Mazda 626 GE (1991-97) Gösterge Çerçevesi ve Gösterge Aydınlatması

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Korkunun ecele faydası yok :) biz bi el attık tek parça malzeme 3 adet altarftaki tırnağı 2 adet üst taraftaki vida tırnağını ve ayriyetten farklı 4 parçaya ayrıldı :)

Bir Sefer Kırmadan Sökmüşlüğüm Var Birkaç Ampülün Yerini Değiştirip Geri Takmıştım..Ampüldü Leddi Bağlantıydı Fazla Anlamam Zaten..:)

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bir Sefer Kırmadan Sökmüşlüğüm Var Birkaç Ampülün Yerini Değiştirip Geri Takmıştım..Ampüldü Leddi Bağlantıydı Fazla Anlamam Zaten..:)
Abi ledde bi zorluk yok gidiyorsun oto sanayiden dipsiz 8 ledli ampul alıyorsun söktüğün ampulun yerine takıyorsun oluyor bitiyor sök tak usulü sadece takarken kontrol edip takıcan + - olayı var ters bağladım mı yanmıyor :)
197947514_tn120_0.jpgBenim kullandıklarım bunlar 9 TL yazmışlarda hem kamyondan hemde otomobillerin sıkıntıları yüzünden oto sanayi ile içli dışlı olduğumdan bana 5 TL den veriyorlar çiftini :)

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Mesela bu ledli ampullden benim 626 ya ön kapı aydınlatması arka kapı aydınlatması tavan aydınlatması topido aydınlatması küllük çakmaklık aydınlatması plakalık aydınlatması ve gösterge aydınlatması hepsini beyaz olarak aldım taktık çok güzel oluyor :) 30 TL verdim led ampullere pahalıda tutmuyor ama geceki görüntüsü muhteşem oluyor.

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Güzel olmuş eline sağlık Murat. Bende led yapmıştım ama hararet göstergesini bozmuştu, sanırım fazla akım çekmiş, inşallah sende böyle sıkıntı olmaz

Abi hararet gostergesini bozmustu demissin sen şerit ledmi yapmistin yoksa direk dipsiz ampulmu takmistin. Birde favoritte ben hararet gostergesinin aniden yukselip tavan yapmasi sorunu vardi elektrikci metin abime danismistim (bu arada favorite serit led aydinlatma yaptiktan sonra olmustu) metin abim şase almiyordur dedi aracin bi yerinden bi sase baglantisi yapmisti sorunum duselmisti. Biz 2 626 yada yaptik suanda bir sorunumuz yok ab saygilarimla

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Abi hararet gostergesini bozmustu demissin sen şerit ledmi yapmistin yoksa direk dipsiz ampulmu takmistin. Birde favoritte ben hararet gostergesinin aniden yukselip tavan yapmasi sorunu vardi elektrikci metin abime danismistim (bu arada favorite serit led aydinlatma yaptiktan sonra olmustu) metin abim şase almiyordur dedi aracin bi yerinden bi sase baglantisi yapmisti sorunum duselmisti. Biz 2 626 yada yaptik suanda bir sorunumuz yok ab saygilarimla
Aynen Murat şerit led yapmıştım

http://www.mazdagaraj.com/konular/3758-mazda-626-92-97-hararet-gostergesi-aniden-yukselmesi.html

Sen ampul değişmişsin wattları aynı ise sorun olmaz

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Güzel olmuş murat. Güle güle kullanın. Benim de devir saatinin yarısının ışığı söndü sizlere ömür. İş başa düştü yine :)

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb

Üst Alt