Mazda 626 GE (1991-97) Conta Değişimi ve Sente Ayarı Sonrası Performans Artışı

omerci

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Hb
Şimdi ustanın yanından geldim baktık sentede problem yok şablondaki gibi ondan emin olduk Boğaz kelebeğini tekrar temizletiyorum araç ilk kalkışta patırdayarak kalkıyor yakıt zaten arttı 220 yi gören araba 140 a zor ulaşıyor bilemedim gitti

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Patırdama varsa; Sistem hava alıyor demektir. Ateşleme de sorun var demektir.

omerci

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Hb
Bugün arabayı ata Mazda özel servisine bıraktım ve sonuç sente atlamış ve devirdayım arızalı çıktı benzin ve Lpg yi bir arada yakıyormuş kuzu tüm Mazda severlere tavsiyemdir mazdayı bilen tanıyan ustalara götürün bu tür ustalar yüzünden arabalarımızdan soğuyoruz iyi forumlar Mazda severler

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Sente kontrol edildi mi?

Şikayetlerini ustaya bildirirsen ve gerçek ustaysa zaten anlayacaktır, ama hatasını kabul etmiyorsa da bizim yapabileceğimiz çok fazla bir şey yok gibi... Sorun büyük ihtimalle sente ayarından kaynaklı.

Ustanıza bu resimleri gösterin o anlar. Anlamazsa zaten usta değildir yapacak hiç bir şey yok :)

Ekli dosyayı görüntüle 11668 Ekli dosyayı görüntüle 11669

Şimdi ustanın yanından geldim baktık sentede problem yok şablondaki gibi ondan emin olduk Boğaz kelebeğini tekrar temizletiyorum araç ilk kalkışta patırdayarak kalkıyor yakıt zaten arttı 220 yi gören araba 140 a zor ulaşıyor bilemedim gitti

Bugün arabayı ata Mazda özel servisine bıraktım ve sonuç sente atlamış ve devirdayım arızalı çıktı benzin ve Lpg yi bir arada yakıyormuş kuzu tüm Mazda severlere tavsiyemdir mazdayı bilen tanıyan ustalara götürün bu tür ustalar yüzünden arabalarımızdan soğuyoruz iyi forumlar Mazda severler

Ders notu gibi olmuş ta ;)

Geçmiş olsun, güle güle kullanın :)

omerci

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Hb
Aynen doğru söylüyorsun usta şimdi aradı aracı otoyolda test etmiş akşam iş çıkışı alıyorum şükür bitti dertler bu arada otoyolda giderken yoğun trafikten dolayı 150 yi geçemedim dedi:):D

MAZDA626

Katılımcı
Araç Markası
1994-Mazda626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Abi bizim arabalar için de geçerli mi bu bizim yağ kaçağını yaptiracaz tanıdık ustalar ssntesini bilmiyoruz felan diyorlar sağlam.bir usta arıyoruz bizde
Tabiki geçerli. Sentesini bilmiyorlarsa açıp okusunlar diyeceğim ama kendi geliştirmek bile ayrı bir meziyet :)

Ser

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan Bordo
626 ge 1993 aracım bakımdan yeni çıktı tiriger baskı balata silindir kapak contası degişti arac boguk motor bagırıyor ćekiş zayıf ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
626 ge 1993 aracım bakımdan yeni çıktı tiriger baskı balata silindir kapak contası degişti arac boguk motor bagırıyor ćekiş zayıf ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

Mantar gibi konu açmak yerine forumda arama yapmanı, forumu okumanı, kendini tanıtmanı tavsiye ederim. ;)

Serfa

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Arkadaşlar bende bugün hava akışmetre değiştirmeye gittim conta yanık çıktı daha 6 ay önce conta değişti şimdi gene araç contası tekrardan niye yakar daha 7 bin km bile yapmamışım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Üst Alt