Mazda 626 GE (1991-97) Benzinde Boğulma

MAZDA626

Katılımcı
Araç Markası
1994-Mazda626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
arkadaşlar araç 94 model 626 geçenlerde bahsetmiştim araç rampa yukarı gitmiyor boğuluyor diye sorun lpg anahtarındaymış anahtar bozulmul lpg ile benzini ayırmıyormuş 2sini bir yakıyormuş o yüzdenmiş.

Ancak araç benzinde hiç gaz yemiyor aracı çalıştırıyosunuz gaz pedalına dokunduğunuz anda devir birden 0 oluyo aracı sallıyor sonra titreye titreye çok zor bi şekilde 2500 300 devirleri sorun nedir acaba ne yapmalıyım. bi yardımcı olurmusunuz sizin araçlarınız nasıl benzinde aynı sıkıntı var mı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benzin pompası, benzin enjektörleri ilk aklıma gelenler. Hava/yakıt ayarı yapan, boğaz kelebeği de olağan şüpheli. :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bu konu neden böyle kalmış gözden kaçmış sanırım. Benzin filtresi ne zaman değişti en son? @MAZDA626

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Benim aklıma benzin pompası geldi. Aman ha sakın deneme yanılmacı ustalara göstermeyin.

061zafer

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323
Benim de 323 bj(99) aracımda benzinde zor kalkiyor ve asiri tekleme yapiyor. Gaza gecince hic sorun yok. Benzin pompasi diye dusunuyorum ama ilk calistirmada ve rolantide sikinti yok yinede pompa olabilir mi arkadaslar ? Yakinda ugrayacagim sanayiye

061zafer

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323
Benim aracta bu hava akis metrenin orda hava benzin karisimi belirleyen ufak bi parca var. O tikanmis. Usta soktu bisiler sıktı. Arac duzeldi.

MAZDA626

Katılımcı
Araç Markası
1994-Mazda626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Benim aracta bu hava akis metrenin orda hava benzin karisimi belirleyen ufak bi parca var. O tikanmis. Usta soktu bisiler sıktı. Arac duzeldi.
Tam olarak neresi acaba resim atma imkanınız varmi

061zafer

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323
Adminin araci ustunde gosterdim

Ekli dosyalar

• 20160928_135522.jpg
    20160928_135522.jpg
    213.7 KB · Görüntüleme: 150

MAZDA626

Katılımcı
Araç Markası
1994-Mazda626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Tm akış metreyi biliyorumda siz nereyi temizlettiniz acaba rölanti motorunun yeri neresi acaba onada bi baktirmak istiyoruz rölantiyi ayarlayamiyo arada sırada

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Orası hava akış metre, devamında rölanti motoru ve boğaz kelebeği var, orası temizlenerek rölanti ayarı yeniden yapılmalı. Bu işlemden sonra 10-15 km benzinde kullanılmalı ki, adaptasyon işlemi yapılmış olsun.

O yuvarlaki cine aldigim kare seklindeki ufak parcayi sokup temizledi

061zafer

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323
bu parça sadece benzinde çalışırken mi girecek havayı ayarlıyor ? benim aracın gaza geçince sorunu yoktu yalnızca benzinde gitmiyodu

MAZDA626

Katılımcı
Araç Markası
1994-Mazda626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Ayni bendede öyle sadece benzzinde yapıyor

MAZDA626

Katılımcı
Araç Markası
1994-Mazda626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Bogaz kelebeği temizligi nasil yapiliyor biz kendimiz yapabilirmiyiz bogaz kelebegi nerde bu araclarda

MAZDA626

Katılımcı
Araç Markası
1994-Mazda626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Hava filtresinden sonra gelen akış metreyi temizledim az önce yeniden taktım yerine ve benzinde araci calistirdim ilk 3 6 denemede çalışıp stop etti ama sonrasinda çalıştı gaz yemesi ilk yazdigima göre cok cok daha guzelllesmisti boğulma olayı cok aza inmişti şimdi yaptıracağımiz şey kelebeği temizletmek birde bu araçlarda rolanti ayarı varmi nasil yapiliyor

Üst Alt