Mazda 626 GE (1991-97) Beygir Gücü Hakkında

serhat

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Hayırlı günler arkadaşlar bizim araçları ben 136 bg olarak biliyordum ancak sahibinden com da 115 bg olarak yazıyor araştırdığım diyer kaynaklarda 117 ve 115 olarak geçiyor.işin garip tarafı ben daha öncede 115 bg lik araçlar kullandım bunun kadar seri ve 200 ün üzeri hızlara çıkamazken bizim aracın 115 bg olarak bu kadar performanslı olması şaşırtıcı. bence bu araçlar 115 den çok fazla.bilgilendirirseniz sevinirim çünkü o jenerasyon d segmenti tüm araçlar 130 ve 140 bg arası işe yaramaz tempra bile 148 bg
2c7c2de731d3bcf3c250f7ba96d44fa5.jpg

Dexter

Sessiz
Araç Markası
Subaru Forester XT 04
Araç Renk ve Tip
Suv Siyah
öncelikle maşallah.. :) :nazar: :nazar: :nazar:

birde şöyle bir şey var araçlar çok hafif bir 2009 fiesta 1500kg 1,6 dizel motorlu 190a kadar çıkıyor. bizim araçlar 1086 ila 1200 kg arası herhalde yılına göre 2,0 115 hp de motor iyiyse o hızlara çıkar bnm 90 mazda 1,6 fabrika 90 ama son ölçüm 70 190 rahat görüyor ve o hızda yol alıyor.
zaten hız yapmak değilde o hızlara ne kadar sürede çıkıldığı bence önemli =)
buda video su
http://youtu.be/6UYjikh7rsg

ki benim araç burda buğazına kadar dolu =)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Sizin kasada 136 hp yok. Bir üst kasada var.
Mazda'nın beygirleri hızlı koşar. Gücü yola aktarımı çok iyidir. Şanzıman oranları çok iyidir olay buradan kaynaklanıyor.
Resimdeki açıklama GF ve GE kasaya ait.

Ekli dosyalar

• mazda626GFVIN.JPG
    mazda626GFVIN.JPG
    86.2 KB · Görüntüleme: 326
  • mazda626GEVIN.JPG
    mazda626GEVIN.JPG
    84.5 KB · Görüntüleme: 321

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Oğuzhan bilgilendirmiş, üst kasaların 136 hp olanı var, 115 hp olanıda var.
Bizim kasaların bende 115 ve 117 olduğunu duydum, ruhsatta yanlış hatırlamıyorsam 85kw yazıyor buda 115 hp demekmiş sanırım....

Birde Japon araçları genelde kadranın sonunu görür derler

nrllhkrkmz

Sessiz
Oğuzhan bilgilendirmiş, üst kasaların 136 hp olanı var, 115 hp olanıda var.
Bizim kasaların bende 115 ve 117 olduğunu duydum, ruhsatta yanlış hatırlamıyorsam 85kw yazıyor buda 115 hp demekmiş sanırım....

Birde Japon araçları genelde kadranın sonunu görür derler
Balon kasalarda tek secenek 115 hp var diye biliyorum üst kasalarda 136 ve 115 hp seçenegi var sanirim

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Hayırlı günler arkadaşlar bizim araçları ben 136 bg olarak biliyordum ancak sahibinden com da 115 bg olarak yazıyor araştırdığım diyer kaynaklarda 117 ve 115 olarak geçiyor.işin garip tarafı ben daha öncede 115 bg lik araçlar kullandım bunun kadar seri ve 200 ün üzeri hızlara çıkamazken bizim aracın 115 bg olarak bu kadar performanslı olması şaşırtıcı. bence bu araçlar 115 den çok fazla.bilgilendirirseniz sevinirim çünkü o jenerasyon d segmenti tüm araçlar 130 ve 140 bg arası işe yaramaz tempra bile 148 bg
2c7c2de731d3bcf3c250f7ba96d44fa5.jpg

Aynı hız denemesini birde gps ile yap derim.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
aynen hakanım 85 kw 115 hp 16 valf dohc 2.0 cc senin aracın bu dur yurt dışında bir çok bilmedigimiz görmedigimiz modeller var onlardan yayılan duyumlar kafanı karıştırmasın 98 sonrası 626 larda var 136 hp oda çok az sayıda yanlız şunu belirteyim mazdanın en salıklı motorun senin aracın motoru bunu unutma km düşük temiz bir tanesi ile çok uzun zaman gönül rahatlıgı ile binilebilir bu araçlar türkiye ye 92 yılında girdi 97 de son buldu o yıllarda şimdinin teklonicisi kullanıldı egr oksijen sondası otmatik sübop ayarlı kanister sistemi pvc valfi selenoid valfler iac valfi hem sulu hem elektirkli harika bir sistem bu araçlar 90 yılı ila 2000 yılı arasında dünyada mazdayı en az arıza yapan araçlar sırasında ilk bire sokmuştu citten mazdada en sevdihim motor seçenegidir .

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
aynen hakanım 85 kw 115 hp 16 valf dohc 2.0 cc senin aracın bu dur yurt dışında bir çok bilmedigimiz görmedigimiz modeller var onlardan yayılan duyumlar kafanı karıştırmasın 98 sonrası 626 larda var 136 hp oda çok az sayıda yanlız şunu belirteyim mazdanın en salıklı motorun senin aracın motoru bunu unutma km düşük temiz bir tanesi ile çok uzun zaman gönül rahatlıgı ile binilebilir bu araçlar türkiye ye 92 yılında girdi 97 de son buldu o yıllarda şimdinin teklonicisi kullanıldı egr oksijen sondası otmatik sübop ayarlı kanister sistemi pvc valfi selenoid valfler iac valfi hem sulu hem elektirkli harika bir sistem bu araçlar 90 yılı ila 2000 yılı arasında dünyada mazdayı en az arıza yapan araçlar sırasında ilk bire sokmuştu citten mazdada en sevdihim motor seçenegidir .

Bilgiler için teşekkürler Ustam...

2 yıl bu motoru barındıran 626 kullanmış birisi olarak motorun her şeyine hayran kalmıştım... Çalışması, rölantideki stabilliği, performansı, yakıtı her şeyiyle mükemmel bir motor yapmış çekik gözlü gardaşlarımız... :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
FS,FP,BP bu motorlar gerçekten efsanedir O0 sağlamlık,yakıt,güç vs

serhat

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Demekki japon teknolojisi bu olsa gerek ama üst modellerin motoru bizimki ile aynı galiba beygir farkı ateşlemeden kaynaklanıyor çünkü bizimkiler distrübitörlü yani eski sistem yeni modellerde distrübitör yok bide gps ile ölçüm yaptım araç 5 km fazla gösteriyor

Dexter

Sessiz
Araç Markası
Subaru Forester XT 04
Araç Renk ve Tip
Suv Siyah
japon araçları başka bişi ya =)
21 yaşındaki bir araç için hp kaybıda olmuş olabilir makuldur ama verdiği bu performans onu bence özel ve güzel yapar. ne yeni araçlar bunları bunları zorla yapan.
Tekrar Maşallah

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Demekki japon teknolojisi bu olsa gerek ama üst modellerin motoru bizimki ile aynı galiba beygir farkı ateşlemeden kaynaklanıyor çünkü bizimkiler distrübitörlü yani eski sistem yeni modellerde distrübitör yok bide gps ile ölçüm yaptım araç 5 km fazla gösteriyor

Km saati, Gps'e göre 5 fazla gösteriyor. Birçok farklı araçta aynı farkın olduğunu gördüm. Bende de km saati 5 fazla gösteriyordu...

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Lastikleriniz orjinal ölçülerde olmayabilir bu saatteki kmyi değiştirir. Orjinal lastik ebatınız 195 65 14. Benim yumurtada 195 65 15 var gpsten 5 km az gösteriyor göstergem.

serhat

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
175 65 14

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Benim 92 model 626 ile 235 km'lik hıza ulaştım, sedanlar 115, hatchback ler 117 hp dur arkadaşlar, ama yanlış hatırlamıyorsam da en önemli hususlardan biri de 189 nm.lik tork değeri var, 115 hp lik bir makinanın 200'ün üzerine zorlanmadan çıkmasının en büyük faktörü de budur diye tahmin ediyorum...
Bu arada bujiler ngk lazer iridyum du, kesinlikle çok şey katıyor, öte yandan lastik ebatları da 195 60 15'di...

Üst Alt