Mazda 626 GE (1991-97) Hız Uyarı Sesi

alperbey

Sessiz
110 km hiza ulasinca uyari sinyal sesi veriyor kesilmiyor 110 nun altina dusene kadar bu nun bir ayari varmidir ben anlamadin birsey

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
626 ları bilmiyorum ama benim aracımda menü den ayarlıyorsun istediğin hıza, hıza ulaşınca ikaz ediyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben 220 yi de gördüm ama herhangi bir uyarı vermediği için bu konuda bilgi sahibi değilim...

Bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır...

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
bu özellik ge kasalarda var sanırım benim araçta öyle bir uyarı yok şimdiye dek en fazla 180 yaptım duymadım

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Sistem kafasına göre uyarı vermiyor, kendin çalar saat gibi ayarlayıp aktif edersen bir kere, pasif hale getirmedikçe o hıza her ulaştığında uyarı verir.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Ge kasanın bazılarında fabrika çıkış bu uyarı sesi var aç yada kapa yapılamıyor. Benim araçta da var. Yetkili servis bilgisayar bağlantısıyla uyardığı km yi değiştirebiliyor ya da bilgisayarla iptali yapabiliyor mu sormak lazım.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yani bizim menu den yapabildiğimizi siz servisten ayarlatacaksınız, sağol Murat bilgi için.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Benim 92 model aracımda da yok GE kasa olmasına rağmen.

Veli abinin eski araçta da olamadığına göre ben 94'ten sonraki GE kasalarda var diye oyumu kullanıyorum :)

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Servise sormak lazım kolay bir bilgisayar ayarıyla yapılamıyorsa elektrikçinin birine gidip kablosunu kesmek lazım. Bende gıcık oluyorum o sese namussuz hiç susmuyor.

Güneş

Katılımcı
Araç Markası
+12 GLX Traktör
Araç Renk ve Tip
Metalik Gri
Benim araçta da var. 125 km hıza ulaşınca önce kısık bir ses biraz daha hızlanınca kafa patlatıcı bir sese ulaşıyor. Bu hafta sonu biraz uzun yol yaptım her araç sollamada kafayı yedirtti bana ;D

alperbey19

Sessiz
Arkadaşlar merhaba mazda 626 balina kasa 93 model 2,0 bir aracim var 120 kmden sonra uyari sesi beni deli ediyor nerden geliyor nerden sesi iptal edebilirim

Moderatörün son düzenlenenleri:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
İptalini bilen henüz yok forumda :)

Bazılarında bu ikaz yok, ya iptal edildi yada 92'lerde yok

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
@alperbey19 ve @alperbey muhtemelen aynı kişisin... :) ve aynı konuyu iki farklı şekilde iki farklı üyelik ile açmışsın ve konu içinde çözüm olmadığı anlaşılıyor...

Benim söyleyeceğim şey başka; her iki üye de sensen ve bir şekilde şifre veya kullanıcı adını hatırlamıyorsan eğer iki üyeliğini tek bir üyelikle birleştirip yeni bir şifre verebiliriz... Bir kişinin iki üyeliği olması yasak çünkü...

Moderatörün son düzenlenenleri:

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Benim guzu 93 model bu ses Ben de de var 120 ye gelince ötme ye başlı yo.bugün Sana yi ye gittim ama elektirikci de sıra varmış daha sonra gideceğim.usta ya söyledim 120 ye gelince uyarı sesi veriyor dedim 93 model araba da hız uyarısı gibi ses olmaz dedi. Ben de bu Mazda abi japonlar yapmış dedim. daha sonra bir guzu ile karşılaştım sahibine sordum Ben de yok o ses dedi. Artık müsait zaman da km göstergesi sökülüp sesi iptal edeceğiz inşallah

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Benim guzu 93 model bu ses Ben de de var 120 ye gelince ötme ye başlı yo.bugün Sana yi ye gittim ama elektirikci de sıra varmış daha sonra gideceğim.usta ya söyledim 120 ye gelince uyarı sesi veriyor dedim 93 model araba da hız uyarısı gibi ses olmaz dedi. Ben de bu Mazda abi japonlar yapmış dedim. daha sonra bir guzu ile karşılaştım sahibine sordum Ben de yok o ses dedi. Artık müsait zaman da km göstergesi sökülüp sesi iptal edeceğiz inşallah

İlginçtir ki çoğu kişide olmadığı gibi bende de yok.
Benim gibi aheste sürücüler için gerekli de... Bazen dalıyor insan bilmeden. Yerinizde olsaydım iptal etmezdim.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
İlginçtir ki çoğu kişide olmadığı gibi bende de yok.
Benim gibi aheste sürücüler için gerekli de... Bazen dalıyor insan bilmeden. Yerinizde olsaydım iptal etmezdim.
Ya doğru söylüyor sunuz aslında durması bir yönden iyi cunki 120 den sonra ses Artık başınızı ağrıttiğı için 120 yi geç mi yor sunuz.ama uzun yola çıktığınız zaman bu arabalar da gittiniz belli olmuyor bir müddet sonra 120 de hiç gitmiyor gibi oluyor sunuz.

Üst Alt