Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GE (1991-97) Farların Kötü Yanması

Konu, 'İç Aksam - Elektronik- Aydınlatma' kısmında aliparlar1983 tarafından paylaşıldı.

1. farlardan bende çok sıkıntı çekmiştim, ampüller sorunlu değil ise malesef başkaca yapabileceğiniz bir şey yok. Depo marka farlar ile ayar yapmak neredeyse imkansız, iki kez far ayarlarken bozuldu. evet tam iki kez sıfır far bozdum. en iyisi orjinal çıkma temiz olursa. sıfırı 750 lira idi 1 yıl önce. TYC far nasıldır bilmiyorum kullanan varsa yorum alabilirsin.. Önce Osram NBR serisi dene H1 kullanır aracınız.

memet ali kete ve domestos bunu beğendi.
  2. memet ali kete

memet ali kete mehmet ali

Araç Markası:
    94 Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı Sedan GE
    Evet h1 kullaniyorum ama neredeyse gece hic gostermiyor gece yolculugunda hizim 50 ye kadar dusuyor elektrikci beyaz zenon takarsak sorun düzelir diyor ama bu konuda bir fikrin var mi

3. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Mercek var mı farda

4. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Mercek ölüyse eğer xenon boşa masraf olur...

5. mercek öldüyse xenon da fayda etmez.. ben xenon da denedim, ayar yapamadım yan sanayi farlar ile, TYC marka yorumlarına bakın başka bir alternatifiniz yok sankı, ama denerim xenonu derseniz ve bulursan da 55 watt Çin malı xenon bak derim.. 35 ler yetmeyebilir... Ampülde 55 watt, 55 watt xenon sorun yapmayacaktır.

sen en iyisi bir takım yan sanayi al ama ayarlarıyla cok oynama.. stabil bir sekilde kullan, bunlarda ıkı ayar anahtarı var ancak biri sağ sol biiri asağı yukarı ayar gibi düşünme, kısmen her ikiside dusurup yukseltıyor yan sanayı üründe.. makınayla bır ayar yaptırabilirsen görüntüde sorun yok, ama ayar anahtarı zorlanırsa mercek cıkıyor yerınden ve gerı gelmıyor...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Eylül 2016
    memet ali kete, domestos ve ezmocesteri bunu beğendi.
  6. memet ali kete

memet ali kete mehmet ali

Araç Markası:
    94 Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı Sedan GE
    Evet benim far mercekli far merceksiz far yokmu bu araclar icin acaba veya ben buna 100 watlik ampul taksam ne olur bir sorun olur mu

7. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Mesajlar başlı başına ayrı bir konu yapılmıştır.

100 watt ampulü doğrudan takarsan aracın elektrik sistemi iflas eder, yani yanar Allah korusun. Ama araya röle takarak bu işlem yapılırsa sorun olmaz. Bu konuya dikkat et bence. Orijinalinde merceksiz farı yok.

memet ali kete bunu beğendi.
  8. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Xenon dene bence

9. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Ölü merceklerde, boşa vakit ve nakit kaybı olur. Bence o seçeneği hiç denemesin.

10. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Mercek son nefesini vermek üzereyse, deneme ;)

11. Tyc marka al..

Dumlu da vardir..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Eylül 2016
    domestos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş