Mazda 626 GE (1991-97) Arka Cam/Ayna Rezistansı

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
benim arka cam rezistansından şüpheleniyordum, çalışmadığından emin oldum artık :)
buzu çözmüyor, biraz geç de olsa çözer diyorum, tık yok

açınca göstergede ışığı yanıyor, rölantiyi kıpırdatıyor hafiften ama arkada bir hareket olmuyor,tellerde kopukluk göremedim, arada bir yerde bir kopukluk olabilir mi? camın iki yanında ucunda ufak metal gibi bir şey olan kablo sallanıyor, orada sıkıntı olabilir mi?
elektrikçiye gitmeden önce bir danışayım istedim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aynaların ısıtması çalışıyor mu peki? Yani sistem çalışıyor mu?

West

Sessiz
Araç Markası
2000-Mazda 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Eger sistem calisiyorsa aleminyum alasimli oje gibi surulebilen cam rezinstan tamir kitleri mevcut kopuk kisimlari tespit edebiliyor vede lehimleme islemiyle tamir olsmicak bir yerdeyse deneyin hesi bura.com da ve benzeri marketlerde var

626 aynalar vede arka cam ayni anda isiniyor eget sigortasi atmadiysa tabi ic sigortalati kontrol etinizmi?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Aynaların ısıtması çalışıyor mu peki? Yani sistem çalışıyor mu?

onlara dikkat etmedim abi, çalışıyor gibi sanki, akşam eve geçerken elimle bakayım, sıcaklık varsa belli eder kendini

Eger sistem calisiyorsa aleminyum alasimli oje gibi surulebilen cam rezinstan tamir kitleri mevcut kopuk kisimlari tespit edebiliyor vede lehimleme islemiyle tamir olsmicak bir yerdeyse deneyin hesi bura.com da ve benzeri marketlerde var

evet o ürünü gördüm, ama benim tellerde kopukluk tespit edemedim ben

626 aynalar vede arka cam ayni anda isiniyor eget sigortasi atmadiysa tabi ic sigortalati kontrol etinizmi?

sigortaya bakmadım hocam, rezistansı açınca rölanti az bir kıpırdıyor ve göstergede ışığı yanıyor

foto çelmiştim ama telefondan atamadım, akşam eve geçince atarım
iki yanda sallanan kablolar var uçları lehimli galiba, onlar cama mı lehimli olacak acaba, bilmiyorum

HÜSNÜ GÜRSU

Katılımcı
Araç Markası
2010 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı
benim arka cam rezistansından şüpheleniyordum, çalışmadığından emin oldum artık :)
buzu çözmüyor, biraz geç de olsa çözer diyorum, tık yok

açınca göstergede ışığı yanıyor, rölantiyi kıpırdatıyor hafiften ama arkada bir hareket olmuyor,tellerde kopukluk göremedim, arada bir yerde bir kopukluk olabilir mi? camın iki yanında ucunda ufak metal gibi bir şey olan kablo sallanıyor, orada sıkıntı olabilir mi?
elektrikçiye gitmeden önce bir danışayım istedim

Arka camın kenarında sallanan o kabloların karşılıkları olacak.Onları bul ve tak. Arka cam içten silinirken dikkat edilmezse çıkabiliyor onlar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Rölanti oynuyorsa muhtemelen sistem çalışıyordur... Arkadaki kablolar çıkmıştır diyeyim en iyi ihtimalle... Aynalarda sorun yoktur.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
a2218e57062ca9733967e8675e04a704.jpg
6ca8e0776612549b16b9150740f30d31.jpg
5f639dc7d7674479287348e04fce37a0.jpg

foto yüklemeye çalıştım olmadı neyse:)

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Fotolar oldu da soketlerin cama monteli olması gerekiyor... Anlayan elektrikçi bakarsa iyi olur.
iş yerinde fotoları blokladığını unuttum tabi, baktım görünmüyor :)
camda etiket gibi duran kısımlara monte edilmesi gerekiyor galiba değil mi abi?
anlamadığım bunlar ne zamandır böyle çıkmış, ya da bilerek mi çıkarılmış, arabayı aldığımda da böyleydi

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Oralar Elde Kalacak Türden.. Ben Arka Camı Silerken Birine Elim Çarptı Şuan Seninkiyle Aynı Durumda ..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aldığında öyle idiyse fiyat kırabilirdin ama geçti artık... Soketler cam üzerindeki yerlerine monte edilecek. Başka bir sorun yoksa eğer sistem çalışacaktır...

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Aldığında öyle idiyse fiyat kırabilirdin ama geçti artık... Soketler cam üzerindeki yerlerine monte edilecek. Başka bir sorun yoksa eğer sistem çalışacaktır...
tamama abi , elektrikçiye bir göstereyim ben, aynalar ısınıyor mu onu da merak ettim bir kontrol edeyim:)

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Abdulkadir kablolar bağırıyor oradan ben kopuğum diye :D Ayrıca aynaların ısınmasını elle kontrol ederek anlaman çok zor, öyle hissedilir ısınma olmuyor
ben de öyle düşünmüştüm :p aynalar çalışıyor olması lazım, buğu olmuyordu, kuvvetle muhtemel çalışıyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abdulkadir kablolar bağırıyor oradan ben kopuğum diye :D Ayrıca aynaların ısınmasını elle kontrol ederek anlaman çok zor, öyle hissedilir ısınma olmuyor
Çok soğuk havalarda belli oluyor Bülent... Elini aynaya tuttuğunda sıcaklığı hissediyorsun... :)

West

Sessiz
Araç Markası
2000-Mazda 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
O bölümü selozikk tinerli bezle silinip hafiften bakir olan kisimdan kazinti yspmak suretiyle yuksek vatli awye ile lehimlene bilir daha onceki prettikamda bu islemi yapmistim satanakadarda oyle kullandim kolay gelsin

Benim aynalara el vurdunuzda sicakligi rahatlikla algilayabiliyorsunuz

Moderatörün son düzenlenenleri:

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Aynalar ısıtmalımıymış yaw ben hiç bilmiyordum:) ben gf de ısıtmalı ayna başladı sanıyorum

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt