Mazda 626 GE (1991-97) El Freni Teli

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
OOO çok var ozmana. el freninden sonra arka sağ çama geçecem. temassızlık var.
İyi hatırlattın benimde sol arka cam arka kapıdan indiriyo, kaldırmıyo, şoför tarafından kaldırıyom, yarın bi bakayım inş. anahtar bozuk değil oskist vs vardır.

El frenine gelince o zaman sen kendini, kendi aracında geliştir, Boluya gelirsen çok zorlanmazsın :)

Araç Markası
Peugeot 106 - 1994
Araç Renk ve Tip
Beyaz - 3 kapı
K
İyi hatırlattın benimde sol arka cam arka kapıdan indiriyo, kaldırmıyo, şoför tarafından kaldırıyom, yarın bi bakayım inş. anahtar bozuk değil oskist vs vardır.

El frenine gelince o zaman sen kendini, kendi aracında geliştir, Boluya gelirsen çok zorlanmazsın :)
Ooo hani anlamıyordun bu işlerden. Önce diğer tarafı çıkar ötekine tak sıkıntısız çalışıyorsa sonra bozuk olanı eve getir uğraş. direk dalma tuşa :)

aytacesen

Katılımcı
Hala anlamadım :D Sağlam çalışıyor sen kısaltmak istiyorsun neden?
[/quote
merkezi zaten tamir ettim çalışıyor. ama el freni boş en tepeye kadar çekince anca tutmaya başlıyor. Çok belli telin boş olduğu hiç kuvvet uygulanmadan çekliyor en sona gelince biraz sertleşiyor.
Gerdirme somunu olması lazım.Aracı bilmediğim için tam yönlendiremişyorum ama kesmene gerek yok gerdirmeye yarayan bir somun olması lazım...