca Stop Ediyor

ozo

Sessiz
Araç Markası
1995 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Hb
Merhaba abilerim ben özkan
sorunum aracim ısındığı zaman stop ediyor ustalar yüzeysel baktı ya krank sensörunden yada bobinden dediler pazartesi bilgisayara bakıp göreceğiz bu problemi yasan arkadaşlar varmi acaba sizce neden olabilir yardımcı olursanız memnun olurum

.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Merhaba,
Problemi biraz daha açarsanız daha iyi anlayıp fikir sunabiliriz.
Aracınız benzinli mi LPG'li mi? Motor ısındığında hararet ibresi kaç dereceyi gösteriyor? Rolantide mi stop ediyor, gaz verince de istop ediyor mu? Stop edince tekrar marşa bastığınızda ne oluyor? Soğukken hemen çalışıyor mu?
Örneğin en basit tanı benzinde çalışmaya başlayınca sonradan gaza geçerken bir problem yaşıyor olabilir. Her ikisinde de denediniz mi?

ozo

Sessiz
Araç Markası
1995 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İlginiz için teşekkür ederim aracim lpg li herşey normal duzeydeyken yani hararet göstergesi falan herzamanki gibiydi birden stop ediyor araç bekletip soğuyunca tek marş normal çalışıyor aksam yolda kaldım çalışıyor stop ediyordu düz benzindede denedim aynı sorun devam ediyordu çekici ile akşam sanayiye bıraktık sabah usta hiçbir problemi yok dedi durumu izah ettim pazartesi bilgisayara bağlayıp bakacaklar sensör mu bobin mi diye sizce neden olabilir

.

Bu arada ilk başta tamirci elektrikciye elektrikcide tamirciye gonderip durdular resmen mekik dokudum sonunda adamakilli ustayi buldum ptesi bilgisayara bağlayıp bakacaklar inşallah ucuz yollu bir durumdur bir bayiyi aradım sensör 160 tl bobin 115 tl dedi

.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Araç vitesteyken yürür haldeyken de stop ediyor mu? Yoksa sadece dururken, boştayken ya da debriyaja bastığınızda mı yapıyor? Boştayken direksiyonu çok çevirdiğinizde de aynı şey oluyor mu mesela? Yanlış anlamayın araç, bir çok nedenden dolayı aynı problemi yaşatabilir. Hava, ateşleme, yakıt sistemi, müşürler vs.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bu araçlarin bilgisayara bağlanmıyor. Bağlantı yapacak soket hiçbir ustada ve serviste yok.

Durum elektriksel gibi. Bu araçlarda bobin yok distribütör var.
Yeriniz nerdeyse usta tavsiyesinde bulunalım yoksa her yerini kurcalarlar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aparat varsa ustanın elinde obd 1 portuyla bağlanıyor Hakan.

ozo

Sessiz
Araç Markası
1995 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Hb
Abi apart varmış usta cenazesi oldugu için bugün yoktu pazartesi kendisi bakacak ayrica bobin distribütör icerisinde yer aliyormus ve arac bosta viteste stop ediyor dün gece yolda kaldim diye cekiciyle sanayiye gönderdim hiçbir işlem yapılmadan bindim geldim suan sanki hicbir sorun yok gibi ama usta bakilmazsa sorun ilerleyip soğukkende calismaz olur dedi ve suan usta mazda servisi umarım pahaliya patlamaz ben parçaları japokar di sanırım aradım sordum bakalım bunlar ne fiyat cikaracak

.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Veli abi obd2 ye dönüşturen kablo ile deneyen bir arkadaş sonuç alamadı.
Adem usta harici bağlayan görmedim ben daha.

Distribütör içinde ateşleme modülü oluyor. Piyasada iyi olan Grati diye bir marka die hatırlıyorum.
Jakopar iyidir

ozo

Sessiz
Araç Markası
1995 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Hb
Abi inşallah bağlamayı becerebilirler yoksa uğraş dur valla

.

Japokardan bobin fiyati 160 sensör fiyatinada 115 verdiler artik bizim usta ne diyecek bilemiyorum farkli marka ve yüksek fiyat soylerlerse parcalari getirtip takmalrini soylemeyi düşünüyorum sizce dogru olur mu boyle yapsam

.

Hatay Dörtyol da ikamet ediyorum burda mazda parçası bulmak biraz sıkıntı oluyor ama sizin gibi abilerimiz sayesinde parca korkum kalmadı 1-2 gün gec oluyor sadece mazda tutkusu bir başka herseye değer inşallah fiyat konusunda uzmezler malum asgari ucretle gecinen biri olarak maddi anlamda zor oluyor

.

ozo

Sessiz
Araç Markası
1995 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Hb
Sizlerden ayrica bir ricam olacak bu konuda bilgim yok fs motor ne anlama geliyor aciklarsaniz memnun olurum forumda genelde adı geçiyor ama tam olarak nedir bilmiyorum saygılarımla....

.

ozo

Sessiz
Araç Markası
1995 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Hb
Doch motor anlaminda sanırım teşekkürler

.

ozo

Sessiz
Araç Markası
1995 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Hb
Teşekkürler

.

ozo

Sessiz
Araç Markası
1995 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Hb
Yarın distribütörü yenilicem içerisindeki modül rahmetli olmuş Çin malı kullanmak istemedim ustamda onermedi sağlıklı olmuyormuş Rabbim pişman etmez inşallah

.

285f942e88ffcb82df1685d3017cb2ae.jpg

.

ozo

Sessiz
Araç Markası
1995 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Hb
@ozo nedir son durum? Araba çalışınca forumu unuttun mu yoksa? :)
İş yoğunluğdan fırsat olmadı abim distribütör içerisindeki modül yanmış yansanayi kullanmak istemedim distribütörü komple yeniledik çıkma aldım sorun düzeldi çok şükür

LG-D320 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rqeix

Sessiz
Araç Markası
1995 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Merhabalar 95 model 626 ya sahibim araba soğukken çalışıyor ama ısındığında stop ediyor ve çalışmıyor hem LPG'de yapıyor hemde benzinde distribütör dediler yan sanayi alıp taktım ama düzelmedi krank sensörü olabilir diye düşünüyorum ama yerini bilmiyorum sizin düşünceleriniz nelerdir??

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhabalar 95 model 626 ya sahibim araba soğukken çalışıyor ama ısındığında stop ediyor ve çalışmıyor hem LPG'de yapıyor hemde benzinde distribütör dediler yan sanayi alıp taktım ama düzelmedi krank sensörü olabilir diye düşünüyorum ama yerini bilmiyorum sizin düşünceleriniz nelerdir??
Aracınla ilgili çok fazla sorun ve çözüm var forumda, bu bölümleri okumadan veya arama yapmadan konu açmak ancak onay sürecindeki vakit kaybına neden oluyor.

Mesajının taşındığı bu Konuyu incelemekte fayda var.

Bu konu sahibi distribütör değişimi ile sorunu çözmüş, ısı sensörü, Krank konum sensörü yanlış bilgi veriyor da olabilir.

Üst Alt