Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GE (1991-97) Arka Sislerde Ampulün Olmaması

Konu, 'İç Aksam - Elektronik- Aydınlatma' kısmında böcek tarafından paylaşıldı.

1. böcek

böcek Katılımcı

Herkese selamlar günaydın arkadaşlar sizlere bir şey danışmak istedim sedan guzularımızda arka iç stop yani bagaj kapağındaki stoplara ampül takılabilirmi ben orayıda normal olarak kullanmak istiyorum :)

LG G3 GOLD

2. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Orada Geri Vites Haricinde Ampul Girişi Yok..

Tapatalk

3. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Orası sisler için ayrılmış ama ne hikmetse ampul yatağı bile açılmadan süs gibi bırakılmış bölüm... İlk söktüğümde şok olmuştum, evet orada ampul yok ve sebebini anlamış değilim...

İstersen kullanabilirsin de; sis farı olarak kullanman daha mantıklı olur, hazır işlem yaptırmışken.

Son düzenleme: 3 Ocak 2016
    hakan_emre bunu beğendi.
  4. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Konu içeriğinde bahsedilen yerler;

ezmocesteri ve hakan_emre bunu beğendi.
  5. böcek

böcek Katılımcı

Evet veli abi aynen gösterdiğin stoplardan bahsettim simdi ben oraları kullanamıycakmıyım istesem bile

LG G3 GOLD

6. böcek

böcek Katılımcı

Delmek mi gerekli abi sis yapabilmek için

LG G3 GOLD

7. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hatırladığım kadarıyla ampul yatakları kapalı idi, delip oraya duy yapmak gerekir... Elektrik ustasına danışmanda fayda var...

8. immmir

immmir Aktif

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Kristal Beyaz-Sedan
    Benim eski 1998 model 323 f de de arka sis lambası tek taraflı idi ve diğer taraf boştu, oraya elektrikçi de bir lamba duyu monte ettirip lamba takmıştım ve gayet de güzel olmuştu.

hemen bir oto elektrikçiye gidilip yaptırılabilir, yada elinizden geliyorsa kendiniz yapabilirsiniz.

9. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    Tamamen senin el becerine yada ustana bağlı. Ampul yerleştirilip düğmeside takıldı mı cillop gibi olur.

10. böcek

böcek Katılımcı

Sis olarak kullanmak mantıklı olur bi elektrikciye gidip konuşucam ilk firsatta

LG G3 GOLD

11. Adem Usta

Adem Usta Mazda Ekinci Özel Servis Usta

park yada fren yada sis hangisine baglamak isterseniz bir duy ve kısa bir ek tesisat çekerek bu iş olur zor bişey degil iste yeterki :)

ezmocesteri bunu beğendi.
  12. böcek

böcek Katılımcı

İstiyorum adem abi fet edicem 626 yı :)

LG G3 GOLD

13. bayraktar

bayraktar 626

Araç Markası:
    1994 626 GE
    Araç Renk ve Tip:
    Bordo Sedan
    Gece gece konuyu hortlatayım dedim... :)
    Sis farının olmaması konusu benim de aklıma takılıyor, çok istiyorum ama bir yandan da cesaret edemiyorum. Hadi diyelim arkadaki boşluklara duyları taktık bu sefer de sis farı tuşu yok. Tekrardan konsola tesisat çekmek zorunda kalacağız. Hadi çekmeye karar verdik diyelim iki tane kablo geçecek diye onca döşemeyi kaldırmakla uğraşacağız. Yok mu bunun daha kolay bir yolu? Yoksa en temizi sis olayından vazgeçip diğer stoplardan birer kablo çekerek ortalığı şenlendirmek mi? Ya da plakalıklardan güç alıp park niyetine kullanmak mı? :confused: Aklımda deli sorular... ;) @böcek eğer uygulamayı yaptıysan bizimle de paylaşır mısın?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2016
  14. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Benim guzuda sis farı düğmesi vardı ama akıllı!! Elektrikçi klima tuşu yapmış bulana kadar klima motorunu yakıyormuşum...

böcek bunu beğendi.
  15. böcek

böcek Katılımcı

Günaydın bayraktar bu konuyu ben açmıştım ama ben de uğraşamadım aynı senin düşündüklerini düşündüm sonra vazgeçtim üzerine düşmedim olmıycak bir şey deil uğraşmak gerek

GALAXY J7

Sayfayı Paylaş