Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GE (1991-97) Aracımda Yağ Kaçağı Var

Konu, 'Motor - Şanzıman' kısmında mustafayk tarafından paylaşıldı.

1. mustafayk

mustafayk Katılımcı

Araç Markası:
    1993 Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Bordo Sedan
    Arkadaşlar hafta sonu motorn yağ akıttığını gördüm ve Yarın Düzce de ki fatih otaya gideceğim.İnşallah çok bi problem yoktur. Yapılan işlemleri sizler le paylaşıp anlatacağım inşallah.

Bir de alt takım dan ses geliyor yarın onlara da bakıtıp ne lazım sa öğrenip yavaş yavaş onları sizin tavsiye ettiğiniz yerler den alıp kış bitimine alt takımı da el den geçirmiş olacağız inşallah.

İyi ki sizleri tanımışm. Şimdi ye kadar ustalar ne lazım dediler se kendileri alıp gelip taktılar biz de hesap ödedik. Ama artık ne lazım sa öğrenip sizlerin tavsiye si ile onları alıp ustaya öyle taktıracam

Ebubekir ve ezmocesteri bunu beğendi.
  2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Geçmiş olsun, umarım ve tahminimce ciddi bir problem yoktur. Keşke vakit ve nakitin aynı anda olsa da bir İstanbul yapıp Adem Usta nın kollarına bıraksan şu guzuyu

domestos bunu beğendi.
  3. mustafayk

mustafayk Katılımcı

Araç Markası:
    1993 Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Bordo Sedan
    Abi aklım dan geçen çok şey var da imkan zaman pek el ver mi yo.Ben de bindiğim araba nin bakımlı olma sini isterim ve hiç bir masraf dan kaçınmam. Bir yerinden ses gelse hemen gidip baktırırm. Malum aracn motorunu yaptırdığm için beni biraz kastı .eğer olur da 2000 model veya lantis almazsam sene ye benim guzuya A dan Z ye bakım yapmak istiyorum iç yalıtımları olsun kaporta aslında tamamen boyatsam iyi olacak göze batan yerler var ama artık hayırlısı

romulus, hagakure, domestos ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. mustafayk

mustafayk Katılımcı

Araç Markası:
    1993 Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Bordo Sedan
    Tüm mazda sever ve mazda aşıklarına günay din.bugün Düzce ye geldim usta ya gösterdik Yağ akıtıyor diye alt kısım dan akıtan bir yer yok.kapak arasn dan sızma yapmış.kapak açıldı.temizlendi tekrar silikon yapıp lastiği takılıp işlem tamamlandi

Ekli Dosyalar:

domestos, Ebubekir ve ezmocesteri bunu beğendi.
  5. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Geçmiş olsun. Muhtemelen önümüzdeki ay bende bakıma girdiğimde üst kapak contasını değiştireceğim. Bujilere yağ kaçıyor.

mustafayk bunu beğendi.
  6. mustafayk

mustafayk Katılımcı

Araç Markası:
    1993 Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Bordo Sedan
    Şimdi alt takıma bakiyoruz ön balatalar bitmiş.onları şimdi taktırmak gerekiyor. Diğer lazım olan malzemeleri liste yapacağım inşallah bakalım. Veya olmadı yaza girerken Adem ustanın yanina gidip guzuyu onun kollarına bırakacğm.

ezmocesteri ve domestos bunu beğendi.
  7. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Yağ konusunu takipte kal başka sızdıran yer olabilir.

8. mustafayk

mustafayk Katılımcı

Araç Markası:
    1993 Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Bordo Sedan
    Tamam veli Abi. Sol arka amortisör patlak. fiyat 180 li civarındaymş sizce fiyat nasıl değiştireyim mi yoksa daha uyguna ala bilirmiyiz veya beklemedn taktiralm mi

9. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Amortisör mümkünse 4 tane olmadı 2 tane olarak değişim yapılmalı tek yapılan değişimler sağlıklı olmayabilir.

10. mustafayk

mustafayk Katılımcı

Araç Markası:
    1993 Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Bordo Sedan
    O zaman Bu işi biraz erteleyecz

11. ozo

ozo Sessiz

Araç Markası:
    1995 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Hb
    Merhabalar bendede yağ sızıntısı vardı ustalar söküp temizleyip silikonladilar ama 2-3 ay icerisinde sorun tekrar etti hemde şimdi bujilerin orayada kaçırıyor bence en iyi çözüm contayi yenilemek ilk fırsat contayi değiştireceğim

LG-D320 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş