Mazda 626 GE (1991-97) Contayı Yedik ve Rahatladık :)

Ender

Sessiz
Araç Markası
1992 mazda 626
Araç Renk ve Tip
koyu lacivert sedan
Deli olmak içten değil arkadaş..Sabah yola çıktım yolda arabam teklemeye gaz yememeye başladı,doğru sanayiye götürdüm usta baktı buji ve kablolardan dedi komple değiştirdim hatta bujinin birinde sorun var su almış dedi..Tekrar çıktım yola hop aynı sorun yine gaz yememe pırpır yapmalar,döndük yine ustaya açtı baktı conta dedi...Benim anlamadığım formlara bakıyorum conta değişimi 150-200 arası diyorlar benim usta sadece işçilik 300 diyor üstüne kapak taşlanması ıvırı zıvırı 700 lira masraf çıkartıyor...Yaptıran yada bilgisi olan varmı?Bu istenen rakamlar normalmidir?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçmiş olsun öncelikle... Çaktırmadan bir kaç yere sor. Üst kapak işçiliği o kadar değildir bence...

Ayrıca; usta ilk etapta bujideki ıslaklıktan conta teşhisini koyabilmeliydi, ekstra masrafa gerek kalmazdı en azından...

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
İşçilik normal. 200 e yapanda var 500 e yapanda usta iyiyse normal. Bujiler su almış die buji değiştiriyorsa pek iyi değildir. Ama muhtemelen bujileri bitik görmüştür o yüzden değişmiştir. Yoksa temizler ve geri takar denerdi. Yani yapılan masraf boş olmayabilir.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hus3yn

Katılımcı
Arkadaşım sadece conta değişmek 300 civarı birşeydir usta kapağı açar contayı değişir kapatır. Benim sıkıntım MOTOR suyuyla ilgiliydi, bende conta yapmıştı, Benm yaptığım conta, keçeler, devirdaym motoru, üst kapak kontrol, radyatör şişleme, orjinal radyatör kapağı, aklıma gelenler bunlar, 1000 lira civarı tutmuştu işçilik dahil yani sadece conta değişmek sağlıklı değil, contayı alakalı parçalarıda yenilemek gerekir.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Geçmiş olsun Kaptan. Hangi şehirdesin şuan, ona gore usta tavsiyesi yapabiliriz belki.

Ender

Sessiz
Araç Markası
1992 mazda 626
Araç Renk ve Tip
koyu lacivert sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bunun içinde kapak taşlama,triger kayışı değişimi yağı suyu da var,aracı aldığım arkadaş şişleme filan yapıldı demişti..Bir kaç ustaya danışıp öyle hareket edeceğim sanırım.teşekkürler yardım ve fikirler için..

Ender

Sessiz
Araç Markası
1992 mazda 626
Araç Renk ve Tip
koyu lacivert sedan
Antalya diyorum gerisini anla artık :)))

Ender

Sessiz
Araç Markası
1992 mazda 626
Araç Renk ve Tip
koyu lacivert sedan
O işi yaptık benim guzu insaflı çıktı döndüğüm günün sabahı oldu...Yolda bırakmaz guzum :D

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Geçmiş Olsun..Son Dönemde @ALPEREN58 Mehmet Gardaşım Motora 2. Kez El Atmıştı..En Taze Bilgi Onda..Fırsat Bulup Bilgilendirir İnşallah..

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ender

Sessiz
Araç Markası
1992 mazda 626
Araç Renk ve Tip
koyu lacivert sedan
Mesaj attım ..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Gelişmeler nedir bu rahatlamadan sonra?

Tepetaklak !!

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Geçmiş Olsun..Son Dönemde @ALPEREN58 Mehmet Gardaşım Motora 2. Kez El Atmıştı..En Taze Bilgi Onda..Fırsat Bulup Bilgilendirir İnşallah..
Aaaa bu kişi benim ama bu konu gözümden kaçmış Bu işler 300den kapı aralıyor soğutma sistemi vs. elden geçerse 1200e, eğer usta kazıklı voyvoda misyonunu üstlenmişse 1500e kadar çıkıyor. Önemli olan conta yanmasına neden olan problemi bulup benim gibi ikinci kez ayazda kalmamak.

SM-T530 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatörün son düzenlenenleri:

Üst Alt