Mazda 626 GE (1991-97) Benzin İkaz Işığı

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Takip ediyor olacağım. Umarım tahmin ettiğim üzere sistem kendi kendine temizleniyordur. :D

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Konuyu bir problemle hortlatayım.
Şimdiye kadar sıkıntısız çalışan benzin ikaz lambasının yanmadığını farkettim. İbre son çizgiye kadar düşmüştü, normal şartlarda özellikle bayır çıkarken yanması gerekiyordu ama yanmadı. Ben her ihtimale karşı benzin aldım ve ibrenin aktif olduğunu doğruladım. Geçen de silecek suyu bitmiş ve o da yanmamıştı.
Şimdi bu lambaların ikisinin de aynı anda yanmamasının bir nedeni olmalı diye düşünüyorum. Ampuller kesti desem diğer hepsi çalışırken bu ikisi nasıl aynı anda bozulabilir ki? Geçenlerde aküyü sökmüştük bununla bir ilgisi olabilir mi acaba? Eğer ampuller kestiyse de göstergeyi sökmeden bunları düzeltme şansımız yok mu? Hani arka taraflarından falan açık bir yer var mıdır ki? Gösterge çerçevesinin ne kadar hassas ve kolay kırılabilir olduğunu bildiğimden bunu yapmak istemiyorum. Görüşlerinizi bekliyorum.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Aynı sorun ben de de var benzin göstergesi çalışıyor ama benzin azaldığı zaman ışık yanmı yo

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Benim ikaz lambası ayarsız ayarsız yanıp sönüyor bazen. Ozan Usta "Benzin pompasının orada temassızlık vardır" dedi. Sökelim mi dedim de ibre düzgün gösterdiği için kurcalamak istemedi. Şimdi sökeriz oradan bir masraf çıkar dedi ben de konuyu uzatmadım. :)

Silecek cam suyu uyarısı hiç yanmadı bende. Ara sıra koyuyorum üstüne. Bir gün bitirip de deneyeyim bari.

Üst Alt