Mazda 626 GE (1991-97) Arka Sislerde Ampulün Olmaması

böcek

Katılımcı
Herkese selamlar günaydın arkadaşlar sizlere bir şey danışmak istedim sedan guzularımızda arka iç stop yani bagaj kapağındaki stoplara ampül takılabilirmi ben orayıda normal olarak kullanmak istiyorum :)

LG G3 GOLD

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Orada Geri Vites Haricinde Ampul Girişi Yok..

Tapatalk

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Herkese selamlar günaydın arkadaşlar sizlere bir şey danışmak istedim sedan guzularımızda arka iç stop yani bagaj kapağındaki stoplara ampül takılabilirmi ben orayıda normal olarak kullanmak istiyorum :)

LG G3 GOLD

Orası sisler için ayrılmış ama ne hikmetse ampul yatağı bile açılmadan süs gibi bırakılmış bölüm... İlk söktüğümde şok olmuştum, evet orada ampul yok ve sebebini anlamış değilim...

İstersen kullanabilirsin de; sis farı olarak kullanman daha mantıklı olur, hazır işlem yaptırmışken.

Son düzenleme:

böcek

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Evet veli abi aynen gösterdiğin stoplardan bahsettim simdi ben oraları kullanamıycakmıyım istesem bile

LG G3 GOLD

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
Benim eski 1998 model 323 f de de arka sis lambası tek taraflı idi ve diğer taraf boştu, oraya elektrikçi de bir lamba duyu monte ettirip lamba takmıştım ve gayet de güzel olmuştu.

hemen bir oto elektrikçiye gidilip yaptırılabilir, yada elinizden geliyorsa kendiniz yapabilirsiniz.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Tamamen senin el becerine yada ustana bağlı. Ampul yerleştirilip düğmeside takıldı mı cillop gibi olur.

böcek

Katılımcı
Sis olarak kullanmak mantıklı olur bi elektrikciye gidip konuşucam ilk firsatta

LG G3 GOLD

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
İstiyorum adem abi fet edicem 626 yı :)

LG G3 GOLD

Gece gece konuyu hortlatayım dedim... :)
Sis farının olmaması konusu benim de aklıma takılıyor, çok istiyorum ama bir yandan da cesaret edemiyorum. Hadi diyelim arkadaki boşluklara duyları taktık bu sefer de sis farı tuşu yok. Tekrardan konsola tesisat çekmek zorunda kalacağız. Hadi çekmeye karar verdik diyelim iki tane kablo geçecek diye onca döşemeyi kaldırmakla uğraşacağız. Yok mu bunun daha kolay bir yolu? Yoksa en temizi sis olayından vazgeçip diğer stoplardan birer kablo çekerek ortalığı şenlendirmek mi? Ya da plakalıklardan güç alıp park niyetine kullanmak mı? :confused: Aklımda deli sorular... ;) @böcek eğer uygulamayı yaptıysan bizimle de paylaşır mısın?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benim guzuda sis farı düğmesi vardı ama akıllı!! Elektrikçi klima tuşu yapmış bulana kadar klima motorunu yakıyormuşum...

böcek

Katılımcı
Günaydın bayraktar bu konuyu ben açmıştım ama ben de uğraşamadım aynı senin düşündüklerini düşündüm sonra vazgeçtim üzerine düşmedim olmıycak bir şey deil uğraşmak gerek

GALAXY J7

Üst Alt