Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GE (1991-97) Fabrikasyon Merkezi Kilit Var Mı?

Konu, 'Teknik Özellikler & Kılavuzlar' kısmında böcek tarafından paylaşıldı.

1. böcek

böcek Katılımcı

Herkese günaydın arkadaşlar bu kasalardaki merkzi kilit ve alarm orijinalmidir yoksa sonradan takmamıdır birde bu kasalarda en azından benim arabada ön camın dip köşelerinde 2 tane yuvarlak tivitır kadar küçüklükte bir hopatlor gibi delikli bir şey var nedir ne işe yarar bilenler varmı

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Merkezi kilit fabrikasyon olarak var ama alarm yok... Bahsettiğin küçük şeyler tahmin ettiğin gibi tweeter...

civler bunu beğendi.
  3. böcek

böcek Katılımcı

Teşekkur ederim abi demekki alarm soradan takılmış onu anladım peki bu tivitırlar çalışıyormu acaba pek dikkat edmedim tis sesleri verecek sağlamsa doğrumu abi

4. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bu yaşa kadar güneşin altında sağlam kalabileceklerini sanmıyorum... Alarm zaten sonradan montaj yapılıyor, uzaktan kumanda ile birlikte...

Adem Usta bunu beğendi.
  5. böcek

böcek Katılımcı

Yani bu atabalarda merkezi kilit var ama uzaktan kumanda yokmu abi alarmla birlikte soradan yapılıyor demişsin

6. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    O dönemde hangi araçta uzaktan kumandalı alarm vardı? 93 yılından bahsediyoruz...

Senin aracında şu anda; merkezi kilit, alarm ve uzaktan kumanda varsa eğer; merkezi kilitler aracın orijinalinde olanı diğerleri ise elektrikçi tedrisatından geçmedir...

Tamamen orijnal bir 626 da ise; sade ve uzun bir anahtar ile merkezi kilit vardır... :)

7. böcek

böcek Katılımcı

Abi o bahsettiğin anahtarı var benim guzunun orijinali dediğin gibi sade ve uzun abi ☺ haricindekilerde kumandalı toplamda 3 adet anahtarı var

domestos bunu beğendi.
  8. civler

civler Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Hatcback
    Günaydın, 93 kasa 626 ya ben de 5 yıl bindim, benimkinde alarm ve uzaktan kumanda yoktu, merkezi kilit vardı. Uzaktan kumandayı ben kendim taktırmıştım.

böcek bunu beğendi.
  9. böcek

böcek Katılımcı

O zamanlarda bile baya teknolojik özellikler koymuşlar japonlar ☺ saolsunlar bu araçlar keyifli gercektende

civler bunu beğendi.
  10. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    96-98 Mazda Xedos 9'larda bile fabrikasyon uzaktan kumanda yok, 626'da hiç olmaz ;)

böcek bunu beğendi.
  11. böcek

böcek Katılımcı

Onlarda daha bambaşka güzel özellikler var mesela güneş enerjili sanruff daha ne olsun esp abs hava yastıkları şu an sıfır diye satılan bazı markalarda bile yok o özellikler japonlar yapar ancak bunu küçük kardeşlerimiz ☺

12. böcek

böcek Katılımcı

Biraz önce bir arkadaşım geldi bana toyota corolla 1.6 gli olanların bendeki guzudan iyi olduğunu söyledi ben o arabayıda kullandım biliyorum o yüzden aldırmadım zevkler ve renkler tartışılmaz diyorum sadece ☺

13. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Parça ve piyasa olarak evet sizinkiler çok iyi ama diğer yönleri kötü diyeydin :)

hagakure bunu beğendi.
  14. ogzhn38

ogzhn38 Katılımcı

Araç Markası:
    1999 323f 1.8 Astina
    Araç Renk ve Tip:
    Gri - Hatchback

Yolda bi kaç kişiyle giderken bile her tarafını vurur frenleri cacık benim arabam o corollalara göre 3 gömlek üstün.
    Tek iyi tarafı mekanik sağlam motor canlı. Muadillerine göre tabi ki.
    O da hafif olmasından özellik desen o da yok.
    Ön camları broadvay camı gibi yüksek traktör gibi.
    Daha saymayayım.
    O toyotacı arkadaş bi astina'ya binsin anlar zaten. 626 demiyorum bile.

böcek bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş