Mazda 626 GE (1991-97) Amortisör ( Gazlı ve Yağlı )

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Orijinalinden şaşmayın derim ben. Gazlı diye tabir edilen amortisörler de sonuç itibariyle yağla çalışıyor.

Araç Markası
Peugeot 106 - 1994
Araç Renk ve Tip
Beyaz - 3 kapı
Orijinalinden şaşmayın derim ben. Gazlı diye tabir edilen amortisörler de sonuç itibariyle yağla çalışıyor.
Yağla çalışıyor ama gazda olduğu için daha sert oluyor. Yaşlandım artık konfora mı kaçsam hem daha ucuz. normal kyb 120tl gazlı olunca 180 den aşağı yok. 2 tane alınca 120 tl fiyat farkı oluyor. tokico kaç para daha sormadım.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Yağla çalışıyor ama gazda olduğu için daha sert oluyor. Yaşlandım artık konfora mı kaçsam hem daha ucuz. normal kyb 120tl gazlı olunca 180 den aşağı yok. 2 tane alınca 120 tl fiyat farkı oluyor. tokico kaç para daha sormadım.
Gazlılar daha çok performanslı kullanıma yönelik abi sen yağlıdan şaşma. Boşuna bir amortisör parası fazladan vermeye gerek yok.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
abi ben yıllardır kyb takarım kyb yaglı tocico gazlı bizim araçlar biraz sert yol tutuşu ila baglantılı aracı normal kullanıyorum konfor istiyorum dedigin zaman monreo fakat ben kyb amartisörü tavsi ederim sürekli kullandıgım marka bu lantis olsun 626 olsun mazda 3 olsun kyb kullanıyorum ..

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
kyb excel -g taktırdım araba virajlarda yatmıyor ve direksiyon tepkileri daha iyi oldu ama ufak kasisleri bile iyi hissettirir oldu. Tercih sizin ya viraj güvenliği yada darbe emiş

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
kyb excel -g taktırdım araba virajlarda yatmıyor ve direksiyon tepkileri daha iyi oldu ama ufak kasisleri bile iyi hissettirir oldu. Tercih sizin ya viraj güvenliği yada darbe emiş
Hem karnım doysun, hem de param cebimde kalsın yok diyorsun yani :D
Hayırlı olsun.

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe

abi ben yıllardır kyb takarım kyb yaglı tocico gazlı bizim araçlar biraz sert yol tutuşu ila baglantılı aracı normal kullanıyorum konfor istiyorum dedigin zaman monreo fakat ben kyb amartisörü tavsi ederim sürekli kullandıgım marka bu lantis olsun 626 olsun mazda 3 olsun kyb kullanıyorum ..
Adem ustam Monreo KYB'ye göre daha kısa ömürlümü oluyor peki, aradaki fark sadece yol tutuş ve konfor mu?

Herkesin acaba dediği konudayım bende konfor mu yol tutuş mu,kyb mi monroe mu sol ön amortisör patladı tahminime göre amortisör tamir edilmiş ilk aldığımdan beri beğenmiyordum zaten 626ya monreo takan var mi biliyorum bu araçlara sert amortisör daha iyi ama bozuk yollarda çok sıkıntı benim gibi köy yolunda fazla giden biri için