Mazda 626 GE (1991-97) Balon Kasa Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sefayagmur94

Sessiz
Selam arkadaşla, ben yeni katıldım. Daha önce hiç Mazda almadım, 94 model balon kasa almayı düşünüyorum. Bazı endişe ve korkularım var, bu araçlar sizce nasıl fazla bir gelirim yok. insanların abarttığı kadar parça bulmak zor mu ve pahalı mı ? Yakıt yönünden cidden az mı yakıyor, yol tutuşu mekaniği sizce nasıl, bilgi verirseniz sevinirim.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hoş geldiniz. Öncelikle bir başlık açıp, kendinizi tanıtmanı rica ediyoruz. Sonrasında sorularınız yanıt bulacaktır

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Konuyu gereken yere taşıdım.
Yeni üyelerimiz bölümünde kendinizi tanıtan bir konu açmanızı rica ediyoruz.
Konuya dönecek olursak,
Mazdanın her modeli bakımlı olduğu sürece kafanızı ağrıtmaz zaten dünyada kabul görmüş bir şeydir bu. Mazdanın motorları verimli motorlardır zaten bu işe ne kadar önem verdiklerini skyactiv teknolojisinde bir kez daha gördük. Muadili 2.0 motor araçlara göre az yakar.
Yol tutuşu iyidir. Mekaniği ömürlüktür O0
Tek yapmanız gereken aracı alırken çok iyi baktırmanız gerekiyor.

sefayagmur94

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Teşekkurler oguzhan bey yalniz ben hala bulamdim su konu açma işini :-D
soylediklerinizi uyguliycam inş pişman olmayiz cok hosuma gidiyor bu kasasi sadece parçadan kork el yakiyor ve bulunmuyor dediler size danişmak istedim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hoş geldin öncelikle Sefa... Temiz ve kurcalanmamış bir Mazda sahibini üzmez, rutin bakımları haricinde sanayi yüzü görmezsin, yağını suyunu, yemini verdiğin sürece sana itiraz etmez...

2 yıl balon kasa kullanmış birisi olarak şiddetle tavsiye ediyorum...

sokrates

Katılımcı
herhangi bir japon parça satan yere gidip sorabilirsin motor mekanik ön takım arka takım konusunda bolca parça var. kaporta parçaları da var. emsali yaşına göre birçok markaya göre daha çok parça var. mesela puntonun 1 orjinal amortisörunu sor birde birde yan sanayisini sor 6 26 inkini sor.
genelde yedek parça ile alakalı hiçbirşey bilmiyip.
mazda'dan zaten hiç anlamayan insanlar boş konuşuyor herkesin soruları hep aynı ..
yakıt konusuna gelirsek. eğer aracı motor durumu iyi ise şuanki lpg fiyatlarıyla 25 27 kuruş yakar.sakin kullanimda.
zaten üstündeki motor dohc motordur. aynısı ve taklitleri 2007 2008 e kadar kullanılmıştır.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bende 1 yıldır 92 626 kullanıcısıyım, öğrenmek istediğiniz birşey varsa yardımcı olurum

Keyifli forumlar

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Yumurta candır temiz bul başın ağrımaz. Bişey olursa arkanda garaj var. Bende yumurtacıyım herhangi bir sorununda elimden geldiğince destek olurum

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Senin ustan emytoget Murat @sefayagmur94 hocam bulduğun aracı uzaktan expertiz yapar kendisi

Murat yumurtacı cendermelere deniyor biliyomuydun

sefayagmur94

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Çok sağolun arkadaşlar bu aileye kattiğiniz için.sitenin yabancisiyim yeni yeni taniyacaz ustalarimiz :)

sokrates

Katılımcı
Hakan ın abartmasına bakmayın çok sever beni reklam yapıyor:) sadece meraklıyım ve olası arızalarda izliceniz yolu güzel çizerim. Usta 1 tane var oda Adem usta.
bir tek dediginde biracik ayip oluyor :)
yuksel usta (oto yuksel)
engin+öner =oto veysel
sonra
istanbulanadolu yakasinda cok namini duydugumuz feramuz usta..
lutfen !

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
bir tek dediginde biracik ayip oluyor :)
yuksel usta (oto yuksel)
engin+öner =oto veysel
sonra
istanbulanadolu yakasinda cok namini duydugumuz feramuz usta..
lutfen !

Bütün herkese olduğu gibi ustalarımıza da kapımız ardına kadar açık Hüseyin, Murat'ın bahsettiği usta Adem Usta... Forumda başka usta olmadığına göre, şu anda bir tek usta Adem Usta... ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt