Mazda 626 GE (1991-97) Farların Kötü Yanması

farlardan bende çok sıkıntı çekmiştim, ampüller sorunlu değil ise malesef başkaca yapabileceğiniz bir şey yok. Depo marka farlar ile ayar yapmak neredeyse imkansız, iki kez far ayarlarken bozuldu. evet tam iki kez sıfır far bozdum. en iyisi orjinal çıkma temiz olursa. sıfırı 750 lira idi 1 yıl önce. TYC far nasıldır bilmiyorum kullanan varsa yorum alabilirsin.. Önce Osram NBR serisi dene H1 kullanır aracınız.

memet ali kete

mehmet ali
Araç Markası
94 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan GE
farlardan bende çok sıkıntı çekmiştim, ampüdüşüyorrunlu değil ise malesef başkaca yapabileceğiniz bir şey yok. Depo marka farlar ile ayar yapmak neredeyse imkansız, iki kez far ayarlarken bozuldu. evet tam iki kez sıfır far bozdum. en iyisi orjinal çıkma temiz olursa. sıfırı 750 lira idi 1 yıl önce. TYC far nasıldır bilmiyorum kullanan varsa yorum alabilirsin.. Önce Osram NBR serisi dene H1 kullanır aracınız.
Evet h1 kullaniyorum ama neredeyse gece hic gostermiyor gece yolculugunda hizim 50 ye kadar dusuyor elektrikci beyaz zenon takarsak sorun düzelir diyor ama bu konuda bir fikrin var mi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mercek ölüyse eğer xenon boşa masraf olur...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
mercek öldüyse xenon da fayda etmez.. ben xenon da denedim, ayar yapamadım yan sanayi farlar ile, TYC marka yorumlarına bakın başka bir alternatifiniz yok sankı, ama denerim xenonu derseniz ve bulursan da 55 watt Çin malı xenon bak derim.. 35 ler yetmeyebilir... Ampülde 55 watt, 55 watt xenon sorun yapmayacaktır.

sen en iyisi bir takım yan sanayi al ama ayarlarıyla cok oynama.. stabil bir sekilde kullan, bunlarda ıkı ayar anahtarı var ancak biri sağ sol biiri asağı yukarı ayar gibi düşünme, kısmen her ikiside dusurup yukseltıyor yan sanayı üründe.. makınayla bır ayar yaptırabilirsen görüntüde sorun yok, ama ayar anahtarı zorlanırsa mercek cıkıyor yerınden ve gerı gelmıyor...

Moderatörün son düzenlenenleri:

memet ali kete

mehmet ali
Araç Markası
94 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan GE
Evet benim far mercekli far merceksiz far yokmu bu araclar icin acaba veya ben buna 100 watlik ampul taksam ne olur bir sorun olur mu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Evet benim far mercekli far merceksiz far yokmu bu araclar icin acaba veya ben buna 100 watlik ampul taksam ne olur bir sorun olur mu
Mesajlar başlı başına ayrı bir konu yapılmıştır.

100 watt ampulü doğrudan takarsan aracın elektrik sistemi iflas eder, yani yanar Allah korusun. Ama araya röle takarak bu işlem yapılırsa sorun olmaz. Bu konuya dikkat et bence. Orijinalinde merceksiz farı yok.

Üst Alt