Mazda 626 GE (1991-97) Akü Sorunu

böcek

Katılımcı
İyi geceler arkadaşlar aracıma tam 8 gündür marş yapmamıştım malum kar yağdı filan dedim gezmim bu havalarda bu gün bi çalıştırim dedim bir baktım akü çok zayıflamış far veya radyo filanda açık deildi acaba akümmü eskidi yoksa soğuk kış günlerinde arada bir çalıştırmakmı gerekir 8 gün yatırmakla hatamı eddim dersiniz..

LG G3 GOLD

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Soğuk havalarda uzun süre bekleyen aküler marş basmayabilir. Bu durumu; havanın soğukluğu, akünün ömrü ve aküde kaçak olup olmadığı etkiler... Şimdi sen doğal olarak aküde nasıl kaçak vardır diye karşı soru soracaksın... Ben de; peşinen forumda bir çok yerde var, özellikle ben yazdım diye cevap vereceğim... :)

böcek

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Abi o konunun linkini verirmisin

LG G3 GOLD

Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Uzun süre marş yapmadan bekleme, hele de akü eskiyse, marş yap ve bir tur at, maddiyat çok sorun olmazsa akünü değiştirmeni öneririm, soğuk kış günlerinde beklemediğin anda seni yüzüstü bırakabilir.

böcek

Katılımcı
Varta akü almayı düşünüyorum galiba o iyiymiş bizim arabaların orijinal akü amperleri nedir acaba ona göre birtane alim

LG G3 GOLD

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
60 amper yerine küçük gelir.. Arkadaşa 72 amperi, eski aküyü almak şartı ile 145 tl fiyat verdiler..

Tapatalk

böcek

Katılımcı
Sahibinden.com da araştırdım istanbul ümraniye tepeüstünde varta akü satan bir bayi var eski aküyü alıyoruz 72 amperi 160 atl ye veriyoruz dedi sizce fiyat nasıl

LG G3 GOLD

böcek

Katılımcı
Ankarada bir yerdede 72 lik varta akü 119 tl ankarada olsam hemen alırdım :)

LG G3 GOLD

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

böcek

Katılımcı
Sohbet ortamı deil de bizler sonucta hem fikirlerimizi bilgilerimizi paylaşırken aynı zamanda sohbette edmiyormuyuz veli abi

LG G3 GOLD

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sohbet ortamı deil de bizler sonucta hem fikirlerimizi bilgilerimizi paylaşırken aynı zamanda sohbette edmiyormuyuz veli abi

LG G3 GOLD
Her konunun ömrü bize göre sonsuz olduğu için, konu içinde gereksiz mesajların olmaması; 10 yıl sonra bu konuya ihtiyacı olanların işini görmesi mantığından dolayıdır bu uyarım...

10 yıl sonra konuya giren birisinin konunun özü yerine ilgisiz mesajlarda boğulmasını hiç kimse istemez...

Forumun ilgili bölümlerinde sohbet muhabbet hatta geyik yapabiliyoruz... :)

Diğer forumlardaki hatalar burada yok çok şükür, olmasına da müsaade etmeyerek işi sıkı tutmak zorundayız.

Üst Alt