Mazda 626 GE (1991-97) Arka Cam/Ayna Rezistansı

Araç Markası
98-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
benim arka cam rezistansından şüpheleniyordum, çalışmadığından emin oldum artık :)
buzu çözmüyor, biraz geç de olsa çözer diyorum, tık yok

açınca göstergede ışığı yanıyor, rölantiyi kıpırdatıyor hafiften ama arkada bir hareket olmuyor,tellerde kopukluk göremedim, arada bir yerde bir kopukluk olabilir mi? camın iki yanında ucunda ufak metal gibi bir şey olan kablo sallanıyor, orada sıkıntı olabilir mi?
elektrikçiye gitmeden önce bir danışayım istedim

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Aynaların ısıtması çalışıyor mu peki? Yani sistem çalışıyor mu?

West

Sessiz
Araç Markası
2000-Mazda 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Eger sistem calisiyorsa aleminyum alasimli oje gibi surulebilen cam rezinstan tamir kitleri mevcut kopuk kisimlari tespit edebiliyor vede lehimleme islemiyle tamir olsmicak bir yerdeyse deneyin hesi bura.com da ve benzeri marketlerde var

626 aynalar vede arka cam ayni anda isiniyor eget sigortasi atmadiysa tabi ic sigortalati kontrol etinizmi?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Araç Markası
98-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Aynaların ısıtması çalışıyor mu peki? Yani sistem çalışıyor mu?
onlara dikkat etmedim abi, çalışıyor gibi sanki, akşam eve geçerken elimle bakayım, sıcaklık varsa belli eder kendini

Eger sistem calisiyorsa aleminyum alasimli oje gibi surulebilen cam rezinstan tamir kitleri mevcut kopuk kisimlari tespit edebiliyor vede lehimleme islemiyle tamir olsmicak bir yerdeyse deneyin hesi bura.com da ve benzeri marketlerde var
evet o ürünü gördüm, ama benim tellerde kopukluk tespit edemedim ben

626 aynalar vede arka cam ayni anda isiniyor eget sigortasi atmadiysa tabi ic sigortalati kontrol etinizmi?
sigortaya bakmadım hocam, rezistansı açınca rölanti az bir kıpırdıyor ve göstergede ışığı yanıyor

foto çelmiştim ama telefondan atamadım, akşam eve geçince atarım
iki yanda sallanan kablolar var uçları lehimli galiba, onlar cama mı lehimli olacak acaba, bilmiyorum

Araç Markası
2010 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı
benim arka cam rezistansından şüpheleniyordum, çalışmadığından emin oldum artık :)
buzu çözmüyor, biraz geç de olsa çözer diyorum, tık yok

açınca göstergede ışığı yanıyor, rölantiyi kıpırdatıyor hafiften ama arkada bir hareket olmuyor,tellerde kopukluk göremedim, arada bir yerde bir kopukluk olabilir mi? camın iki yanında ucunda ufak metal gibi bir şey olan kablo sallanıyor, orada sıkıntı olabilir mi?
elektrikçiye gitmeden önce bir danışayım istedim

Arka camın kenarında sallanan o kabloların karşılıkları olacak.Onları bul ve tak. Arka cam içten silinirken dikkat edilmezse çıkabiliyor onlar.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Rölanti oynuyorsa muhtemelen sistem çalışıyordur... Arkadaki kablolar çıkmıştır diyeyim en iyi ihtimalle... Aynalarda sorun yoktur.

Araç Markası
98-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Fotolar oldu da soketlerin cama monteli olması gerekiyor... Anlayan elektrikçi bakarsa iyi olur.
iş yerinde fotoları blokladığını unuttum tabi, baktım görünmüyor :)
camda etiket gibi duran kısımlara monte edilmesi gerekiyor galiba değil mi abi?
anlamadığım bunlar ne zamandır böyle çıkmış, ya da bilerek mi çıkarılmış, arabayı aldığımda da böyleydi

Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Oralar Elde Kalacak Türden.. Ben Arka Camı Silerken Birine Elim Çarptı Şuan Seninkiyle Aynı Durumda ..

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Aldığında öyle idiyse fiyat kırabilirdin ama geçti artık... Soketler cam üzerindeki yerlerine monte edilecek. Başka bir sorun yoksa eğer sistem çalışacaktır...

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Abdulkadir kablolar bağırıyor oradan ben kopuğum diye :D Ayrıca aynaların ısınmasını elle kontrol ederek anlaman çok zor, öyle hissedilir ısınma olmuyor

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Abdulkadir kablolar bağırıyor oradan ben kopuğum diye :D Ayrıca aynaların ısınmasını elle kontrol ederek anlaman çok zor, öyle hissedilir ısınma olmuyor
Çok soğuk havalarda belli oluyor Bülent... Elini aynaya tuttuğunda sıcaklığı hissediyorsun... :)

West

Sessiz
Araç Markası
2000-Mazda 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
O bölümü selozikk tinerli bezle silinip hafiften bakir olan kisimdan kazinti yspmak suretiyle yuksek vatli awye ile lehimlene bilir daha onceki prettikamda bu islemi yapmistim satanakadarda oyle kullandim kolay gelsin

Benim aynalara el vurdunuzda sicakligi rahatlikla algilayabiliyorsunuz

Moderatörün son düzenlenenleri:
Araç Markası
Peugeot 106 - 1994
Araç Renk ve Tip
Beyaz - 3 kapı
Aynalar ısıtmalımıymış yaw ben hiç bilmiyordum:) ben gf de ısıtmalı ayna başladı sanıyorum

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi