Mazda 626 GE (1991-97) Gösterge Çerçevesi ve Gösterge Aydınlatması

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Sa sayın abilerim göstergenin kenarında bulunan çerçevemde 1 - 2 çatlak var tamir etmeyi düşünüyordum sökmeyi denedim 2 vidasını söktüm sağ alt tarafını sökemedim bi tarif edecek abim var mı yukarı çekerek mi çıkıyor geriye çekerek mi tırnağını filan iyice kırmayayım diyorum saygılar sayın abilerim.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Ben onu daha önce çıkardım. Çıkarırken bi tırnağını kırdım.
Siyah folyo kaplamak için çıkarmıştım.

Tavsiyem çok rahatsız edici değilse o atraksiyona girme ;)

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ben onu daha önce çıkardım. Çıkarırken bi tırnağını kırdım.
Siyah folyo kaplamak için çıkarmıştım.

Tavsiyem çok rahatsız edici değilse o atraksiyona girme ;)
Abi rahatsız ediciliği var fakat asıl sökme sebebim göstergeyi sökmem lazım 1 2 ampul patlak ve kararmış aydınlatma yok denecek kadar az :) Havalar biraz sıcak olsa niyet edip bir gaza geleceğimde parça parça olursa diye çok korkuyorum bi püs noktası varmıdır :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Abi rahatsız ediciliği var fakat asıl sökme sebebim göstergeyi sökmem lazım 1 2 ampul patlak ve kararmış aydınlatma yok denecek kadar az :) Havalar biraz sıcak olsa niyet edip bir gaza geleceğimde parça parça olursa diye çok korkuyorum bi püs noktası varmıdır :)
Daha önce kırılıp yapışmışsa yine sökerken aynı yerlerden kırılma ihtimali yüksek.

Ama kaybedecek biseyin yoksa sök gitsin. Yapıştırıp folyo çekersin. Yapıştırken birleşim yerlerine arkadan pet şişe parçası koy daha sağlam oluyur

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Daha önce kırılıp yapışmışsa yine sökerken aynı yerlerden kırılma ihtimali yüksek.

Ama kaybedecek biseyin yoksa sök gitsin. Yapıştırıp folyo çekersin. Yapıştırken birleşim yerlerine arkadan pet şişe parçası koy daha sağlam oluyur
Petşişeden ziyade bu demir hoparlör kapakları oluyorya abi ısıtıp onlardan yapayım diyorum arkadan mondeonun orta paneli böyle tamir etmiştim sonra da karbon folyo yapmıştım :) Ama sökmek için en iyi zaman sıcak bit havada olması daha iyi olur gibi.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
O hoparlör ızgaraları ne iş görüyorya plastik tamiri için birebir. Kaportacıların can dostu :)

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Aynen öyle abi mondeonun orta konsolunu tamir ettin birde polonun tamirini yaptık üstünede karbon sıfır gibi oluyor :)

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
iyi günler sayın abilerim 626 yı aldık göstergem yeterince ışık vermiyordu km sayacı ve km çubuğu hiç görünmüyordu sökmekte sıkıntıydı çerçeveyi kırılmaya yakındı ve ufak 1 2 yerinde çatlak vardı bugün amcamla ve abimgille göstergeyi sökme kararı aldık sökerken de biraz çerçeveyi parçaladık :) Fakat hem gösterge ampullerini 8 ledli ampullere çevirdik hemde çerçeveyi tamir ettik. Hem SE 026 nın gösterge aydınlatmasını hemde EH 332 nin gösterge aydınlatmasını canlandırdık :)Elimizdeki o anda bulunan karbon biraz az geldi bizde 2 parça yaptık fakat eskisinden kat kat daha iyi oldu amcamın eline sağlık :)
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpgGöstergedeki parlaklık oldukca canlı bi hale geldi.

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
iyi günler sayın abilerim 626 yı aldık göstergem yeterince ışık vermiyordu km sayacı ve km çubuğu hiç görünmüyordu sökmekte sıkıntıydı çerçeveyi kırılmaya yakındı ve ufak 1 2 yerinde çatlak vardı bugün amcamla ve abimgille göstergeyi sökme kararı aldık sökerken de biraz çerçeveyi parçaladık :) Fakat hem gösterge ampullerini 8 ledli ampullere çevirdik hemde çerçeveyi tamir ettik. Hem SE 026 nın gösterge aydınlatmasını hemde EH 332 nin gösterge aydınlatmasını canlandırdık :)Elimizdeki o anda bulunan karbon biraz az geldi bizde 2 parça yaptık fakat eskisinden kat kat daha iyi oldu amcamın eline sağlık :)
Ekli dosyayı görüntüle 6396Ekli dosyayı görüntüle 6397Ekli dosyayı görüntüle 6398Ekli dosyayı görüntüle 6399Ekli dosyayı görüntüle 6400Ekli dosyayı görüntüle 6401Ekli dosyayı görüntüle 6402Göstergedeki parlaklık oldukca canlı bi hale geldi.

güzel olmuş hoş gözüküyor ellerinize sağlık

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Güzel olmuş eline sağlık Murat. Bende led yapmıştım ama hararet göstergesini bozmuştu, sanırım fazla akım çekmiş, inşallah sende böyle sıkıntı olmaz

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
İyi Günlerde Kullanın..Benimde Bi El Atmaya Niyetim Varda Hakanın Olayından Sonra Biraz Çekiniyorum..:)
Korkunun ecele faydası yok :) biz bi el attık tek parça malzeme 3 adet altarftaki tırnağı 2 adet üst taraftaki vida tırnağını ve ayriyetten farklı 4 parçaya ayrıldı :)

Üst Alt