Mazda 626 GE (1991-97) Amortisör ( Gazlı ve Yağlı )

Serkandorman

Sessiz
Bence orjinali neyse o konulmalı.Alternatif düşünülüyorsa sert olan tercih edilmeli.Sert girdiğiniz virajda konforlu bir şekilde kontrolü kaybederseniz pek keyifli olmaz.Konforlu uçuş sadece uçakta keyifli.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Teşekkürler hakan. Karar verilmiştir. KYB yağlı olacak a zaman. Sıra nerden nasıl temin edebileceğimde. Ama acil değil. Bir ay filan geçsin acil olan fren balatası. Önce onu halledeceğim sanırım.
Kyb piyasada bolca mevcut hocam. Çeşitli parça sitelerinde bulursun.

ecoparca.com diye bir işletme var. Yakında yeni bir siteleri hizmete girecekmiş. www.mazdaparca... diye. Mazda araçlarının şasi numarası girilerek kendimiz parçayı seçebilecekmişiz. Ordan temin edersiniz belki. Ben bugün onlardan çıkma stop aldım

Şimdilik istihbaratlar bunlar :)

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Kyb piyasada bolca mevcut hocam. Çeşitli parça sitelerinde bulursun.

ecoparca.com diye bir işletme var. Yakında yeni bir siteleri hizmete girecekmiş. www.mazdaparca... diye. Mazda araçlarının şasi numarası girilerek kendimiz parçayı seçebilecekmişiz. Ordan temin edersiniz belki. Ben bugün onlardan çıkma stop aldım

Şimdilik istihbaratlar bunlar :)

Sağolasın Hakan. Oldukça yardımcı oldun. Araştırmaya başalyım o zaman. :D

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Tokiko isteyen varsa iletişim verebilirim bulması bayağı zor ve pahalı..

Aradan epey zaman geçmiş ama ben yine bir "hort" yapayım. :)
Guzunun sol ön amortisörü sıkıntılı ve bozuk yollarda aşırı titreşim ve ses yapmaya, yüksek hızlarda arabayı hoplatmaya başladığından önleri değiştirmeyi düşünüyorum.
Ustam Tociko' yu, eğer ki bulamazsam da KYB almam gerektiğini söyledi. Ve özellikle de "yağlı olmalı" diye üzerinde durdu.
İnternette ve parçacılarda KYB bulunuyor fakat Tociko marka bulamadım.
Bulunduğu şehirdeki parçacılarda ya da şu internet sitesinde var diyen forumdaşlarımızdan haber bekliyorum.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Benim için güvenlik, konfordan daha önemli olduğundan Monreo istemiyorum. Hem bizim yollarımızı gözönüne alırsak uzun ömürlü olmuyor. Michelin lastik misali bu da... :)

audiocu

Katılımcı
Konuyu hortlatıyorum ama el mecbur napalım :)
Abilerim şu benim meşhur amcaoğlunu biliyorsunuz az önce aradı süspansiyon hakkında yardıma ihtiyacı varmış.. bende size geldim..
Amortisörleri değiştirmek istiyomuş onunkiler sert geliyormuş markasını bilmiyormuş.. ne alayım diyor yumuşak istiyormuş '' bebek beşiği gibi yaylansın istiyorum dedi'' :D:D:D
Konuyu inceledim genel olarak kyb yağlı olanını önermişsiniz ama tekrardan bir yorum almak istiyorum sizlerden..
Şimdi ne alsın bu adam 626 için yumuşak amortisör :)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Abilerim şu benim meşhur amcaoğlunu biliyorsunuz az önce aradı süspansiyon hakkında yardıma ihtiyacı varmış.. bende size geldim..
Amortisörleri değiştirmek istiyomuş onunkiler sert geliyormuş markasını bilmiyormuş.. ne alayım diyor yumuşak istiyormuş '' bebek beşiği gibi yaylansın istiyorum dedi'' :D:D:D
Konuyu inceledim genel olarak kyp yağlı olanını önermişsiniz ama tekrardan bir yorum almak istiyorum sizlerden..

Öncelik yumuşaklıksa Monroe...
Aslında yukarılardaki mesajlarda bolca tekrar edilmiş bu konu? o_O

Son düzenleme:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Monroe Yağlı olanının daha yumuşak olduğu belirtiliyor.

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Konuyu inceledim genel olarak kyb yağlı olanını önermişsiniz ama tekrardan bir yorum almak istiyorum sizlerden..
Dün Mazda Gören' den Servis müd. Ender ile konuştuk. 626' lara Tokico yağlı geldiğini söyledi. Araştırmalarıma göre fevkalade bir firma.

Üst Alt