Mazda 626 GE (1991-97) Cam Motoru Yavaş Çalışıyor

memet ali kete

mehmet ali
Araç Markası
94 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan GE
Mrb degerli arkadaşlarım 94 mazda 626 aracimin arka sag cami iniyor ama kalkmiyor neden yaptigini çözemedim kapı trimini söküp düğmeye kontrol ettim ama dugme saglam on sol kapidaki kumandadan hic bir hareket olmuyor yardimlarinizi bekliyorum

4 grup dugmeyi yeni aldim 130 tl ye dugmelerede baktim elektrik geliyor cunku sag kapı dugmesini diger kapilarda deniyorum calisiyor ama sag kapi iniyor ama kalkmiyor motora direk elektrik verince cam kalkiyor elektrikciye gitmek istemiyorum

Elektrikciye gitmek istemiyorum cunku aracimin orjinalligini bozuyorlar yardimlarinizla sorunu cozecegimize inaniyorum

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Motora direk elektrik verdiğinde normal çalışması ilginç geldi bana... Araç çalışırken de aynı sorun oluyor mu? Yoksa; araç stop ettiğinde mi oluyor? Buradan ancak fikir yürütebilir, yol gösterebiliriz, ciddi sorun varsa iyi bir elektrikçinin görmesinde fayda var bence.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Motor ve düğme sağlamsa kablolara ve soketlere bakmak lazım. Soketlere temizliyeci sprey sıkın belki faydası olur.

Ayrıca orjinalliğin bozulacağı bir durum yok. Kapı döşemesini siz sökün elektrikci ölçsün baksın...

memet ali kete

mehmet ali
Araç Markası
94 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan GE
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arac stop ve hareket halinde fark etmiyor arka sag cam sadece iniyor ama kalkmiyor on sol kumandadan da hic bir tepki vermiyor bende sorunu cozemiyorum motora direk elktrik verdigimde cam kalkiyor ama normal dugmeyle iniyor ama kalkmiyor

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Arac stop ve hareket halinde fark etmiyor arka sag cam sadece iniyor ama kalkmiyor on sol kumandadan da hic bir tepki vermiyor bende sorunu cozemiyorum motora direk elktrik verdigimde cam kalkiyor ama normal dugmeyle iniyor ama kalkmiyor
Yan sanayi düğmeler pek randıman vermiyor buda aklınızda olsun

memet ali kete

mehmet ali
Araç Markası
94 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan GE
Evet cam dugmesi temizligini yaptim ama sonuc degismiyor

Kapi uzrrindeki tekli dugmeler halen orjinal yanliz onsol 4 lu dugmeleri yeni aldim oda Tayvan malı

Acaba kaldirma devresindeki kablolarda kopuklukmu var

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Saran Halatta Bi Sıkıntı Olabilir..Halatı Yağladınız mı..

memet ali kete

mehmet ali
Araç Markası
94 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan GE
Saran halatta sokinti olsa direk elektirik verdigimde de kalkmaz ve lalkarken ses yapar yani halat saglam ama kaldirma devresinde elektrik gelmiyor ama nedenini bulamiyorum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hatırlatma;

Peş peşe atılmış mesajlarını birileri her seferinde düzenlemek veya birleştirmek durumunda değil... Belki 7-8 tane mesajını birleştirdim. Forum kurallarına ve düzenine göre mesaj yazarsan uygun olur. Sosyal medya platformu (face-twit-mivit) değiliz. :)

Teşekkürler.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mantık olarak anladığım kadarıyla; aracın elektrik sistemi motorun zayıf çalışmasına sebep oluyor, ama bunu teknik olarak açıklayabilecek elektrik bilgisi olanların yorumlaması gerekiyor... :)

Ama elektriksel güç, ama kabloların özelliği, ama başka bir şey.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Sürücünün oradaki 4lü gruptan değilde direk kapının kendi üzerindeki düğmeden kalkıyor mu?

memet ali kete

mehmet ali
Araç Markası
94 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan GE
Bugün malatyada bir elektrikciye arabami götürdüm adam bana düğmelerin hepsinin degismesi gerektigini soyledi ben dugmelerde sorun yok diyorum ölçü aleti ile ölçü yor sorun yok diyor ama yinede degistirelim diyor yani kendini usta zanneden birisi bende arabami fazla kurcalatmadim galiba aracimin sorununu malatyada cozemiycem ama ugrasarak kendim cozmek istiyorum lutfen bana yol gosterin

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Malatya da işin ehli birini bulmaktan başka çare yok, acele etmeyin geç olsun güç olmasın, şehir dışına çıkma durumu söz konusu olursa oradaki illere de bakarız

memet ali kete

mehmet ali
Araç Markası
94 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan GE
Bende öyle düşünüyorum malatyaya en yakin gaziantep oranin sanayisi genis bugunku usta benim akü nun suyunun bitdigini ve akü nün ateş gibi oldugun sarj olmadigini suyunu tamamladigini arac calisinca kendini toplar dedi bana inandirici gelmedi akü suyu eksilir mi ve bundan dolayi cam kalkmiyor olabilir mi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Evet akünün suyu eksilebilir ve bu sorunun temel kaynağı akünün güçsüz kalması olabilir... Mantık dahilinde, mümkün. :) Aküsü zayıf araçlarda klima kendini otomatik olarak kapatır, çalışmaz.

Bende öyle düşünüyorum malatyaya en yakin gaziantep oranin sanayisi genis bugunku usta benim akü nun suyunun bitdigini ve akü nün ateş gibi oldugun sarj olmadigini suyunu tamamladigini arac calisinca kendini toplar dedi bana inandirici gelmedi akü suyu eksilir mi ve bundan dolayi cam kalkmiyor olabilir mi

memet ali kete

mehmet ali
Araç Markası
94 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan GE
Kapinin fişleri ni cocuklar yanlışlıkla acmasin diye cikartmistim yarin sabah fişleri takip kontrol edecem gelismeleri buradan paylasirim

Oziyal

Katılımcı
Araç Markası
1991 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
Benim 91 modelde öyle olmuştu hatta hiç inip kalmıyordu güçsüz kalıyor diye röle taktı oto elektrikçi sonrasında çalıştı ama benim motoru ve krikosunu değiştirmem gerekli sanırım şimdi pek çalışmamaya başladı ve inip kalkarken takırtı yapıyor elektrikçi sizin düzenekler boncuklu dedi farklıymış

memet ali kete

mehmet ali
Araç Markası
94 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan GE
Malatyada mazdadan anlayan aklı basinda bir elektrikci yokki halen camin sorununu cozemedim kafayi yiyecem ya arabamin bakimi geldi zaten gaziantepe götürüp hem bakimini hem camini yaptiracam

Üst Alt