Mazda 626 GE (1991-97) Amortisör Patlağı Nasıl Anlaşılır?

gozdagli

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Arkadaşlar 1994 model 626 mazdamı yeni aldım.Bu aracı ilk defa kullanıyorum.Süspansiyonu sorunlu gibi geldi bana acaba amortisörü mü patlak bilemedim.Amortisör patlak nasıl anlarım.Yardımcı olursanız sevinirim...

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Arkadaşlar 1994 model 626 mazdamı yeni aldım.Bu aracı ilk defa kullanıyorum.Süspansiyonu sorunlu gibi geldi bana acaba amortisörü mü patlak bilemedim.Amortisör patlak nasıl anlarım.Yardımcı olursanız sevinirim...
Amortisörün görevi helezon yayının ani yaylanmasını yavaşlatmaktır. Birde amortisör olmaz ise yay sürekli yaylanır. beşik gibi olur araç. Sürüş dışında anlamak içi tekerlek üstlerinden yaylandırmanız gerekir. Bastırıp bıraktığınızda yaylanma hemen durması lazım. Durmuyorsa görevini yerine getiremiyordur. Amortisör ile ilgili bir sorun da kitlenmesidir. Böyle bir durumda ise hiç yaylanmaz. Bu araca hiç binmediyseniz sizin anlamanız zordur. Bence rotbalanscıya gidin alt takım ve süspansiyon sorunlarınız varsa size kağıda yazıp verir.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Bir de sizi tanımak isteriz yeni üyeler kısmında yeni konu açarak bunu yapabilirsiniz. Merakla bekliyoruz :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Murat abinin dediği gibi çok fazla yaylanır araç. Virajlarda savrulma eğilimi çok fazla olur.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Patlak ise luk luk ses yapar. Patlak değilde kitli yada zayıfsa konforu bozar kendi ses yapmasa da başka yerlere ses yaptırır. Benim aracımda 94 626 ön sağ amortisör kitli. sol tekeri tümseğe soktuğumda süper sağ tekeri soktuğumda ise kazık gibi iç döşemeyi sarsıyor. Ses yaptırıyor. Başka sorunlarımda olduğu için bekletiyorum hepsini aynı anda yaptıracağım. Size de tavsiyem gidin alt takımı komple gösterin varsa sıkıntılar tek seferde bütçeniz uygun olduğunda yaptırın.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Görevimiz yardımcı olmak zaten de, senin verdiğin bilgilerle bu zor... Amortisör sorunlu diyebilmek için sıkıntın ne yazmalısın ki, teşhis koyup çözüme odaklanalım...

Ses geliyor mu, araç stabil yol tutmuyor mu, amortisör gövdesinde yağ sızıntıları var mı, süspansiyon çok mu sert/yumuşak??

;)

serhat

Katılımcı
Araç Markası
1993 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Arkaaşlar benim 626 da ilk aldığımda arka kısımdan takır tukur sesler geliyordu birde yüksek hızlarda araç savruluyordu amortisörün biri patlak çıktı birde denge kolları bozulmuş iki amortisör iki denge kolu +işçilik toplam 600 tl ye mal oldu araba şimdi 210 km hızda bile ok gibi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Arkaaşlar benim 626 da ilk aldığımda arka kısımdan takır tukur sesler geliyordu birde yüksek hızlarda araç savruluyordu amortisörün biri patlak çıktı birde denge kolları bozulmuş iki amortisör iki denge kolu +işçilik toplam 600 tl ye mal oldu araba şimdi 210 km hızda bile ok gibi
Teşekkürler bilgilendirme için O0

Üst Alt