Mazda 626 GE (1991-97) Hava Akışmetre İçindeki Sensör

Ekosawas

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz sedan
Merhaba herkese, 93 model Mazda 626'im var, her araçta zamanla lpg kullanımindan dolayı hava akış metre sorunu yaşamaktayım. Bu parça için genel kabul goren dusunce değiştirmek ancak ben bunu yapmak istiyorum. Benim akış metre içinde tüy gibi birşey vardı, ancak kopup gitmiş tamamen nasıl bir şey olduğuna dair görsel gerekiyor ki ona göre bir parça ilistireyim. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Çıkma veya sıfır almak gerekiyor. Kopup giden parçayı oraya monte etmek sorunu çözmez. Mevcut akışmetre ömrünü tamamlamış diyebiliriz.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Akışmetrenin içinde çok ince tel gibi ince bir parça var.
Kıl gibi ama muhtemelen en önemli parça odur. Eş değer parça bulmak zordur. Çıkma baksanız daha az uğraşırsınız.

Ekosawas

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Peki, 626 mi olması gerekiyor yoksa 323 un akış metre kullansam nasıl olur, veya çıkmasını mi yurtdışı sıfır mı almaliyim

Ben yapmayı denedim ancak hakan bey, o ince tel durumunu ayarlayamadim, şimdi tekrar yapmak istiyorum o yüzden o şuan o akış metrem bozuldu ancak o ince tel ucundaki tüy gibi şey acaba bi bord mu yoksa lehim tutabilen herhangi bir metal mi merak ettim açıkçası şuan bu. Bu akış metre arabanın sıralı sistem de ilk çalışmasında çalışmamasına sebep olur mu

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kırılan, bozulan, yerinden çıkan her neyse komple bir sistemin parçası, oraya sonradan parça uydurmak sorunu çözmez.

Akışmetrenin işlevini yapmaması fazla yakıt haricinde olumsuzluk yapmaz.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Ben yapmayı denedim ancak hakan bey, o ince tel durumunu ayarlayamadim, şimdi tekrar yapmak istiyorum o yüzden o şuan o akış metrem bozuldu ancak o ince tel ucundaki tüy gibi şey acaba bi bord mu yoksa lehim tutabilen herhangi bir metal mi merak ettim açıkçası şuan bu. Bu akış metre arabanın sıralı sistem de ilk çalışmasında çalışmamasına sebep olur mu
Basit bir parça olacağını sanmıyorum muhtemelen sensor gibi bişey.
Akışmetre bozuk olunca rölanti düzensizliği oluyorda ilk çalışmada nasıl bir etki yapar onu bilmiyorum.

Ekosawas

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Teşekkür ederim bilgilendirme için sabahları sıralı sistem LPG de ilk benzin ile çalışması gerekirken devir 2000 e kadar çıkıyor sonra araba stop ediyor, akışmetre tadilatı sonra bu sorun oluşunca acaba aralarında ilişki olabilir mi diye düşündüm değerli bilgilerinize ihtiyaç duydum.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Akışmetre tamiri yapan görmeden şuana kadar çok hassas bir parça olduğu tamirinin sağlıklı olacağını düşünmüyorum. En güzeli temiz çıkma bulmak.

Üst Alt