Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GE (1991-97) Beygir Gücü Hakkında

Konu, 'Motor - Şanzıman' kısmında serhat tarafından paylaşıldı.

1. serhat

serhat Katılımcı

Hayırlı günler arkadaşlar bizim araçları ben 136 bg olarak biliyordum ancak sahibinden com da 115 bg olarak yazıyor araştırdığım diyer kaynaklarda 117 ve 115 olarak geçiyor.işin garip tarafı ben daha öncede 115 bg lik araçlar kullandım bunun kadar seri ve 200 ün üzeri hızlara çıkamazken bizim aracın 115 bg olarak bu kadar performanslı olması şaşırtıcı. bence bu araçlar 115 den çok fazla.bilgilendirirseniz sevinirim çünkü o jenerasyon d segmenti tüm araçlar 130 ve 140 bg arası işe yaramaz tempra bile 148 bg [​IMG]

2. Dexter

Dexter Sessiz

Araç Markası:
    Subaru Forester XT 04
    Araç Renk ve Tip:
    Suv Siyah
    öncelikle maşallah.. :) :nazar: :nazar: :nazar:

birde şöyle bir şey var araçlar çok hafif bir 2009 fiesta 1500kg 1,6 dizel motorlu 190a kadar çıkıyor. bizim araçlar 1086 ila 1200 kg arası herhalde yılına göre 2,0 115 hp de motor iyiyse o hızlara çıkar bnm 90 mazda 1,6 fabrika 90 ama son ölçüm 70 190 rahat görüyor ve o hızda yol alıyor.
    zaten hız yapmak değilde o hızlara ne kadar sürede çıkıldığı bence önemli =)
    buda video su
    http://youtu.be/6UYjikh7rsg

ki benim araç burda buğazına kadar dolu =)

3. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Sizin kasada 136 hp yok. Bir üst kasada var.
    Mazda'nın beygirleri hızlı koşar. Gücü yola aktarımı çok iyidir. Şanzıman oranları çok iyidir olay buradan kaynaklanıyor.
    Resimdeki açıklama GF ve GE kasaya ait.

Ekli Dosyalar:

4. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Oğuzhan bilgilendirmiş, üst kasaların 136 hp olanı var, 115 hp olanıda var.
    Bizim kasaların bende 115 ve 117 olduğunu duydum, ruhsatta yanlış hatırlamıyorsam 85kw yazıyor buda 115 hp demekmiş sanırım....

Birde Japon araçları genelde kadranın sonunu görür derler

böcek bunu beğendi.
  5. nrllhkrkmz

nrllhkrkmz Sessiz

Balon kasalarda tek secenek 115 hp var diye biliyorum üst kasalarda 136 ve 115 hp seçenegi var sanirim

6. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe

Evet öyle

Ama balon kasaların V6 sıda var, 165 hp

7. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    Aynı hız denemesini birde gps ile yap derim.

8. nrllhkrkmz

nrllhkrkmz Sessiz

V6 olanlar 2.5 diye biliyorum yanlismi hatirliyorum

9. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe

Doğrudur

10. Adem Usta

Adem Usta Mazda Ekinci Özel Servis Usta

aynen hakanım 85 kw 115 hp 16 valf dohc 2.0 cc senin aracın bu dur yurt dışında bir çok bilmedigimiz görmedigimiz modeller var onlardan yayılan duyumlar kafanı karıştırmasın 98 sonrası 626 larda var 136 hp oda çok az sayıda yanlız şunu belirteyim mazdanın en salıklı motorun senin aracın motoru bunu unutma km düşük temiz bir tanesi ile çok uzun zaman gönül rahatlıgı ile binilebilir bu araçlar türkiye ye 92 yılında girdi 97 de son buldu o yıllarda şimdinin teklonicisi kullanıldı egr oksijen sondası otmatik sübop ayarlı kanister sistemi pvc valfi selenoid valfler iac valfi hem sulu hem elektirkli harika bir sistem bu araçlar 90 yılı ila 2000 yılı arasında dünyada mazdayı en az arıza yapan araçlar sırasında ilk bire sokmuştu citten mazdada en sevdihim motor seçenegidir .

11. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    v6 gf kasalarda da var ama tabiki türkiyede değil amerikada.

12. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bilgiler için teşekkürler Ustam...

2 yıl bu motoru barındıran 626 kullanmış birisi olarak motorun her şeyine hayran kalmıştım... Çalışması, rölantideki stabilliği, performansı, yakıtı her şeyiyle mükemmel bir motor yapmış çekik gözlü gardaşlarımız... :)

13. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    FS,FP,BP bu motorlar gerçekten efsanedir O0 sağlamlık,yakıt,güç vs

14. serhat

serhat Katılımcı

Demekki japon teknolojisi bu olsa gerek ama üst modellerin motoru bizimki ile aynı galiba beygir farkı ateşlemeden kaynaklanıyor çünkü bizimkiler distrübitörlü yani eski sistem yeni modellerde distrübitör yok bide gps ile ölçüm yaptım araç 5 km fazla gösteriyor

15. Dexter

Dexter Sessiz

Araç Markası:
    Subaru Forester XT 04
    Araç Renk ve Tip:
    Suv Siyah
    japon araçları başka bişi ya =)
    21 yaşındaki bir araç için hp kaybıda olmuş olabilir makuldur ama verdiği bu performans onu bence özel ve güzel yapar. ne yeni araçlar bunları bunları zorla yapan.
    Tekrar Maşallah

16. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Km saati, Gps'e göre 5 fazla gösteriyor. Birçok farklı araçta aynı farkın olduğunu gördüm. Bende de km saati 5 fazla gösteriyordu...

17. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Lastikleriniz orjinal ölçülerde olmayabilir bu saatteki kmyi değiştirir. Orjinal lastik ebatınız 195 65 14. Benim yumurtada 195 65 15 var gpsten 5 km az gösteriyor göstergem.

18. serhat

serhat Katılımcı

175 65 14

19. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Çok ufak. Lastik lastik değişimi sırasında 14 jant için 195 65 14 alın. 15 e döndürmek istersniz 195 60 15 alın. Böylelikle tam gösterir.

20. meriç

meriç Katılımcı

Araç Markası:
    2001 Premacy 1.8 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı, SW
    Benim 92 model 626 ile 235 km'lik hıza ulaştım, sedanlar 115, hatchback ler 117 hp dur arkadaşlar, ama yanlış hatırlamıyorsam da en önemli hususlardan biri de 189 nm.lik tork değeri var, 115 hp lik bir makinanın 200'ün üzerine zorlanmadan çıkmasının en büyük faktörü de budur diye tahmin ediyorum...
    Bu arada bujiler ngk lazer iridyum du, kesinlikle çok şey katıyor, öte yandan lastik ebatları da 195 60 15'di...

Sayfayı Paylaş