Mazda 626 GE (1991-97) Avans Ayarı

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
İyi günler sayın abilerim. Kafama bişey takıldıda 626 FS 91-97 mazdalarda avans ayarı otomatikmi oluyor yoksa ayrıca yaptırılıyormu? Birde kalibrasyon ayarı dediler bu nedir acaba bilgisi olan abilerimin yardımlarını bekliyorum :) Hayırlı akşamlar.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Otomatik değil, resimdeki yerden yapılıyor

d76d7d75314aeb9accb2a869508f7054.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hakan'ın bizzat kendi elleri ile göstermiş olduğu civata gevşetilerek aracın ateşleme aralığını (avans) ayarlıyorsun, işinin ehli olmayan mümkünse ellemesin aracından randıman alamayabilirsin... :)

Ayrıca; adaptasyon işine kafanı takma, bütün her şey bittikten sonra aracınla benzinde 5-10 kilometre yaptığında her şey adapte olmuş oluyor... Tecrübeyle sabit :D

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hakan abi teşekkür ederim maaşı aldığım ilk gun şu avans ayarı yaptırmaya gideyim burada iyi bir mazdacım var işinin ehli bi ayar yapsın saolun teşekkür ediyorum. Bu form baya iyi oldu vesile olanlara teşekkür ediyorum vakit geçirmek sohbet etmek yardım almak ve yardım etmek için çok iyi bir site hayırlı akşamlar herkese.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Hakan abi teşekkür ederim maaşı aldığım ilk gun şu avans ayarı yaptırmaya gideyim burada iyi bir mazdacım var işinin ehli bi ayar yapsın saolun teşekkür ediyorum. Bu form baya iyi oldu vesile olanlara teşekkür ediyorum vakit geçirmek sohbet etmek yardım almak ve yardım etmek için çok iyi bir site hayırlı akşamlar herkese.
Rica ederim. Forumda takılmak gerçekten çok zevkli. Muhabbeti, yardımlaşması en güzel otomobil forumu burası ;)

Ayrıca klima açınca rölantin bozulursa buda avans bozukluğundan olabilir, aklında bulunsun ;)

http://www.mazdagaraj.com/konular/4066-mazda-626-ge-1992-1997-klima-acinca-rolanti-bozuklugu.html

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb

Bahsettiğin mazdacının dükkanın ve kendi adını yazar mısın bende öğreneyim

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Rica ederim. Forumda takılmak gerçekten çok zevkli. Muhabbeti, yardımlaşması en güzel otomobil forumu burası ;)

Ayrıca klima açınca rölantin bozulursa buda avans bozukluğundan olabilir, aklında bulunsun ;)

http://www.mazdagaraj.com/konular/4066-mazda-626-ge-1992-1997-klima-acinca-rolanti-bozuklugu.html
Klima hatta far yakıncada bozuluyor ama sadece bi miktar dusuyor.
Kayseride Akel otomotivde yaptırıyorum erciyes oto camın sokağında numarasını adresini tam alınca ekleyeyim saygılar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
caminin çaprazındaki sokak hatırladım şimdi. Daha önce mazda 6 kullanan birinden daha duydum ama hiç gitmedim.

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Kayseride oturan benim adresi bulan sizlersiniz abi :) Hoş ben adrese bakmıyorum gidip soruyorum eski ustalara kim bakar şu bakar diyorlar gidiyorum :) kayseri usulü selamımı söyle hallederler :) Hayırlı akşamlar

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Selamın aleyküm. Aracımın avans ayarını yaptırdım far ve kalorifer açınca düşen rolanti sorununu bu şekilde çözdüm herkeze çok teşekkür ediyorum saolun hayırlı akşamlar.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Abi dert bitmiyorki birde 100 110 kmde yolda gezme arkayı fazladan sallama var yarın yine oto sanayideyim çözemedik gitti işi abi :S
Bu yaşta BMW, Audi, Vosvos vs alsanda benzer sıkıntılar çıkar.

626 nın yan sanayi ön takım, alt takım parçaları ucuz. Değişip sorunsuz binersin inşallah

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Bu yaşta BMW, Audi, Vosvos vs alsanda benzer sıkıntılar çıkar.

626 nın yan sanayi ön takım, alt takım parçaları ucuz. Değişip sorunsuz binersin inşallah
Arızanın kaynağını bulupta çözseler içim rahatlıycak abi Yok amartisör lastik jant ıvır zıvır değiştik yarın tekrar gidicem sanayiye. İnşallah hallolur sorunum

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Arızanın kaynağını bulupta çözseler içim rahatlıycak abi Yok amartisör lastik jant ıvır zıvır değiştik yarın tekrar gidicem sanayiye. İnşallah hallolur sorunum

Murat hocam ben de geçtiğimiz günlerde aracımın motorunu rektifiye yaptırdım. Ustamı söyleyeyim. Japon oto. Şevki usta. Sadece uzak doğu ile ilgileniyorlar ben memnun kaldım. İlgili esnaflar.

Murat Caymaz

Katılımcı
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Murat hocam ben de geçtiğimiz günlerde aracımın motorunu rektifiye yaptırdım. Ustamı söyleyeyim. Japon oto. Şevki usta. Sadece uzak doğu ile ilgileniyorlar ben memnun kaldım. İlgili esnaflar.
Oğuz abi şu arabanın arka atma olayı kaldı bi halledersem rahat edecem. Hallettiremedim gitti canımı sıkıyor bu olay.

Üst Alt