Mazda 626 GE (1991-97) Aks Kafası Değişimi Yaptıranlar Var mı?

ak74ak77

Sessiz
Araç Markası
tabanvay..
selamun aleyküm arkadaşlar. aks kafası değişimi yaptıran arkadaşlar varmıdır aramızda.. çin malı aks başı bulunuyor çoğunlukta. orjinali ateş pahası.. kimi usta çin malı birkaç sene idare eder diyor, kimi usta da 1-2 ayda da haşat olur diyor. yoksa hiç yaptırmayayım mı... :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Aleykümselam Abdulkadir abi hoşgeldin.

Ben Şubat ayında değiştirmiştim 110 TL yazmıştı usta faturaya 10 aydır bir sıkıntı yok.

[member=10]emytoget[/member] üyrmizde yeni değiştirdi, oda bilgilendirme yapacaktır.

ak74ak77

Sessiz
Araç Markası
tabanvay..
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
hoşbulduk hakan kardeşim. sen tanesini mi o fiyata değiştirdin? yani işçilik malzeme ücretini biliyonmu.. çin malımıydı?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
hoşbulduk hakan kardeşim. sen tanesini mi o fiyata değiştirdin? yani işçilik malzeme ücretini biliyonmu.. çin malımıydı?

Evet abi ben sadece sağ tarafı değiştirdim. Düzce'deki ustamın elinde kalite kalite parça vardı ben hangisi iyiyse onu takmasını söyledim ama ne menşeili olduğunu bilmiyorum. İşçiliği toptan ödediğim için aks için bi fiyat söyleyemem.

Bu arada tanışma mesajı açmayı unutma abi ;)

ak74ak77

Sessiz
Araç Markası
tabanvay..
senin araca takılanın ne menşei olduğunu öğrenseydim iyi olacaktı. :) fiyat aynıya geliyor seninkiyle. belki yolum düzceden geçerse senin ustayı bulurum. :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
senin araca takılanın ne menşei olduğunu öğrenseydim iyi olacaktı. :) fiyat aynıya geliyor seninkiyle. belki yolum düzceden geçerse senin ustayı bulurum. :)
Abi usta 20 yıllık Mazda ustası, parçanın iyisini kötüsünü bilir ve kaliteli parça kullanmıştır diye düşünüyorum.

Yolun düşerce [member=92]Mazda_Ruzgar_Ahmet[/member] Ahmet OTLU 0506 640 70 44

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Abi ben daha taktırmadım beklemedeyim. Japon malı dış aks kafası dispritörün elinde kalmamış getirecekmiş 1 ay içinde öle dedi. O yüzden çinmiş koreymiş taiwanmış boşver gelirse kralı gelcek bekle gelsin karabükten geçerken alırsın tahmini fiyat 110-130 arası bişey olcak galiba tanesi.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Babamın aracında Kore, Tayvan, Japon herşeyi denemiştik 3 ay ile 1 sene arasında gittiler:) Son aldığımız NSK (Japon) 'dan çok ümitliydim ama o da 1 sene anca götürdü. Sonunda babam bir çıkma buldu da rahatladı, 2 senedir onda sorun yok mesela.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Orjinal olmayan bütün ürünler bir süre sonra yine aynı sorunu çıkartıyor.Aracınızın modeli ve piyasa fiyatı karşısında 150 TL yerine fiyatından emin değilim ama yaklaşık 500 TL vermek elbette gereksiz abartılı görünebilir.
Aracın yürür aksam parçalarının her zaman orjinal olmasından yanayım ama tabi bu tamamen sizin bütçenizle alakalı bir durum.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Orjinal olmayan bütün ürünler bir süre sonra yine aynı sorunu çıkartıyor.Aracınızın modeli ve piyasa fiyatı karşısında 150 TL yerine fiyatından emin değilim ama yaklaşık 500 TL vermek elbette gereksiz abartılı görünebilir.
Aracın yürür aksam parçalarının her zaman orjinal olmasından yanayım ama tabi bu tamamen sizin bütçenizle alakalı bir durum.
Bende orjinalden yanayım abi ama 900tl olunca yan sanayi en kralları da 150 civarı olunca ne gerek var senede bir değişsem bile 5 senede 750 e gelmiş oluyor hemde 5 sene taksitle :)

ak74ak77

Sessiz
Araç Markası
tabanvay..
Bende orjinalden yanayım abi ama 900tl olunca yan sanayi en kralları da 150 civarı olunca ne gerek var senede bir değişsem bile 5 senede 750 e gelmiş oluyor hemde 5 sene taksitle :)

katılıyorum. :) 3.dünya ülkesi olduğumuzdan herşeye he diyip yaptıramıyoruz, herşey imkanlar çerçevesinde.. ileri'yi bırakın garantiye almayı günümüzü kurtarabilirsek ne mutlu..

Ilgaz-p

Katılımcı
Hic sorun olmaz lakin araca patinaj cektirmezseniz dik rampalarda tam sag veya sol yaptiginizda kalkarkende dikkat ederseniz sorun cikarmaz

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
5 kere iscilik 5 kere sanayi yolu gidis donus 5 kere zaman

Tanıdığım bi parçacı yakın zamanda Japon malı urw geleceğini belirtti. İsteyen bi arkadaş var ona ilettik gelince bilgi verecek bana bende foruma yazarım.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Tanıdığım bi parçacı yakın zamanda Japon malı urw geleceğini belirtti. İsteyen bi arkadaş var ona ilettik gelince bilgi verecek bana bende foruma yazarım.
Ben de bekliyorum gelmesini haftada 2 kez darlıyorum parçacıyı ara dispritörü sor noldu naptılar diyorum :) Tık yok 1 ayı geçti. [member=41]aliparlar1983[/member] abi sende bende gelince direk fiyatıyla yazalım. Bi de iç yokmş abi sade dış varmış urw de. İçleri ne marka alacam ben?

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
0202 589 84 60 bülent bey ile görüşün benim slmmı söyleyin burdan da bir fikir alın aksaray vizyon otomotiv alman kore çin japon size net marka vericektir ..

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
0202 589 84 60 bülent bey ile görüşün benim slmmı söyleyin burdan da bir fikir alın aksaray vizyon otomotiv alman kore çin japon size net marka vericektir ..
Aradım [member=66]Adem Usta[/member]. Abi japon dış aks kafası yok ithal var ama çin değilmiş. Urw yok dedi. Elinde ne marka varsa hepsinin ayrı ayrı fiyatını ver diyom Adem ustanın kullandığı şu fiyat diyo :) Başka da bişey demiyor :) Çin malı satınca falakaya mı yatırıyon abi parçacıyı :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aradım [member=66]Adem Usta[/member]. Abi japon dış aks kafası yok ithal var ama çin değilmiş. Urw yok dedi. Elinde ne marka varsa hepsinin ayrı ayrı fiyatını ver diyom Adem ustanın kullandığı şu fiyat diyo :) Başka da bişey demiyor :) Çin malı satınca falakaya mı yatırıyon abi parçacıyı :)

Milletin içinde ne güldürdün Murat... :D

Üst Alt