Mazda 626 GE (1991-97) Benzinde Boğulma

MAZDA626

Katılımcı
Araç Markası
1994-Mazda626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Abi cildiracaz ya rölanti motorunda ayar yapilan yere giren soket boZulmuş ve o soketi bulamiyoruz koskoca sanayide kucucuk bi soketi bulamiyoruz

Abi rolanti ayarını neye göre yapmalıyız normal dururken 700 devire ayarladik ama debriyaja basinca devir birden 500 lere 250 lere düşüyor motoru sarsıyor hatta yavaslamak icin frene basiyoruz o ara devir 500 araç stop tehlikeli bir durum fren tutmaz felan allah korusun

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Rölanti motorunda sorun var demektir. Debriyaja basınca ayarlanan rölantide kalması gerekir. O şekilde hem tat vermez hem de zararlı.

MAZDA626

Katılımcı
Araç Markası
1994-Mazda626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Rölanti motorunda sorun var demektir. Debriyaja basınca ayarlanan rölantide kalması gerekir. O şekilde hem tat vermez hem de zararlı.
Biz rölanti ayarını debriyaja basmadan yapıyorduk birazdan basılı halde ayr yapicaz bakalim o zaman sabit kalacakmi artik her türlü yolu deniyoruz

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Biz rölanti ayarını debriyaja basmadan yapıyorduk birazdan basılı halde ayr yapicaz bakalim o zaman sabit kalacakmi artik her türlü yolu deniyoruz
Rölanti; debriyaja basmadan ayarlanır zaten... :) Anlaşıldığı üzere boğaz kelebeği temizliğinden sonra bir şeyler yanlış yapılmış, ya eksik montajlama var ya sensörlerden birisi arızalı ya da sistem hava alıyor.

Rölantide, direksiyonu sağa sola çevirdiğinde, klimayı açtığında, farları açtığında, cam rezistansını açtığında daha doğrusu motora yük bindiğinde rölanti motoru kendisi rölantiyi biraz yükseltir ve tekrar yerine gelir, bu da olmuyorsa kesinlikle sorun var demektir.

MAZDA626

Katılımcı
Araç Markası
1994-Mazda626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Rölanti; debriyaja basmadan ayarlanır zaten... :) Anlaşıldığı üzere boğaz kelebeği temizliğinden sonra bir şeyler yanlış yapılmış, ya eksik montajlama var ya sensörlerden birisi arızalı ya da sistem hava alıyor.

Rölantide, direksiyonu sağa sola çevirdiğinde, klimayı açtığında, farları açtığında, cam rezistansını açtığında daha doğrusu motora yük bindiğinde rölanti motoru kendisi rölantiyi biraz yükseltir ve tekrar yerine gelir, bu da olmuyorsa kesinlikle sorun var demektir.
Onlar oluyor abi fan açtığında cam ac kapada çıkıp iniyor rolanti ayarını debriyaja basmadan tekrar yaptım 750 800 devire sabitledim gecen yapmamda tam sıkamamisim gaz verip bırakınca sallanmis ayar düşmüş bugün tam sıktım sonuçta bunu yapan benim 16 yaşında bir genç çoğu ustadan daha çok anlıyorum vallamazdadan

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Rölanti ayar vidasının konumunu ve fotoğrafını çekersen çok memnun oluruz. Ben usta yaparken gördüm ama sonra bulamadım bir daha. :) Bir çok kişinin de işine yarar bu fotoğraf.

MAZDA626

Katılımcı
Araç Markası
1994-Mazda626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Rölanti ayar vidasının konumunu ve fotoğrafını çekersen çok memnun oluruz. Ben usta yaparken gördüm ama sonra bulamadım bir daha. :) Bir çok kişinin de işine yarar bu fotoğraf.
Buyurun arkadaşlar daire icine almış olduğum soketli demir parçası rölanti ayar zimbirtisi o soketi sağlam bi şekilde yerinden çıkarın çok dikkatli olun o soketi biz koskoca samsun sanayisinde bulamadık çok değerli bi sokettir kendisi fan bile ona bağlı o cikikken fan bi acildimi cok uzun sure sonra kapaniyor radyatör buz gibi olsa bile motoru soğutmaya calisiyor neyse o soketi cikariyosunuz o uzun demirin i civatayi gevşetip uzun parçayı sağa sola cevirerek rolantiyi ayarlayabiliyorsunuz ayarladikdan sonra o civatayi cok iyi sıkın sıktikdan sonra kelebekden elle gaz vererek bakın sağa sola donmesin uzun zimbirti bi sıkıntı olursa yardımcı olurum tekrar

Ekli dosyalar

• 20161002_195212.jpg
    20161002_195212.jpg
    59.5 KB · Görüntüleme: 44

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Buyurun arkadaşlar daire icine almış olduğum soketli demir parçası rölanti ayar zimbirtisi o soketi sağlam bi şekilde yerinden çıkarın çok dikkatli olun o soketi biz koskoca samsun sanayisinde bulamadık çok değerli bi sokettir kendisi fan bile ona bağlı o cikikken fan bi acildimi cok uzun sure sonra kapaniyor radyatör buz gibi olsa bile motoru soğutmaya calisiyor neyse o soketi cikariyosunuz o uzun demirin i civatayi gevşetip uzun parçayı sağa sola cevirerek rolantiyi ayarlayabiliyorsunuz ayarladikdan sonra o civatayi cok iyi sıkın sıktikdan sonra kelebekden elle gaz vererek bakın sağa sola donmesin uzun zimbirti bi sıkıntı olursa yardımcı olurum tekrar

Tam ayrı konu olacak bir bilgi. :)

Teşekkürler.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benim araçta ayar yaparken soket falan sökülmüyordu, düz tornavida ile usta iki dakikada sağa veya sola döndürerek ayarı yapıyordu, kaç sefer izlememe rağmen ben o ayar yapılan vidayı bulamamıştım.

MAZDA626

Katılımcı
Araç Markası
1994-Mazda626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Benim araçta ayar yaparken soket falan sökülmüyordu, düz tornavida ile usta iki dakikada sağa veya sola döndürerek ayarı yapıyordu, kaç sefer izlememe rağmen ben o ayar yapılan vidayı bulamamıştım.
Senin araç neydi abi 626 hb mi 323 mü aracla uğraşmaktan mazda garaji taniyamadim daha

Üst Alt