Mazda 626 GE (1991-97) Aracımda Yağ Kaçağı Var

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Arkadaşlar hafta sonu motorn yağ akıttığını gördüm ve Yarın Düzce de ki fatih otaya gideceğim.İnşallah çok bi problem yoktur. Yapılan işlemleri sizler le paylaşıp anlatacağım inşallah.

Bir de alt takım dan ses geliyor yarın onlara da bakıtıp ne lazım sa öğrenip yavaş yavaş onları sizin tavsiye ettiğiniz yerler den alıp kış bitimine alt takımı da el den geçirmiş olacağız inşallah.

İyi ki sizleri tanımışm. Şimdi ye kadar ustalar ne lazım dediler se kendileri alıp gelip taktılar biz de hesap ödedik. Ama artık ne lazım sa öğrenip sizlerin tavsiye si ile onları alıp ustaya öyle taktıracam

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Geçmiş olsun, umarım ve tahminimce ciddi bir problem yoktur. Keşke vakit ve nakitin aynı anda olsa da bir İstanbul yapıp Adem Usta nın kollarına bıraksan şu guzuyu

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Geçmiş olsun, umarım ve tahminimce ciddi bir problem yoktur. Keşke vakit ve nakitin aynı anda olsa da bir İstanbul yapıp Adem Usta nın kollarına bıraksan şu guzuyu
Abi aklım dan geçen çok şey var da imkan zaman pek el ver mi yo.Ben de bindiğim araba nin bakımlı olma sini isterim ve hiç bir masraf dan kaçınmam. Bir yerinden ses gelse hemen gidip baktırırm. Malum aracn motorunu yaptırdığm için beni biraz kastı .eğer olur da 2000 model veya lantis almazsam sene ye benim guzuya A dan Z ye bakım yapmak istiyorum iç yalıtımları olsun kaporta aslında tamamen boyatsam iyi olacak göze batan yerler var ama artık hayırlısı

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Tüm mazda sever ve mazda aşıklarına günay din.bugün Düzce ye geldim usta ya gösterdik Yağ akıtıyor diye alt kısım dan akıtan bir yer yok.kapak arasn dan sızma yapmış.kapak açıldı.temizlendi tekrar silikon yapıp lastiği takılıp işlem tamamlandi

Ekli dosyalar

• 20161012_090225.jpg
    20161012_090225.jpg
    75.8 KB · Görüntüleme: 159
  • 20161012_094834.jpg
    20161012_094834.jpg
    88.1 KB · Görüntüleme: 161
  • 20161012_090743.jpg
    20161012_090743.jpg
    75.5 KB · Görüntüleme: 160
  • 20161012_092609.jpg
    20161012_092609.jpg
    145.5 KB · Görüntüleme: 156
  • 20161012_093832.jpg
    20161012_093832.jpg
    91.1 KB · Görüntüleme: 159
  • 20161012_093550.jpg
    20161012_093550.jpg
    154.6 KB · Görüntüleme: 156

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Geçmiş olsun. Muhtemelen önümüzdeki ay bende bakıma girdiğimde üst kapak contasını değiştireceğim. Bujilere yağ kaçıyor.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Şimdi alt takıma bakiyoruz ön balatalar bitmiş.onları şimdi taktırmak gerekiyor. Diğer lazım olan malzemeleri liste yapacağım inşallah bakalım. Veya olmadı yaza girerken Adem ustanın yanina gidip guzuyu onun kollarına bırakacğm.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yağ konusunu takipte kal başka sızdıran yer olabilir.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Yağ konusunu takipte kal başka sızdıran yer olabilir.
Tamam veli Abi. Sol arka amortisör patlak. fiyat 180 li civarındaymş sizce fiyat nasıl değiştireyim mi yoksa daha uyguna ala bilirmiyiz veya beklemedn taktiralm mi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Amortisör mümkünse 4 tane olmadı 2 tane olarak değişim yapılmalı tek yapılan değişimler sağlıklı olmayabilir.

ozo

Sessiz
Araç Markası
1995 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Hb
Merhabalar bendede yağ sızıntısı vardı ustalar söküp temizleyip silikonladilar ama 2-3 ay icerisinde sorun tekrar etti hemde şimdi bujilerin orayada kaçırıyor bence en iyi çözüm contayi yenilemek ilk fırsat contayi değiştireceğim

LG-D320 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MAZDA626

Katılımcı
Araç Markası
1994-Mazda626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Arkadaşlar resimlerde görüldüğü gibi yağ karteri sürekli bu şekilde yağlı şekilde sürekli ıslak yeni yağ bunu nasıl çözebiliriz bildiğiniz gibi bizim araba yağ eksiltiyordu o zamanlar bunun farkında değildik yeni farkettik acaba ne kadar etkisi olur bu kaçırma nın sanayide ustalara soruyoruz yere damlatma yoksa sıkıntı yapmaz diyorlar yere damlatmiyor ama gördüğünüz gibi sürekli yağlı karter belkide ilerde yere damlatmayada başlayacak
IMG-20170530-WA0017.jpg
IMG-20170530-WA0018.jpg
IMG-20170530-WA0017.jpg
IMG-20170530-WA0015.jpg
IMG-20170530-WA0016.jpg
IMG-20170530-WA0014.jpg
IMG-20170530-WA0011.jpeg
IMG-20170530-WA0011.jpeg
IMG-20170530-WA0009.jpeg

Ekli dosyalar

• IMG-20170530-WA0013.jpg
    IMG-20170530-WA0013.jpg
    59 KB · Görüntüleme: 13

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kaçıran yerdeki conta ve keçeleri değiştirmen gerekiyor. Sonrasında gözlemleyerek ne kadar yağ eksildiği ortaya çıkar. Şu haliyle ne kadar kaçırma veya eksiltme yaptığını tespit etmek zor.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Geçmiş olsun.
Ustanız teşhisi nereden koydu: Yani contadan mı, keçelerden mi, trigerin oradan mı yoksa karterin herhangi bir yerindeki olası bir delikten mi kaçırıyor? Bir de bu kısmı iyice sprey ile temizleyip hatta kazıyarak tamamen yağdan arındırın. Sonrasında kaç günde ne kadar, ne oluyor daha iyi görülebilir. Hem de kaçağın kaynağı bulunabilir.
Bir de hiç aks körüklerini değiştirdiniz mi yakın zamanda? Fotoğrafta yağ o kadar koyu kıvamda geldi ki sanki körükler içindeki gres fırlamış gibi, diyeceğim ama körükler sağlam görünüyor, bilemedim...
Ustalar çoğunlukla doğru söylüyor ama sonuçta iş yine size kalıyor, yolda kaldığınızda "usta sen böyle demiştin" de denmiyor. Dense de ne fayda artık yani. Benim de geçenlerde direksiyon kutusu yağ kaçırmaya (kaçak bile değil asında terleme) başlamıştı. Ustam gerek yok dedi. İki ay sonra nazla niyazla, hatta zorlamayla komple kutuyu söktürüp yaptırdım. ;) Sizin de dediğiniz gibi eğer bir yerde bir sorun var ise mutlaka büyüyecektir. Daha kapsamlı sorunlar yaratmadan olaya el atmanızdan yanayım. :harika:

MAZDA626

Katılımcı
Araç Markası
1994-Mazda626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Geçmiş olsun.
Ustanız teşhisi nereden koydu: Yani contadan mı, keçelerden mi, trigerin oradan mı yoksa karterin herhangi bir yerindeki olası bir delikten mi kaçırıyor? Bir de bu kısmı iyice sprey ile temizleyip hatta kazıyarak tamamen yağdan arındırın. Sonrasında kaç günde ne kadar, ne oluyor daha iyi görülebilir. Hem de kaçağın kaynağı bulunabilir.
Bir de hiç aks körüklerini değiştirdiniz mi yakın zamanda? Fotoğrafta yağ o kadar koyu kıvamda geldi ki sanki körükler içindeki gres fırlamış gibi, diyeceğim ama körükler sağlam görünüyor, bilemedim...
Ustalar çoğunlukla doğru söylüyor ama sonuçta iş yine size kalıyor, yolda kaldığınızda "usta sen böyle demiştin" de denmiyor. Dense de ne fayda artık yani. Benim de geçenlerde direksiyon kutusu yağ kaçırmaya (kaçak bile değil asında terleme) başlamıştı. Ustam gerek yok dedi. İki ay sonra nazla niyazla, hatta zorlamayla komple kutuyu söktürüp yaptırdım. ;) Sizin de dediğiniz gibi eğer bir yerde bir sorun var ise mutlaka büyüyecektir. Daha kapsamlı sorunlar yaratmadan olaya el atmanızdan yanayım. :harika:
Yakın zamanda aks körüklerini değiştirmedik hatta hiç değiştirmedik desek yeridir 2 senedir araç bizde ben bu karteri nasıl temizlerim acaba evde kendi çabalarımla balata spreyi felan iş görür mü ki

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Yağ yukarıdan bir yerden geliyor. Fakat kaçırma çok fazla değil terletiyor aşağıya doğru. Zamanla tozlar yapışa yapışa macun kıvamına gelmiş artık. Çok uzun zamandır bu şekilde olduğu aşikar. Alttan bakılacak yağ filtresinin orası olur yağ soğutucu olur üst kapak contası olur kontrol etmek gerekli. En nefret ettiğim şey yağ kaçakları. Motor pırıl pırıl olacak. Tekeri çevirdiğin zaman çamurluk arasından kayışlar görünmemeli orada bir şeyler eksik gibi. Koruma plastiği vs. bu şekilde su birikintisinden geçince kayışlar her yer su olur.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Yakın zamanda aks körüklerini değiştirmedik hatta hiç değiştirmedik desek yeridir 2 senedir araç bizde ben bu karteri nasıl temizlerim acaba evde kendi çabalarımla balata spreyi felan iş görür mü ki
Elinize bulaşık eldiveni gibi bir şey takıp kabasını aldıktan sonra bir kaç kutu balata spreyi ile iş çözülür gibime geliyor. ;)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Aracın altını yıkayan yıkamacılarda denenebilir.

MAZDA626

Katılımcı
Araç Markası
1994-Mazda626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Samsunda bunların hiçbirini yapacak usta yok ne yazıkki bizde fazla elletmemeye çalışıyoruz sanayide hangi ustaya gitsek kaputu açıyor motordaki doch 16 valve fuel enjection yazısını görüyor ve motora hayran kalıyor abi bunda ne motor varmış böyle diyor ama arabanın derdinden anlayan bir Allahın kulu yok sanayide :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Samsunda bunların hiçbirini yapacak usta yok ne yazıkki bizde fazla elletmemeye çalışıyoruz sanayide hangi ustaya gitsek kaputu açıyor motordaki doch 16 valve fuel enjection yazısını görüyor ve motora hayran kalıyor abi bunda ne motor varmış böyle diyor ama arabanın derdinden anlayan bir Allahın kulu yok sanayide :)
Dohc 16 valve olmayan arabamı kalmış Allah aşkına hangi çağda yaşıyor bu insanlar. Yağ kaçağını yapacak usta bile yoksa işiniz zor valla.

Üst Alt