Mazda 626 GE (1991-97) Akü Değişimi Hakkında

piramitmurat

Sessiz
merhaba arkadaşlar,
1992 model 626 mazda akü değişimi yapıldığında aradaki akü değişim zamanından dolayı herhangi bir sistem resetlenmesi gibi durum ortaya çıkabilir mi ? birde şu anda üzerinde 60 ah akü var yerine 72 ah akü (araç otomatik vites) daha uygun olur mu herkeze şimdikten tşk.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Elbetteki 72 daha uygun olur ama aynı yuvaya sığarsa. 92 model araçta resetlenecek bir sistem yoktur diye tahmin ediyorum ama kullanıcılar daha net yazarlar ben tam emin değilim bu konuda.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Ben daha önce kutup başını söküp taktığımda herhangi bişey olmadı, bazı yeni araçlarda cam otomatiklerinde bişeyler sıfırlanıyor diye biliyorum

Akü yerine 72 amper oturuyorsa daha iyi olur

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aynı modeldeki aracım varken bir çok kez kutup başı çıkarıldı... Ön konsoldaki saat haricinde sıfırlanan bir şey olmadı... ;)

Akü yuvasına sığabilecek en büyük amperdeki aküyü almanda fayda var... Büyük ihtimalle 72 amper bulursun ve işini fazlasıyla görür...

Ayrıca; aracının müzik sistemi sonradan montajlandıysa ve kontağa bağlı değilse mutlaka kontağa bağlatın ki; yeni alacağınız akünün ömrü uzunu olsun.

Sağlıcakla.

Bende de 92 otm vites var 72 amper takılı, ikincisi aküyü birden çok kez çıkardık motor yapılırken, bir sorunla karşılaşmadım.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
akü degişimi ile alakalı 72 ah akü faydası olur zararı olmaz radyo frekansları bozulması dışında her hangi bir sıkıntı olmaz ...

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
akü degişimi ile alakalı 72 ah akü faydası olur zararı olmaz radyo frekansları bozulması dışında her hangi bir sıkıntı olmaz ...
72amper akü varken radyo frekanslarınin bozulduğunu ilk defa duyuyorum @Adem Usta abi neden olur ki önce ki arabamda 72amper akü vardı radyolar zayıf çekiyordu bu arabamda 60var daha iyi çekiyor demek ondanmis

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
72amper akü varken radyo frekanslarınin bozulduğunu ilk defa duyuyorum [member=66]Adem Usta[/member] abi neden olur ki önce ki arabamda 72amper akü vardı radyolar zayıf çekiyordu bu arabamda 60var daha iyi çekiyor demek ondanmis

Radyo frekanslarının bozulması akünün amperinden kaynaklı değil hocam... Akü kutup başını sökmekten kaynaklı, konu sahibi arkadaşımız akü değişiminde ne sorun olabilir diye sormuş ya, Adem Ustam'ın bahsetmiş olduğu şey bu...

Aracın saati ve radyo frekanslarının sıfırlanması haricinde hiç bir sorun olmaz diyerek toparlayayım... ;)

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
He şimdi anladım :) bu kadar konu geçmişken muhtemelen bende akü değiştirmem lazım arabanin iç lambası açık kalmış araba çalışmıyor gf kasada da resetlenecek bişey yoktur sanırım

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
aynen veli abinin dedigi gibi hocam ;) yanlız kutup başlarını çıkarmadan önce kutup başlarına küçük bir batarya tutturup bu şekilde akü çıkardıgın zaman bu durumda havızada silinmiyor kısaca rahat bir şekilde akü degişimi yapabilirsin sıkıntı yok hocam O0

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
aynen veli abinin dedigi gibi hocam ;) yanlız kutup başlarını çıkarmadan önce kutup başlarına küçük bir batarya tutturup bu şekilde akü çıkardıgın zaman bu durumda havızada silinmiyor kısaca rahat bir şekilde akü degişimi yapabilirsin sıkıntı yok hocam O0
Eyvallah adem ustam sağolasin aküye baktım şarj ışığı yanıyor şarjla kurtarabilirmiyiz yoksa aküyu değiştireyim mi ne önerirsiniz

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
hocam şarj olayları eskide kaldı yarım iş olur bulabiliyorsan varta marka al akü tak kafan rahat etsin

mutlu yu falan tevsiye etmiyorum yumaho muydu nedyi oda olabilir biri alman biri japon

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
3 kez başıma geldi mutlu akü sıkıntısı yok garanti falan hikaye elli dereden su getiriyorlar kontrole gidicek sonra karar gelicek bu arada araba akü mü beklicek orda uyuz oldum mutlu ya birde mercedes c180 komprosöre taktım oda mutluyu begenmedi arac varta istedi dedim yerim mutlusunu her seferinde mutsuz oluyorum ..

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Benim araca 72amper olur herhalde şuan üzerinde sanırsam 60var ve akü yerinde boşluk mevcut

Üst Alt