Mazda 626 GE (1991-97) Farı Zayıf Yanıyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
55w osram night Breaker Unlimited alın farkı görün diyorum. Benim kullandığım coltun da far yapısından dolayı kısa farlar kötü idi bu osramlar gecemi aydınlattı.

Bunu kullananlar tavsiye etmiyor Mesut, ömrü çok kısa olduğu söyleniyor... Senin gözlemin nedir ömür konusunda...

Hakan normal ampul ama güçlendirilmiş şekilde, xenon değil...

mesut taşdemir

Katılımcı
Bunu kullananlar tavsiye etmiyor Mesut, ömrü çok kısa olduğu söyleniyor... Senin gözlemin nedir ömür konusunda...

Gündüzleri sadece gündüz farları yakıyorum 1 yıl ya da biraz daha az gidiyor hocam. Önemli olan bu farları motor ve tüm sistemler çalıştıktan sonra açın ve motor kapanmadan kapatın. Voltaj dalgalanmaları karşısında dar bir dayanıklılık spekturumu var.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Gündüzleri sadece gündüz farları yakıyorum 1 yıl ya da biraz daha az gidiyor hocam. Önemli olan bu farları motor ve tüm sistemler çalıştıktan sonra açın ve motor kapanmadan kapatın. Voltaj dalgalanmaları karşısında dar bir dayanıklılık spekturumu var.

Anladım, bilgilendirme için teşekkürler... Bende gündüzleri sislerle dolaşıyorum...

Geçen kavşaktaki trafik polisi sisleri kapatmam için el işareti yapıyor, durdum, beyefendi lütfen sislerinizi kapatırmısınız, sis olmayan havalarda yasak dedi... Karayolları Trafik Kanunu Madde 64'e bi bakıver ondan sonra gerekirse görüşelim dedim yürüdüm...

Madde; 64 [size=18pt]Gece[/size] sis ışıklarının sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yakılması... Yani gündüz her şekilde yakılabilir...

mesut taşdemir

Katılımcı
Anladım, bilgilendirme için teşekkürler... Bende gündüzleri sislerle dolaşıyorum...

Geçen kavşaktaki trafik polisi sisleri kapatmam için el işareti yapıyor, durdum, beyefendi lütfen sislerinizi kapatırmısınız, sis olmayan havalarda yasak dedi... Karayolları Trafik Kanunu Madde 64'e bi bakıver ondan sonra gerekirse görüşelim dedim yürüdüm...

Madde; 64 [size=18pt]Gece[/size] sis ışıklarının sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yakılması... Yani gündüz her şekilde yakılabilir...
Sis farım mevcut değil zaten. Ancak bazı zamanlarda Denizlide yoğun sis oluyor. Taktırmak şart oldu.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

Abi bu kanunlar hakkında bilgilendirici başlık olsa, siz buraya zaman zaman karalasanız nasıl olur

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan

ben de benzer olumsuz yorumları duydum; ömrü kısa deniyor, her sene yenilemek gerekebilir

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
yarın arabamı almaya gidecem, gitmişken farları değiştireyim diyorum, xenon larla milletin hakkına girmeyim,
osram night breaker dışında öneri yok mu?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aydınlatma ve görüntü güzelse her yıl yenilemeye değer

Benim gibi çok gece yolculuğu yapmayan birisi için dayanma süresi 2-3 yıla çıkıyorsa sorun yok alınabilir, fakat her daim bu süre 1 yıl ile sınırlı kalıyorsa fiyatına göre pahalıya gelir...

Ayrıca; ben xenonlarıma alıştım, vazgeçemem artık... Beyaz beyaz mis gibi, uzunları bile kullanmıyorum... :p

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Mazda'larda uzun ile kısalar ayrı... Bu özelliğine bayılıyorum, uzunları açtığında her ikisi de devrede oluyor...

Çoğu araçta; uzunları devreye aldığında kısalar sönüyor...
evet ben de geçen far ettim , kontrol amaçlı bakayım derken gördüm

sonuç olarak ne alayım şimdi :D
xenonla devam mı etsem :)
ya da kısalara nb, uzunlara xtreme vision mu koysak

eski guzumun farlar orjinaldı ve superdi.. Bu aracımda gözümün önünü göremedim, neyse depo aldım görüş düzeldi ama zayıf kaldı. xenon düzeltti durumu şimdi muayene için sokup osram nbr unlimited taktım. idare eder..
ama cok da bisey bekleme orjınal degılse..
Xenon super oluyor ama yasak, ceza yazarlar..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
evet ben de geçen far ettim , kontrol amaçlı bakayım derken gördüm

sonuç olarak ne alayım şimdi :D
xenonla devam mı etsem :)
ya da kısalara nb, uzunlara xtreme vision mu koysak

Gece ve uzun yol gitmiyorsan uzunları pas geç derim... Kısalarda güçlü ampul seçeneğini deneyebilirsin, olmadı; Osram'a kalırsın son çare olarak...

Üst Alt