Mazda 626 GE (1991-97) Benzin İkaz Işığı

Araç Markası
1992-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Slm arkadaşlar bizim bu araçlarda benzin bittiğinde yanan ikaz lambası varmı yoksa benimki bozukmuş yanmıyor bilgisi olan arkadaşlar?

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Ben kullandığım dönemde ibre sola doğru iyice yaslanmış olduğunda da hiç bir yerde ışık falan yanmadı. Vardır diye tahmin ediyorum...

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Ben bir zamanlar guzuda benzini bitirip yolda kaldım ama ışık yine yanmadı :D

Işık var ama sanırım yanmaması kronik bir problem

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Bence ampul değil. Ben aracı ilk aldığımda ikaz Işığı yanmıyordu. 1.5 yıl sonra gosterge değişiti yine yanmıyordu. İki gostergede ampul patlak olma ihtimali var herkeste bu ampul patlak olamaz :)

Atıyorum ama Röle gibi bir parça arızalı olabilir....

Araç Markası
98-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
çeyreğin altına düşürmeyesiniz, o zaman ışığa falan gerek yok :p
aracı ilk aldığımda çok az benzin vardı, yanmıyordu diye hatırlıyorum, o günden beri de çeyreğin altına düşmedi çok şükür

böcek

Katılımcı
Bende ilk aldığımda yarıdan fazlaydı benzin hiç çeyreğe kadar bile düşürmedim ışıkta hiç yanmadı varmı yokmu bilmiyorum doğrusu ama olmalı yani niye olmasın ki :)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Olmaz olur mu. Hatta benzin azaldığında tam yanmaya başlamadan önce yokuş yukarı çıkıyorsanız yanar, yokuş aşağı söner:) Sensörün seviyesi ile alakalı birşey sanırım, böyle de hassas araçtır :p

Ben de hiç dikkat ermedim. LPG de ötüyor ama benzin uyarısı hatırlamıyorum. Bende bi kontrol edeyim.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araç Markası
1992 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kuğu Beyazı - Sedan
Bakın ne buldum :)

image.jpeg

image.jpeg

Dün hastaneden dönerken kesik kesik yandığında dikkatimi çekti ama trafikte fotoğraf çekemezdim. Sonra da sönmüştü.
Bugün de tam evin önüne geldim baktım yanıyor fırsat bu fırsat fotoğraf yakaladım. 2. Fotoğraftan sonra tekrar söndü. Sanırım bir temassızlık gibi birşey vardı depo tarafında. Yavaş yavaş kendine geliyor. Benzini petrol Ofisi'nden almaya devam. :)

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
İbre o civardayken, ışığın yanmaması gerekir bence, sistemde temassızlık veya başka bir sorun var gibi. Benim 626 aracımda ise yandığını hiç görmemiştim.