Mazda 626 GE (1991-97) Amortisör ( Gazlı ve Yağlı )

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Amortisör alacam hangisini alacağımı bilemedim. Gazlı alıp performans mı yaşayayım normal alıp konfor mu?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Orijinalinden şaşmayın derim ben. Gazlı diye tabir edilen amortisörler de sonuç itibariyle yağla çalışıyor.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Orijinalinden şaşmayın derim ben. Gazlı diye tabir edilen amortisörler de sonuç itibariyle yağla çalışıyor.
Yağla çalışıyor ama gazda olduğu için daha sert oluyor. Yaşlandım artık konfora mı kaçsam hem daha ucuz. normal kyb 120tl gazlı olunca 180 den aşağı yok. 2 tane alınca 120 tl fiyat farkı oluyor. tokico kaç para daha sormadım.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Yağla çalışıyor ama gazda olduğu için daha sert oluyor. Yaşlandım artık konfora mı kaçsam hem daha ucuz. normal kyb 120tl gazlı olunca 180 den aşağı yok. 2 tane alınca 120 tl fiyat farkı oluyor. tokico kaç para daha sormadım.
Gazlılar daha çok performanslı kullanıma yönelik abi sen yağlıdan şaşma. Boşuna bir amortisör parası fazladan vermeye gerek yok.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
abi ben yıllardır kyb takarım kyb yaglı tocico gazlı bizim araçlar biraz sert yol tutuşu ila baglantılı aracı normal kullanıyorum konfor istiyorum dedigin zaman monreo fakat ben kyb amartisörü tavsi ederim sürekli kullandıgım marka bu lantis olsun 626 olsun mazda 3 olsun kyb kullanıyorum ..

ahmoztrk

Katılımcı
Ben dört amortisörümü de değiştirdim, hepsini kyb taktım çok memnunun. Çok az sert ama güzel.

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
kyb excel -g taktırdım araba virajlarda yatmıyor ve direksiyon tepkileri daha iyi oldu ama ufak kasisleri bile iyi hissettirir oldu. Tercih sizin ya viraj güvenliği yada darbe emiş

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

abi ben yıllardır kyb takarım kyb yaglı tocico gazlı bizim araçlar biraz sert yol tutuşu ila baglantılı aracı normal kullanıyorum konfor istiyorum dedigin zaman monreo fakat ben kyb amartisörü tavsi ederim sürekli kullandıgım marka bu lantis olsun 626 olsun mazda 3 olsun kyb kullanıyorum ..

Adem ustam Monreo KYB'ye göre daha kısa ömürlümü oluyor peki, aradaki fark sadece yol tutuş ve konfor mu?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

hakancım bence monreo biraz daha ömrü kısa olur yumuşak amartisör tabi arada kalite farkı da var sonuçta kyb daha kaliteli

Ustam benim amartisör ihtiyacım şuan yok ama olursa yumuşak bi amartisör alırım. Ben takico ların yumuşak olduğunu biliyordum diğerlerine göre...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Onler kyb arkalar tokico ama bizim araclarin karakteri galiba onler cok sert

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Herkesin acaba dediği konudayım bende konfor mu yol tutuş mu,kyb mi monroe mu sol ön amortisör patladı tahminime göre amortisör tamir edilmiş ilk aldığımdan beri beğenmiyordum zaten 626ya monreo takan var mi biliyorum bu araçlara sert amortisör daha iyi ama bozuk yollarda çok sıkıntı benim gibi köy yolunda fazla giden biri için

Üst Alt